RWE Mobil – recenze a hodnocení operátora


RWE Mobil je virtuální operátor sítě T-mobile, jehož majitelem je RWE AG, německý energetický gigant. Firma, která má energie na rozdávání. Proto ji s veškerou svou silou nasměrovala do segmentu telekomunikačních služeb. Nebyla první..a ani poslední. Stejný krok učinila již dříve či o něco později její stejně zaměřená konkurence: Centropol, Mobil od ČEZ, One Mobile, Lama energy a PREmobil. Tak my si teď trošku té nabízené energie vypůjčíme, abychom si na RWE Mobil důkladně posvítili.

RWE? Chtělo by to trochu víc šťávy!

Další z dodavatelů energií rozšířil řady virtuálních operátorů od 2.12.2013. A vlastně proč by ne? Jako své první zákazníky mohl oslovit třeba své vlastní zaměstnance. Podle údajů z konce 2010 jich tehdy v celé společnosti pracovalo 70 860. Také s podporou mateřského koncernu, který prostřednictvím dceřiných společností dodává na celém světě elektřinu šestnácti milionům zákazníků a zemní plyn pro 8 milionů zákazníků, mohl RWE Mobil počítat. Již vybudovaná prodejní i servisní infrastrukturou a stávající počet zákazníků v ČR (1,8 milionu) mohl tohoto virtuála pasovat do role jednoznačného favorita.

Přesto mediální zástupci společnosti RWE při jeho uvedení na trh jej označili výhradně jako doplňkový nástroj pro posílení prodeje zemního plynu a elektřiny. Podobně skromně vystupoval v rozhovoru z března 2014 pro server ČIA News předseda představenstva RWE Česká republika Martin Herrmann, když hovořil o tom, že nejde o nový byznys, ale o další benefit pro zákazníky.

Na druhé straně úvodní kampaň „RWE Mobil – Nový hrdina v mobilních službách“, spuštěná v den zahájení provozu na zákaznických centrech RWE, tak skromná nebyla: snahu o zvýšení prodeje nových předplacených SIM karet měla podpořit spotřebitelská soutěž o 50 mobilů Nokia Asha 206DS. Navíc prvních 10 000 zákazníků, kteří se do 31.3.2014 zaregistrovali, zaplatili symbolickou jednu korunu místo nesmyslného měsíčního servisního poplatku. Ten byl zpočátku 25 Kč a byl pravidelně strháván z kreditu. V současnosti je výše tohoto poplatku rozumných 1 Kč.

Ceny tarifů RWE

RWE Mobil má ve své nabídce jednu předplacenou kartu a jeden paušální tarif. Ceny nejsou zrovna zázračné a pořizovat jeho tarify se prakticky nevyplatí. Cenu volání u předplacenky s vydřidušskou tarifikací 60+30 trumfne už jen Blesk mobil a tarifní nabídka není krom bezplatného volání do vlastní sítě také nijak zajímavá.

Předplacenka

Předplacená karta se jmenuje RWE NABITO a obsahuje tento balíček služeb:

ceník virtuálního operátora rwe

Je poměrně hloupé, že SIM kartu si nemůžete objednat přes internet, ale musíte osobně navštívit jedno z 29 zákaznických center. RWE patrně počítá s tím, že vám při této návštěvě vnutí i nějaký ten „bonus“ v podobě smlouvy na odběr energií z jeho portfolia. SIM karta vás vyjde na 200 Kč a kredit musíte dobít minimálně 1x za 6 měsíců. Jako u většiny jiných předplacenek ani zde se nemusíte vázat smlouvou.

Tarif

RWE Mobil nabízí jediný předplacený paušál s názvem RWE CHYTRÝ TARIF. Podobně jako jiní poskytovatelé energií zvýhodňuje tento operátor své zákazníky slevou 50 korun.

ceník tarifů virtuálního oprtátora RWE

Co říci na závěr? Vypadá to, že si RWE Mobil do budoucna vskutku věří. Své SIMky se mu podařilo prodat z 95% odběratelům energií; na konci roku 2014 s ním T-Mobile uzavřel šestiletou smlouvu o poskytování telekomunikačních služeb (např. email, zajišťovat call centrum, centrální dispečink či videokonference celé skupině RWE. Pro T-Mobile znamená tato smlouva příjemné cca půl miliardy korun.

A co původně čekali samotní zákazníci RWE Mobilu? Snad, že přinese trochu světla na konci tunelu. Že si s ním nenabijí (pusu). Skutečnost je však jiná: potvrzuje rčení, že pod svícnem bývá největší tma. Že světová společnost, dodávající energie miliónům lidí, nedokázala překročit vlastní stín.

 

Klady:
  • Poplatek za vedení sim jen 1Kč
  • Při změně operátora nepřijdete o své číslo a ani za tuto službu nic neplatíte
  • Podpora českého filmu, podpora českého lyžování a českého paralympijského týmu, podpora mezinárodních hudebních festivalů
Zápory:
  • Vyplatí se nanejvýš odběratelům energíí
  • Tarifikace u předplacenky 60+30 a vysoká cena volání
  • Drahý internet
  • Nutnost vyzvednout si SIMkartu na prodejně
  • Hovor s operátorem stojí 20 Kč za spojení
  • Podpora nových zákazníků na úkor stávajících

Porovnání cen mobilních operátorů
RWE Mobil – recenze a hodnocení operátora
Podobně jako další poskytovatelé energií se ani RWE nezaměřuje na nejnižší ceny a mobilní služby nabízí spíše jako doplněk k vlastním službám, proto ani necílí na široké masy zákazníků. Nabídku proto snad mohli využít ti, jež mají u RWE energie, ale i tak se nejedná o nic extra výhodného. Všem ostatním pak doporučuji ohlédnout se někde jinde. Dojem navíc nespraví ani cena internetu, která je proti konkurenci trošku mimo.
5 Celkové hodnocení
RWE mobil

Podobně jako další poskytovatelé energií se ani RWE nezaměřuje na nejnižší ceny a mobilní služby nabízí spíše jako doplněk k vlastním službám, proto ani necílí na široké masy zákazníků. Nabídku proto snad mohli využít ti, jež mají u RWE energie, ale i tak se nejedná o nic extra výhodného. Všem ostatním pak doporučuji ohlédnout se někde jinde. Dojem navíc nespraví ani cena internetu, která je proti konkurenci trošku mimo.

Volání
4.5
Sms
7
Internet
3.5
Dodatečné služby
4.5
Celkem
5
Add your review
Napište nám svůj názor

Napsat odpověď

Your total score