Náš tip

Relax mobil – recenze a hodnocení


Relax mobil je virtuální operátor provozováný nadnárodní skupinou BEI Multimedia Interactive, která působí v několika zemích střední Evropy a pro své služby využívá síť T-mobile.

Co Relax mobil nabízí?

Při pohledu do ceníku operátora prakticky ihned zjistíte, že jeho hlavní domenou je levné připojení k internetu a ceny volání jsou na poměry virtuálních operátoru spíše průměrné.

Relax mobil nabízí v základu hned dva tarify. Tarif Volej se zaměřením na volání a tarif Sosej s výhodnějším internetem. Oba tarify se ale od sebe v základu prakticky neliší a získáte za cenu 25 korun měsíčně a máte možnost si k nim přikoupit další prémiové balíčky.

Tarif Volej i Sosej nabízí v základu volání za 1,9 Kč a sms za 1,5 Kč, ale za dalších 25 korun měsíčně si mužete volání zlevnit na 1,5 Kč  za volání a 1,3 Kč za sms. U tarifu Sosej stojí tento baliček sice 29 Kč, ale na druhou stranu zde získáte ještě vysokorychlostní internet LTE. Operátor v současnosti nenabízí žádné balíčky volných minut a sms ani neomezený tarif.

Pokud máte u Relaxu přátele nebo rodinu možná využijete i neomezené volání v sítí za 129 Kč.

Internet u Relax mobilu

Internetové balíčky jsou u Relax mobilu asi největší devizou. Pokud rádi a často brouzdáte na mobilu máte zde možnost zístat asi nejvýhodnější ceny na trhu. Už za 200 korun měsíčně totiž získáte 500 MB dat a do konce února 2016 si stačí připlatit 15 korun a získáte celý 1 GB dat. Podobně jako Mobil.cz tedy získáte slušnou porci dat za cenu o které se vám u běžných operátorů a naprosté většiny virtuálu může jen zdát.

relax mobil internet tarify

Pokud vám základní měsíční balíček nebude stačit, můžete si dobít dalších 100 MB dat za 40 korun.

Převod čísla a dodatečné poplatky

Přechod k operátorovi je zdarma. Poplatek zaplatíte akorát za novou sim a její odeslaní poštou a to celkem 199 Kč. Pokud od operátora odcházíte naučtuje vám manipulační poplatek ve výši 250 Kč. Dalším poměrně zajímavým specifikem je volací limit, který určuje jaká může být maximální měsíční útrata. U nových zákazníků s čerstvou simkartou je první měsíc nastaven na 200 korun. Pokud máte bezproblémovou platební morálku bude zvýšen až na 2000 korun. Více o této službě najdete v ceníku operátora.

Hodnocení operátora Relax mobil

Tento virtuál si získá zejména ty, kteří chtějí zkombinovat výhodné volání a levný internet. Ceny internetových balíčku jsou zde totiž zhruba o 20% nižší než u jiných operátorů a proto získáte třeba 500 MB dat už za 200 korun.

Co lze naopak vytknout je cena volání, která je sice za 1,9 Kč nadprůměrná ale najdete i lepší nabídky. Tarif Volej navíc kromě čtyřkorunové úspory za prémiový balíček nepřináší naprosto žádné výhody a naopak je na něm neúměrně drahý internet. Jeho existence tak prakticky nedává smysl.

Celkové je Relax mobil dobrým operátorem s jednoduchou a přehlednou nabídkou služeb, které lze doporučit.

web operátora


Porovnání cen mobilních operátorů

Relax mobil

Relax mobil
7.2

Volaní

8/10

  Sms

  7/10

   Internet

   9/10

    Dodatečné služby

    6/10

     Celkově

     8/10

      Klady

      • Nejlevnější internetové balíčky
      • Přehledná nabídka tarifů

      Zápory

      • Minimální platba 25 korun měsíčné
      • Tarif Volej je prakticky nepoužitelný
      • Limit pro maximální útratu

      Powered by WP Product Review

      Náš tip
      6 komentářů
      1. Reply
       2x4b 12.7.2016 at 9:35

       Nemá nejlevnější internetové balíčky. Např. FAYN má 500 MB za 180 Kč, bez závazku, na kredit nebo na fakturu a s nižší pořizovací cenou.

      2. Reply
       Radim 23.7.2016 at 11:10

       Volaní

       0.3

       Sms

       0.2

       Internet

       0.3

       Dodatečné služby

       0.3

       Celkově

       0.3

       Autor, který zpracoval tento popis operátora, to psal zřejmě se smyslem pro humor.
       Levné připojení k internetu? 200 kč za 500mb dat? Už loni přitroublý Vodafone nabízel 500mb/119kč a v akci dokonce za 79kč včetně DPH !
       Ceník operátora aktuální od 1.4.2016 je výsměch spotřebiteli.
       Je z něj zřejmé, že se jedná pouze o tarify, placené a to ještě před tím než si vůbec zavoláte. Vychytávky má tento operátor vychytané na potenciální zákazníky, kteří své IQ spočítají na prstech obou rukou. Stěží si dokáží spočítat svou spotřebu předem a výsledek zjistí až při prvním vyúčtování, po kterém budou dlouho relaxovat.
       Nové ceny, ačkoliv podle srovnání s tímto článkem je operátor snížil, přesto jsou jedny z nejvyšších jaké jsem kdy viděl.
       Hlášky typu: „platíš bez ohledu na spotřebu…je to přísné, ale je to tak.“ nebo dokonce drzé „u internetu „platím co stáhnu“ můžeš měsíčně využít až 500mb, pak ti bude internet zablokován pro tvé bezpečí“ ! Zde je zcela zřejmá obchodní manipulace s myšlením klienta, kdy je mu nevýhoda posouvána jako údajná vyhoda. Až se mi nabízí myšlenka, že do té doby je využívání internetu s tímto operátorem nebezpečné. Za ty ceny, nepochybně.
       Celkově je tento operátor nedůvěryhodný. Klientovi nastavuje limity, které navýší až po prověření jeho platební morálky. Webové stránky jednoduché až zavádějící. Čím méně toho zákazník ví, tím lépe. Ceník je rovněž nepřehledný. Operátor tak cílí na naprosté pitomce.
       Obchodní podmínky jsem vzhledem k výše uvedenému neměl důvod prostudovat.

       • Reply
        administrator 24.7.2016 at 12:06

        Ano přesně Vodafone tuto akci internet nabízel loni a nikde na jeho webu jsem nenarazil, že by levný internet nabízel i nyní. Zato Relax mobil svou nabídku sice průběžně mění ale nějakou podobnou akci jako 1GB internetu za 220 korun jako v době psaní článku nabízí zatím každý měsíc. Zrovna teď mají 150MB za 45 Kč (včetně poplatku za sim).

        Co se týče kreditních limitů pro první měsíc, tak ten plně chápu. Až 15% zákazníku, kteří chtějí tarif u virtuálů jsou chorobní neplatiči, kteří by u velké trojky (která má k dispozici Solus) neměli šanci. Proto taky velká část virtuálů nabízí jen kreditní tarify a jen zlomek má nějakou dražší formu paušálu.

        Celkově mi vaše hodnocení přijde trochu jako z jiného vesmíru. Relax mobil možná není úplně nejlepším operátorem, ale minimálně se řadí mezi nadprůměr na našem trhu.

      3. Reply
       Šopor 14.10.2016 at 22:33

       Koupil jsem mobil a dali mi sim-kartu. Pokoušel jsem se ji zaktivovat, ale pokud jim tam nezadám moje kontaktní telefonní číslo tak to nejde. Zatim jsem žádné telefonní číslo neměl, tak že tam nemám co naprat. Tak že na mě tento operátor udělal podraz a je to pro mě podfuk.
       CELKOVÉ HODNOCENÍ – PODRAZ

      4. Reply
       Ramon68 28.6.2017 at 14:51

       Volaní

       1

       Sms

       1

       Internet

       8

       Dodatečné služby

       3

       Celkově

       3

       Cena sms 2,50 Kč je vražedná, stačí se trochu zapomenout a máte útratu jako kdyby jste si platil neomezenku.

      5. Reply
       Valachy 21.2.2018 at 4:49

       1GB za 220 Kč není výhodné!!! Například Mobilcz má 2GB za 300 Kč!!!

      Napsat odpověď