Mobil.cz hodnocení a recenze operátora


Mobil.cz jsou spolu s Očkomobilem virtuální operátoři provozovaní skupinou Mafra, která vlastní mimo jiné portály idnes, idos nebo uložiště fotek rajče.cz. Na první pohled je tedy jasné, že se hlavní část nabídky tohoto operátora bude zaměřovat na internetové služby.

Co nabízí mobil.cz oproti konkurenci?

Základní předplacený tarif od mobil.cz je co se týče ceny volání mírně nadprůměrný a s cenou 2,2 Kč za minutu volání a 1,5Kč za sms nijak zvlášť neosloví. Co už, ale může zaujmout je bezplatný internet, za který vlastně nemusíte dát navíc ani korunu, avšak má to své podmínky.

Po každém dobití telefonu alespoň částkou 200 korun, získáte na 30 dní 200 MB dat rychlostí až 10Mbit. Pokud limit překročíte, nebo výhoda vyprší, rychlost internetu se zpomalí na 16/32kbit za sekundu.

Mimo základní předplacené nabídky nabízí mobil.cz i dva paušální tarify. První nabízí za 349 korun 100 volných minut, 100 sms a 200 MB dat přes LTE a druhý neomezený tarif za 699 korun nabízí volání bez limitu a 1GB rychlého internetu k tomu.

Levnější tarify pro členy klubu IDNES+

Mobil.cz nabízí pro členy klubu Idnes+ speciální slevu. Pokud chcete tarif s volnými minutami, zaplatíte jen 299 korun a za neomezený tarif pak 599 korun.

Další výhody na Mobil.cz

K běžným datům navíc po každém dobití dostanete 500 MB na serfování po portálech skupiny Mafra. Můžete si tak přečíst novinky na portálu idnes, zjistit spoje na idosu a na dalších službách a magazínech.

internetové portály které jsou zdarma na mobil.cz

Kompletní seznam portálů na které se vztahuje bonusový kredit

Bonusové baličky k tarifům

Pokud vám nestačí základní nastavení, můžete na Mobil.cz využít i dodatkových balíčků. Za 57 korun tak získáte 30 minut volání nebo neomezené volání v síti mobil.cz za 149 korun.

Pro zvětšení limitu internetového spojení je tu pak balíček za 60 korun, který poskytne dalších 80 MB dat. Pozor: Platnost balíčku je jen 10 dní. Pro náročné je tady pak balíček 1GB rychlého LTE internetu za 300 korun měsíčně.

Cena simkarty a další poplatky

Přechod k Mobil.cz je bezplatný a cena nové sim je 200 korun. Za tento poplatek ale získáte předplacený kredit ve výši 200 korun a první měsíc internetu. Velkou výhodou je, že nemusíte plnit minimální limity na útratu a platnost kreditu je půl roku. Pokud si však alespoň jednou za 12 měsíců nedobijete minimálně 200 korun, bude vaše číslo zrušeno.

Hodnocení Mobil.cz

Nabídka tohoto operátora je unikátní v bezplatném internetu za každé dobití a dalšími bonusovými megabajty na vybrané služby. Zajímavý je rovněž neomezený tarif, který je ale výhodný jen pro členy klubu Idnes+.

Mobil.cz je využijí zejména ti, kteří si chtějí užít internet v mobilu bez nutnosti jej zvlášť platit nebo se nechtějí omezovat povinnými měsíčními útratami, které mají u svých „bezplatných“ tarifů jiní operátoři.


Porovnání cen mobilních operátorů

Mobil.cz

Mobil.cz
6.9

Volaní

6/10

  Sms

  7/10

   Internet

   8/10

    Dodatečné služby

    7/10

     Celkově

     7/10

      Klady

      • Internet zdarma při každém dobití
      • Bez minimální měsíční útraty
      • 500 MB dat pro portály skupiny Mafra

      Zápory

      • Průměrná cena volání
      • Kromě internetu ničím nenadchne

      Powered by WP Product Review

      8 komentářů
      1. Reply
       Quora 29.11.2016 at 17:43

       Volaní

       6

       Sms

       7

       Internet

       7.5

       Dodatečné služby

       5.9

       Celkově

       6.5

       Mobil.cz není špatný, pokud jste doma a vůbec necestujete. Co mě naprosto vytočilo bylo, když jsem přiletěla do Švýcarska a vykoukla na mě SMS, že volám za 30kč. Koho proboha napadlo dát Švýcarsko do 2. zóny? Samozřejmě, není v Evropské unii, ale má s náma různé smlouvy kvůli obchodování atd. Proč ho má Vodafone třeba v 1. zóně? Radši dám 500kč za základni tarif a budu zpátky domů volat za 3kč, než-li za 30kč. Fakt mě zklamali.

      2. Reply
       Thomi 30.3.2017 at 19:16

       Volaní

       7.7

       Sms

       6.6

       Internet

       8.6

       Dodatečné služby

       5.2

       Celkově

       8.4

       Nejlepší operátor. Hlavně mě nadchl ten internet

      3. Reply
       Erika 29.6.2017 at 21:02

       Volaní

       8.4

       Sms

       5.4

       Internet

       6.1

       Dobry den se simkartou mobil.cz jsem spokojená.Ale chtěla bych se jen zeptat proč nejdou odesílat sms z internetu na sit mobil.cz

      4. Reply
       zola 7.10.2017 at 15:33

       Volaní

       5.6

       Sms

       6.9

       Internet

       0.5

       Dodatečné služby

       1.5

       Celkově

       3.4

       hrůza, drahý internet, koupila jsem si data za 60kč a došli mi po 5 dnech, takže žádných 10, ale dojde vám to když vyplýtváte data.

      5. Reply
       Zezima 17.10.2017 at 12:53

       Volaní

       6

       Sms

       6

       Internet

       10

       Dodatečné služby

       7

       Celkově

       8

       Mobil.cz používám už nějaký ten rok a jsem ním spokojený. Před několika měsíci sice zrušil zpomalený internet po vypršení FUP, na druhou stranu zvedl data na dvojnásobek za stejnou cenu, takže za těch 300 Kč máte 2GB dat na LTE které můžete využít i v zahraničí, ideální na dovolenou v rámci EU.
       Cena dat a volání není nejnižší, ale v porovnání s O2 (od kterého jsem přešel) je to stále výhodné.

       Pro toho kdo kdo moc neprovolá a surfuje nepravidelně, ale jednou za čas vyžaduje větší oněm dat je toto asi nejvýhodnější operátor. Když surfujete málo, tak dobíjíte kredit (200 MB za dobití) a když hodně, tak ho zase utrácíte za balíčky(700 MB za 130,- nebo 2GB za 300,-).

      6. Reply
       Radek 28.12.2017 at 15:24

       Celkově

       0.5

       Tenhle operator mel jednu vyhodu kdyz vam dosli data ta se dalo stejne pripojit sic trochu brzděně ale přece..to uz neni,ani jsem to nevedel ani nepostrehl jelikoz se mi to nestalo ale se ztratou tel jsem poridil novou sim a teprve az tam me odpojily,, ve chvíli kdy se mi to opravdu nehodilo..to byl vánoční dárek tedy .. takže palec dolu ..ale mam taky jeden poridil jsem si wifi a prdim na ten vas internet,kredit dovolam a prestupuji jinam protoze ted uz jsou vyhodnejsi balicky u konkurence..

      7. Reply
       Ivana 26.1.2018 at 10:14

       Internet

       9.8

       Mam zajem o sim kartu,kde ji mohu zakoupit.

      8. Reply
       Eva H. 5.3.2018 at 10:11

       Volaní

       7

       Sms

       7

       Internet

       9

       Dodatečné služby

       7

       Celkově

       8

       Potřebovala jsem tarif pro děti, které moc neprovolají. U Mobil.cz je nejnižší kredit 200 Kč a je platný 6 měsíců, což myslím nikde jinde není. Nemusím tedy neustále dobíjet a navyšovat kredit, který děti neprovolají. Pro zachování čísla stačí dobít 1x za 12 měsíců. Vyhovuje nám internet zdarma, i když jen 200MB, ale data se dají přikoupit prostřednictvím SMS. Dobíjet kredit můžu prostřednictvím internetového bankovnictví, což je pro mě výhoda. Mám také tento tarif a protože provolám 200 – 300Kč za měsíc, je pro mě ideální. Se signálem jsem zatím také neměla problémy. Jen by mohli přidat nějaký balíček volání + internet s vyšším objemem dat za výhodnou cenu.

      Napsat odpověď