Fayn mobil – hodnocení a zkušenosti


Fayn mobil patří k nejstarším operátorům v ČR a od roku 2002 poskytuje zákazníkům volání přes internet do mobilních i pevných linek. V roce 2013 navíc rozšířil své služby o funkci virtuálního operátora a jako jediný tak kombinuje funkce výhodného volání přes internet a klasických mobilních tarifů.

Výhody a nevýhody Fayn mobilu

Fayn mobil nabízí řadu tarifů bez závazků a ten základní pořídíte za 69 Kč měsíčně spolu s 20 volnými minutami a pěti sms. Za minutu volání zde zaplatíte 1,19 Kč, což sice není špatná cena, opravdu zajímavá je ale možnost volat přes wi-fi na jiné telefony (VoIP), kdy vás minuta volání vyjde jen na 58 haléřů. Stačí se připojit na internet o rychlosti alespoň 100 Kb/s a můžete volat.

Neomezené volání za 389 korun

Zajímavý je také nejdražší tarif z nabídky, který nabízí neomezené volání do všech sítí jen za 389 korun, což je nejlevnější veřejná nabídka na trhu. Pokud si zvolíte střední cestu a vyberete si z některý z levnějších paušálů, dostanete kromě volaní balíček volných minut a sms podle zvoleného tarifu. Všechny tarify lze využívat formou předplacení služby kreditem nebo měsíční paušál bez závazků a kdykoli je můžete zrušit.

Tarify Fajn mobilu

Rodinný tarif

V nabídce najdete i rodinný tarif kde za 497 Kč měsíčně dostanete 2 tarify se 100 minutami a jeden s 50 minutami. Navíc si mezi sebou voláte zdarma.

Ostatní tarify

Internetové tarify

K internetovému volání nedostanete simkartu a stačí mít jen internet a můžete si volat mezi sebou zdarma nebo se slevou na jiné mobilní telefony a pevné linky.Internetové volání (VoIP)

 

Fayn mobil a internet

Internet je u Fayn poskytován ve formě samostatných balíčků. Základní balíček seženete za 16 Kč a umožní vám stáhnout plnou rychlostí 25 MB dat během 24 hodin. Za 80 Kč pak můžete prosurfovat 150MB, 500MB seženete za 160 Kč za měsíc a nejvýhodnější baliček 5GB jen za 440 Kč.

Datové tarify Fayn mobilu

Internet je u Fayn mobilu je poměrně levný. Pro představu T-mobile nabízí stejný balíček s 25 MB na den za 24 korun a u Tesco mobilu pořídíte za 99 korun pouze 100 megabajtů dat. Zajímavé je, že všech tarifů máte za při koupi jakéhokoli balíčku „neomezený“ internet s rychlostí 32 Kb/s, která stačí na posílání zpráv a čtení emailů. Tato služba je u většiny operátorů již dávno zrušena.

Další poplatky za služby

Převod čísla k Fayn je zdarma. Jediné za co platíte je zřízení nového čísla, které stojí 49 korun a dalších 99 korun za simkartu (včetně poštovného). Pokud máte základní tarif Basic je ještě nutné dobít kredit alespoň ve výši 300 korun, než budete moci telefonovat.

Hodnocení Fayn mobilu

Fayn překvapil výhodnou nabídkou, která téměř nemá konkurenci. Levný FLAT tarif za 389 Kč bez nutnosti se vázat a internetové hovory za 58 haléřů/ minuta jsou bezkonkurenční. Výhodné jsou i větší internetové balíčky, které jsou oproti konkurencí levnější o desítky procent.

Tento operátor je rozhodně jedním z nejlepších možností jak ušetřit peníze za volání. Pokud vám nevadí minimální měsíční tarif 69 korun, pak je přechod k tomuto operátorovi jasnou volbou.

web operátora


Porovnání cen mobilních operátorů

Fayn mobil

7.2

Volaní

8.0/10

Sms

7.0/10

Internet

7.0/10

Dodatečné služby

6.5/10

Celkově

7.5/10

Klady

 • Internetové volání
 • Poměrně levný internet
 • Neomezené volání jen za 389Kč
 • Možnost kdykoli ukončit smlouvu

Zápory

 • Minimální paušál 69Kč
5 komentářů
 1. […] do všech sítí bez omezení za 479Kč a 150 MB internetu k tomu do stokoruny (například u Fayn mobilu). Tarif s neomezeným voláním do vlastní sítě je navíc u virtuálních operátorů k […]

 2. Volaní

  10.00

  Sms

  0.00

  Internet

  0.00

  Dodatečné služby

  0.00

  Celkově

  0.00

  Já mám nejlevnější neomezené volání do všech sítí v ČR. A hlavně.. bez závazku!!!! Od společnosti fayn.cz, jen za 479 Kč za měsíc a nemusím se upisovat na rok dva nebo tak něco.

 3. […] minutami a také neomezené volání a sms, které je ale dražší než u konkurence (například Fayn mobil nabízí neomezené volání za 389 Kč).  Poměrně výhodný je akorát  Tarif A neboť v […]

 4. Pozor na tarif Rodina (2 + 1 malý tarif) – operátor držiteli malého tarifu – dítěti.
  Nabízí SMSkou spuštění dat – tato služba je spuštěna bez oznámení zřizovateli tarifu a poté je mu účtována!!!

 5. Dobrý den, nezkoušel jsem Fyan mobile, ale vidím 2 nevýhody:
  tarifikace 60+60s, to asi dost kompenzuje nadšení z ceny volání.
  Menší nedostatek může být chybějící appka do mobilu, ale u mě operátor, který tuto nemá, jako by v dnešní době digitalizace skoro nebyl.
  Takže přeji hodně štěstí!

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů