Oskarta recenze a hodnocení


Oskarta je „reinkarnovaný“ Oskar a jedná se o virtuálního operátora v síti Vodafone. Funguje od roku 2013. Vodafone se v tomto případě vrátil k minulým dobám, kdy ještě nesl název Oskar. Ceny se zde jeví velice zajímavě. Pokud narazíte na akci, máte symbolický denní datový balíček zcela zdarma.

Vodafone koupil Oskara roku 2005 a od začátku února 2006 značka Oskar zmizela ze scény a vznikl tak nový operátor Vodafone. Je tomu sedm a půl let, kdy se Vodafone vrací ke starému dobrému jménu. Uvedl totiž na trh vlastního operátora Oskartu.

Co Oskarta nabízí?

Oskarta je v prodeji ve dvou variantách, a to jako karta nabízející desetikorunový kredit, která stojí deset korun nebo předem nabitá se 100 Kč za cenu kreditu. První variantu, tedy kredit s 10 Kč bude Vodafone nabízet pouze přes e-shop, kde se můžete těšit na doručení úplně zdarma, druhá, tedy předem nabitá, karta bude k dostání v různých obchodech nebo taktéž přes e-shop. Druhá varianta ovšem čítá 69 Kč dopravu na dobírku.

Ceny volání

Ceny jsou jasně dané, a to tak, že minutový hovor do jakékoliv sítě stojí dvě koruny a SMS vás vyjde na 1,50 Kč. Cena volání s Oskartou je tedy spíše průměrná a nezachrání to ani nulový měsíční poplatek za simkartu. Například konkurenční Sazka mobil nabízí při stejné ceně zajímavé bonusy za dobití.

oskarta cena volání

Hovory se účtují vždy po první minutě, a to po vteřinách (tarifikace 60+1). Kredit je platný pouze 6 měsíců od dobití.

Ceny internetu

Co se týče mobilních dat, pak zde přinesla karta rovnou tři tarify. Prvním je denní datový přenos, který činí korunu za jeden MB. Druhým pak týdenní nepříliš zajímavý balíček s limitem 60 MB za 49 Kč. A třetím je akční měsíční balíček s limitem 200 MB za 77 Kč, který je podstatně levnější než běžné balíčky v této cenové kategorii (běžná cena u virtuálů je 79Kč za pouhých 150 MB dat). Oskarta nabízí dokoupení dat za zvýhodněnou cenu. Týdenní balíček můžete obnovit za 39 Kč a měsíční za 99 Kč.

oskarta ceník internetu

Další poplatky

I když Oskartu provozuje Vodafone, je to operátor, který funguje samostatně. Z toho vyplývá, že na prodejnách Vodafonu nebude majitelům Oskarty poskytnuta jakákoliv pomoc. Infolinka je zpoplatněna, a to paušální částkou 39 Kč.

Hodnocení Oskarty

Oskarta patří mezi virtuály spíše k průměru, který ničím nenadchne ale na druhou stranu ani neurazí. Jeden jediný tarif simkarty neumožňuje zrovna velký výběr a tak vám tarif musí prostě sednout. Hlavní výhodou je levný balíček internetu za 77 korun a dále pak půlroční platnost kreditů bez nutnosti minimální útraty. Nevýhodou pak podprůměrná cena volání. Tarifikace 60+1 (první minutu platíte celou a pak po vteřinách) je pak standardem pro většinu operátorů.

Klady:
 • Bez měsíčních poplatků za sim
 • Výhodný akční internetový balíček
Zápory:
 • Průměrná cena volání
 • Pouze jeden tarif
 • Hovor s operátorem za 39Kč

Porovnání cen mobilních operátorů

Oskarta

Oskarta
5.8

Volaní

5/10

  Sms

  6/10

   Internet

   7/10

    Dodatečné služby

    5/10

     Celkově

     6/10

      Klady

      • Levný internetový balíček
      • Platnost kreditu 6 mesíců bez poplatků

      Zápory

      • Podprůměrná cena volání
      • Spojení s operátorem za 39 korun

      Powered by WP Product Review

      Oskarta recenze a hodnocení
      Průměrný virtuální operátor u kterého je zajímavý nanejvýš balíček s 200 MB dat s akční cenou 77Kč a bezplatné vedení simkarty. Pokud tedy voláte jen občas a nepoužíváte často internet, možná stojí i za zvážení. V opačném případě se poohlédněte jinde.
      4.5 Celkové hodnocení
      Oskarta

      Průměrný virtuální operátor u kterého je zajímavý nanejvýš balíček s 200 MB dat s akční cenou 77Kč a bezplatné vedení simkarty. Pokud tedy voláte jen občas a nepoužíváte často internet, možná stojí i za zvážení. V opačném případě se poohlédněte jinde.

      Volání
      5
      Sms
      6
      Internet
      6
      Dodatečné služby
      4.5
      Celkem
      4.5
      Add your review  |  Read reviews and comments
      1 Comment
      1. Reply
       Rostislav 24.11.2017 at 18:49

       Volaní

       0.6

       Po odstoupeni od O2 jsem chtel prenest sve cislo. Ocekaval jsem, ze prevod cisla probehne formou SMS nebo pres Internet. Kontaktoval jsem Oskartu pres Facebook, kde jsem byl naveden na volani na Oskartu tym s poplatneym hovorem 39KC za minutu. Neuveritelne. Cekal jsem 5 min a nedosahl jsem cile protoze muj nove zakoupeny kredit byl vycerpan. Nedostatek dostatecne komunikace Cella zalezitost ztratila pro me smysl a byl jsem nucen vyhledat jineho operatora. Prepokladam jsem, ze vetsina clenu me rodiny prejde na Oskartu za ucelem vyhodneho volani. Bohuzel Oskarta neziska zadne zakazniky v radach nasi rodiny a nasich znamych.

      Napsat odpověď

      Your total score