Fayn mobil – hodnocení a zkušenosti


Fayn mobil patří k nejstarším operátorům v ČR a od roku 2002 poskytuje zákazníkům volání přes internet do mobilních i pevných linek. V roce 2013 navíc rozšířil své služby o funkci virtuálního operátora a jako jediný tak kombinuje funkce výhodného volání přes internet a klasických mobilních tarifů.

Výhody a nevýhody Fayn mobilu

Fayn mobil nabízí řadu tarifů bez závazků a ten základní pořídíte a nutnosti platit měsíční poplatky. Za minutu volání zde zaplatíte pouze 1,79Kč a 1,49Kč za sms, což je například oproti konkurenčnímu Blesk mobilu, který nabízí volání za 2,50Kč opravdu výrazný rozdíl. Zajímavým je rovněž nejdražší tarif z nabídky, který nabízí neomezené volání do všech sítí jen za 479 korun, což je nejlevnější veřejná nabídka na trhu. Pokud si zvolíte střední cestu a vyberete si z některý z levnějších paušálů, získáte kromě ještě levnějšího volaní balíček volných minut a sms podle zvoleného tarifu. Všechny tarify lze využívat formou předplacení služby bez závazků a kdykoli je můžete zrušit.

Kromě klasického volání můžete komunikovat i pomocí internetu. Minuta takového volání vás pak stojí jen 79 haléřu pro všechny operátory a s placenými tarify se dále snižuje. Stačí se připojit na internet o rychlosti alespoň 100kb/s a můžete volat.

fayn mobil ceník tarifů

Fayn mobil a internet

Internet je u Fayn poskytován ve formě samostatných balíčků. Základní balíček seženete již za 16 korun a umožní vám stáhnout plnou rychlostí 25MB dat během 24 hodin. Za 80 korun pak můžete proserfovat 150MB, 500MB seženete již za 200 korun za měsíc a největší baliček 1024MB jen za 340 korun.

Internet je u Fayn mobilu opravdu levný. Pro představu T-mobile nabízí stejný balíček s 25MB na den za 24 korun a u Tesco mobilu pořídíte za 99 korun pouze 100 megabajtů dat. Jediné tarify, kterým tato nabídka nemůže konkurovat jsou neomezené tarify s internetem, které však mimo neveřejné  nabídky atakují ceny kolem 750 korun.

Převod čísla a další poplatky

Převod čísla k Fayn je zdarma. Jediné za co platíte je zřízení nového čísla, které stojí 49 korun a dalších 99 korun za simkartu (včetně poštovného). Pokud máte základní tarif Basic je ještě nutné dobít kredit alespoň ve výši 300 korun, než budete moci telefonovat. Drobnou nevýhodou je potřeba tzv. minimální útraty. Je nutné provolat alespoň 49 korun měsíčně, jinak vám bude neprovolaný zbytek částky stržen. Tento poplatek ale není žádným překvapením, protože minimální útraty vyžadují v určitých intervalech všichni operátoři.

Hodnocení Fayn mobilu

Fayn překvapil výhodnou nabídkou, která téměř nemá konkurenci. Klasické volání za 1,79Kč bez paušálu a internetové hovory za 79 haléřů jsou bezkonkurenční. Výhodné jsou i internetové balíčky, které jsou oproti konkurencí levnější o desítky procent. Jediné v čem Fayn mobil nemůže konkurovat jsou neomezené tarify.

Tento operátor je rozhodně jedním z nejlepších možností jak ušetřit peníze za volání. Pokud vám nevadí minimální měsíční útrata 49 korun a nechcete neomezený tarif, pak je přechod k tomuto operátorovi jasnou volbou.

web operátora


Porovnání cen mobilních operátorů

Fayn mobil

Fayn mobil
7.5

Volaní

8/10

  Sms

  8/10

   Internet

   7/10

    Dodatečné služby

    8/10

     Celkově

     8/10

      Klady

      • Internetové volání do 80 haléřů
      • Levné internetové balíčky
      • Volání jen za 1,79Kč i bez paušálu
      • Neomezené volání jen za 479Kč

      Zápory

      • Nutné provolat alespoň 49Kč měsíčně
      • Nemůže konkurovat neomezeným tarifům

      Powered by WP Product Review

      Napište nám svůj názor

      Napsat odpověď