Recenze operátora SAZKAmobil


Sazka je tradičně známá jakožto loterijní společnost. Na český trh však v roce 2014 vstoupila také coby jeden z řady virtuálních operátorů. Ten již za devět měsíců po svém spuštění překonal hranici 100 000 uživatelů, což ho katapultovalo na post jednoho ze čtyř největších „virtuálů“.

Svoje služby tento operátor provozuje v síti Vodafone, proto by měl disponovat pokrytím až 99 %. Co svým zákazníkům nabízí a vyplatí se k němu přejít také vám?

Kde se vzal SAZKAmobil, na koho se zaměřuje

Původním záměrem společnosti bylo stát se plnohodnotným operátorem, avšak nakonec od získání potřebné licence upustila a zůstala v roli právě operátora virtuálního.

Primárně tak poskytovatel začal cílit na ty klienty, kteří využívají volání, internet v mobilu je spíše doplňkovou službou. Proto se zaměřuje primárně na věkovou skupinu v kategorii čtyřicet let a více. Do budoucna je nicméně snaha vyjednat také výhodnější podmínky u domovského operátora a umožnit tak zákazníkům využívat i pokrytí LTE, jehož absence je zatím poměrně výraznou „bolestí“ většiny virtuálních operátorů.

Pokud se pro něj rozhodnete, zdarma vám operátor také umožní si přenést svoje číslo. Stačí si koupit jeho SIM, aktivovat ji hovorem a požádat svého dosavadního operátora o kód, který je nutný pro to, abyste mohli vypovědět smlouvu. Pak si v internetové samoobsluze sami přenos čísla dokončíte.

 

SAZKAmobil šance

 

Zákazníky již od svého vzniku láká poskytovatel právě na spojení s loterií. Dobili jste si kredit nebo zaplatili vyúčtování ? Můžete být zařazeni do hry o jackpot v hodnotě více než 250 000 Kč. Vaše číslo pak bude automaticky vřazeno do slosování. Při něm se losují dvě pětičíslí a jestliže se alespoň jedno shoduje s vaším číslem, vyhráli jste. Šanci vyhrát by měl mít zhruba každý pátý účastník, přičemž vám stačí uhodnout alespoň jediné číslo, abyste se mohli těšit na finanční odměnu. Chcete-li, můžete se soutěže samozřejmě zúčastnit i tehdy, pokud nejste klientem SAZKAmobilu. Stačí si běžným způsobem vsadit.

 

Předplacená karta

Nyní tak nabízí jednak předplacenku, což je klasická karta, na kterou si dobíjíte kredit. Stojí 150 Kč a za tuto cenu dostanete už rovnou také kredit ve stejné hodnotě.

Momentálně, to znamená 1/2017, navíc při dobití ve výši alespoň 300 Kč můžete také získat odměnu v podobě zlevněného volání a sms, volných minut v síti SAZKAmobilu, případně 500 MB dat zdarma. A dlužno dodat, že pro ty, kteří volají sporadicky, se jedná o poměrně vysokou sumu pro pravidelné dobíjení, takže mnozí uživatelé na bonus pravděpodobně nebudou mít šanci dosáhnout. Kredit si můžete dobít online kartou, klasicky převodem z účtu, případně na terminálu Sazky. A to alespoň ve lhůtě jednou za půl roku v minimální výši 200 Kč.

Základní sazba je na kartě 2 Kč/min, a to do všech sítí, za sms zprávu vydáte 1,50 Kč a tarifikace činí 60+1, to znamená, že po první provolané minutě se dále účtuje po sekundách.

 

Balíčky volání, sms nebo dat

Toto řešení se hodí se spíše pro ty, kteří preferují pouze příležitostné volání nebo posílání sms. Pokud by vám tato základní nabídka nevyhovovala, lze si pak zvlášť dokupovat balíčky s daty, a to od 100 MB za 60 Kč, případně i volnými minutami nebo balíčkem sms zpráv. Ceny začínají na 120 Kč za 100 sms, dále 50 Kč za 30 minut volání, případně si můžete pořídit i základní balíček v kombinaci volných minut a zpráv 100 + 100 za 200 Kč.

Platí samozřejmě, že čím častěji služby operátora využíváte, tím méně se vám dokupování podobných balíčků vyplatí a má smysl sáhnout spíše po službách klasických operátorů, kteří mají dnes již poměrně pestrý výběr neomezených tarifů. Jestliže ale tyto služby využíváte sporadicky, může pro vás představovat nabídka SAZKAmobilu vhodnou alternativu. Ne příliš výhodné jsou služby operátora především pro ty uživatele, kteří potřebují v mobilu internet. Naopak pokud spíše voláte a posíláte zprávy, jsou sazby poměrně zajímavé.

 

Paušální tarify

Sazka mobil má navíc v nabídce nyní tři paušální tarify. Těm říká Šťastné tarify a odlišuje je od sebe číselným označením. Volat s nimi můžete za 0,90 za minutu, stejná částka platí pro smsky. Balíček 100 MB dat si můžete dokoupit vždy za 47 Kč. U nejlevnějšího tarifu nemáte v základu data žádná, platíte 47 Kč měsíčně. U nejdražšího platíte již 377 Kč, ale dostáváte navíc 1 000 volných minut do všech sítí. Jde tak už o jakousi obdobu populárních neomezených tarifů.

 

Volání do zahraničí

SAZKAmobil také zlevnil o 50 % roaming, a to ještě před nařízením Evropské unie. S předplacenou kartou proto za odchozí hovor zaplatíte celkem 3 Kč za minutu. Vlastníte-li paušál, pak to bude pouze 2,20 Kč za minutu. Příchozí hovor potom stojí 0,30 Kč/min.


Porovnání cen mobilních operátorů
Napište nám svůj názor

Napsat odpověď