Blesk mobil – hodnocení a zkušenosti


Virtuální operátor Blesk mobil je provozován známým vydavatelem novin společností Ringier Axel Springer v síti Telefonika O2. Blesk mobil byl vůbec prvním virtuálním operátorem, který se dostal na český trh. V současnosti je v zde aktivováno více než 400 tisíc simkaret a je tak největším virtuálem na českém trhu.

Výhody a nevýhody Blesk mobilu

Cenové tarify Blesk mobilu patří k jedněm z nejpřehlednějším. V nabídce nenajdete klasický paušál ani jiné balíčky a podmínky jsou tak pro všechny klienty stejné. Cena volání je 2,5 Kč za minutu a 1,5 Kč za sms. Jediné omezení spočívá v nutnosti dobít alespoň jednou za 180 dní, jinak vám kredit propadne. Pro velmi zřídkavé uživatelé mobilů tady nemusí být tento operátor ideální.

Pro uživatele Blesk mobil je také dostupná služba volání až na tři čísla za korunu. Tyto čísla si můžete nastavit v administraci na webu a měnit je můžete každý měsíc. Pokud si navíc dobijete alespoň 200 korun můžete následujících 30 dní volat o víkendech jen za korunu. Obě tyto služby jsou však prezentovány jako dočasné a i když fungují již spoustu měsíců, mohou být kdykoli zrušeny.

Za korunu můžete navíc volat i s balíčkem 200, u kterého máte za 200 korun měsíčně 200 minut nebo sms zdarma.

Jak je to s internetem?

Blesk mobil nabízí v základu 50 MB zdarma za každé dobití nad 200Kč a další data si můžete pořídit v rámci balíčku. Buď na den za 20 korun s limitem 50MB nebo dlouhodobý balíček 400 MB za 100 korun na 30 dní s možností si za 50 Kč dokoupit dalších 400 MB. Pro náruživé surfaře je tady pak balíček 1,5 GB za 300 Kč.

Internet u Blesk mobilu

Jako bonus máte navíc podobně jako u Mobil.cz neomezený limit na prohlížení portálů, které firma Ringier Axel Springer vlastní bleskmobil.cz; blesk.cz; isport.cz; reflex.cz a auto.cz.

Paušální balíčky a další poplatky

Blesk mobil jako jeden z mála operátorů nenabízí žádné paušální balíčky a jediným poplatkem je 150 korun za sim kartu. Převod čísla od jiného operátora je také zdarma.

Hodnocení Blesk mobilu

Blesk mobil nabízí v porovnání s klasickými operátory výhodnější tarify a není tedy divu, že se ve svých počátcích získal obrovskou uživatelskou základnu. I dnes je v konkurenci ostatních operátorů jeho nabídka zajímavá, ale volání za 2,5 Kč za minutu je mezi virtuály jedno z těch dražších a nebýt akcí jako volání na vybraná čísla za korunu, by se o něm nevyplatilo ani uvažovat.

Poměrně výhodný je i internet, který nabízí na poměry českých operátorů lehce nadprůměrné množství dat.


Porovnání cen mobilních operátorů

Blesk Mobil

6.4

Volaní

6.5/10

Sms

6.0/10

Internet

6.0/10

Dodatečné služby

7.0/10

Celkově

6.5/10

Klady

 • Vyvážená nabídka služeb
 • Relativně levný internet
 • Časté akce a zvýhodnění
 • Zpravodajské portály zdarma

Zápory

 • Cena volání bez balíčku vyšší oproti konkurenci
 • Nutnost dobíjet alespoň jednou za 180 dní
23 komentářů
 1. Volaní

  0.00

  Sms

  6.80

  Internet

  7.70

  Dodatečné služby

  4.30

  Celkově

  0.00

  s blesk mobilem jsem spokojena

 2. Volaní

  7.00

  Sms

  6.90

  Internet

  6.70

  Dodatečné služby

  0.00

  Celkově

  1.30

  Ceny blesk mobilu spokojenost,zákaznická linka za 20 kč a nepříjemná operátorka která toho moc neví.

 3. […] operátor BleskMobil využívá infrastruktury sítě Telefónica O2 a těží zejména ze svého propojení s deníkem […]

 4. Volaní

  7.60

  Sms

  3.30

  Internet

  0.00

  Dodatečné služby

  0.00

  Celkově

  0.00

  Bohužel i krátké sms si účtuje blesk 2x-3x

 5. Blesk mobil spokojen

 6. Spokojenost

 7. Blesk mobil je obyčejný zloděj a podvodník, který bezdůvodně krade kredit!!! Je to nejhorší operátor na kterého můžete narazit!!!

 8. Volaní

  9.90

  Sms

  9.70

  Internet

  8.10

  Dodatečné služby

  9.30

  Celkově

  10.00

  Dobry den blesk mobil jsem spokojeny

 9. Volaní

  7.70

  Sms

  7.30

  Internet

  0.00

  Dodatečné služby

  0.00

  Celkově

  6.90

  Blesk mobil BEZDŮVODNĚ UKRADL KREDIT za údajné připojení k internetu a to v době, kdy JSEM SPAL!!!
  Pozor na to!!

  A zákaznickou linku účtují sazbou 20 Kč/min.

 10. Blesk mobil absolutní propadák, nebrat!

 11. Zlodeji z Bleskmobilu opakovane kradou kredit, znovu a znovu strhavaji poplatky za pripojeni k internetu, i kdyz mam data v telefonu zakazana. Operatorka nesmyslne tvrdi, ze to je chyba telefonu. Ovsem tam mam zkontrolovane, ze pristup k datum neni povolen. Zrusim a budu propagovat, o jak seriozniho podnikatele jde.

 12. Bleskmobil jsem si pořídila jako 2.simku k volání na různé služby a organizace. Netušila jsem předem, že mi kredit „ukradne“ jako trest za to, že nedobíjím. Zrušil mi i tel. číslo, které jsem už mezitím dala jako kontakt na mne. Nenechte se nalákat cenou za volání, pokud chcete volat jen málo!!!!

 13. Volaní

  0.00

  Sms

  0.00

  Internet

  0.00

  Dodatečné služby

  0.00

  Celkově

  0.00

  25.6. 2018 v 00.01hod mi pšišla sms na telefon bez operačního systému že mi končí odměna za dobití 50MG. pokud mobil používáte jako budík , tak vás tato sms zbudí do práce trochu dříve.

 14. Volaní

  8.20

  Sms

  5.20

  Internet

  0.00

  Dodatečné služby

  0.00

  Celkově

  0.00

  Opakované stržení dat za internet, který byl tou dobou zakázaný.

 15. […] volání jsou nejsou až tak výhodné (například Blesk mobil a Tesco mobil nabízejí 200 minut za 200 Kč), ale co je hlavní je cena internetu. Za 100 Kč […]

 16. Volaní

  5.70

  Sms

  1.80

  Internet

  0.00

  Dodatečné služby

  0.00

  Celkově

  0.00

  Dobrý den, sms pouze 70 znaků…trošku málo ne? Každá další za … hamba!!!

 17. karta kterou jsem si koupil na soutěže je mi k ničemu. Má kredit 150 kč a nemůžu z ní posílat premiove sms, je snad moje věc za co si svůj kredit utratím, když jsem si ho zaplatil. ZLODĚJI STRČTE SI TU KARTU DO ….. letí do koše ….

 18. Blesk mobil opakované stržení za používání internetu a v telefonu jsou data vypnuta

 19. Jsou to zmrdi, kradou kredit !!!!!! Strhávají prachy za údajné připojení k internetu i 3x do měsíce 20K. Přítelkyni se stává to samé. Data mám celou dobu zakázána. Ta sračka letí z mobilu !!!!!!

 20. Nevím proč mně srazili již několikrát za připojení k internetu,když jsem si jej neobjednal!Podotýkám neobjednal.Jak je to možné.Dvacet korun vždy.

 21. Opakované účtování služeb za použití mobilních dat. Data mám v telefonu trvale vypnutá jelikož jsem neustále připojen na svoji Wifi síť. Jsou to zloději všech zlodějů. Nechápu,že jim to stále prochází a nikdo to neřeší. Pošlu podmět do TV. Včera mi strhli 20 kč a hned po půlnoci znova 20 kč a přitom použití mobilních dat 0 kb.
  DOPORUČUJI VŠEM ZMĚNIT BLESK MOBIL ZA JINÉHO OPERÁTORA. To co ušetřím za levnější volání mi ukradnou z kreditu za vymyšlená mobilní data!!!

 22. Blesk mobil mi ukradl kredit a tvrdil, že platnost kreditu vypršela, což ale není pravda.

 23. Blesk NENÍ, opakuji, NENÍ seriózní operátor, snaží se zákazníka okrást kde může.
  Za dobití jsem dostal „odměnu“ 50 MB dat. Tak jsem tedy svému telefonu dovolil datové připojení,ale také jsem v telefonu bastavil limit a v samoobsluze ZAKÁZAL automatické obnovování dat. Co myslíte že se stalo? Přesně v tu hodinu a minutu, kdy ta odměna skončila (ani nebyla data plně využita), mi strhli 25 Kč za další den připojení k internetu.Den o který jsem nestál, o který jsem nežádal. Chtěl jsem jen využít – alespoň částečně – nabídnutou odměnu, telefon na internet běžně nepoužívám.
  Takže mně okradli o 25 Kč, protože můj mobil z „odměny“ využil jen pár set kB (systém android si něco vzal) a datové přenosy jsem pro jistotu okamžitě zakázal po zprávě o uloupení kreditu.

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů