Innogy (RWE Mobil) – recenze a hodnocení operátora


RWE mobil je virtuální operátor sítě T-mobile, jehož majitelem je RWE AG, německý energetický gigant. Firma, která má energie na rozdávání. Proto ji s veškerou svou silou nasměrovala do segmentu telekomunikačních služeb. Nebyla první..a ani poslední. Stejný krok učinila již dříve či o něco později její stejně zaměřená konkurence: Centropol, Mobil od ČEZ, One Mobile, Lama energy a PREmobil. V roce 2016 se RWE přejmenovala na Innogy.

Innogy? Chtělo by to trochu víc šťávy!

Další z dodavatelů energií rozšířil řady virtuálních operátorů od 2.12.2013. A vlastně proč by ne? Jako své první zákazníky mohl oslovit třeba své vlastní zaměstnance. Podle údajů z konce 2010 jich tehdy v celé společnosti pracovalo 70 860. Také s podporou mateřského koncernu, který prostřednictvím dceřiných společností dodává na celém světě elektřinu šestnácti milionům zákazníků a zemní plyn pro 8 milionů zákazníků, mohl RWE Mobil počítat. Již vybudovaná prodejní i servisní infrastrukturou a stávající počet zákazníků v ČR (1,8 milionu) mohl tohoto virtuála pasovat do role jednoznačného favorita.

Přesto mediální zástupci společnosti RWE při jeho uvedení na trh jej označili výhradně jako doplňkový nástroj pro posílení prodeje zemního plynu a elektřiny. Podobně skromně vystupoval v rozhovoru z března 2014 pro server ČIA News předseda představenstva RWE Česká republika Martin Herrmann, když hovořil o tom, že nejde o nový byznys, ale o další benefit pro zákazníky.

Na druhé straně úvodní kampaň „RWE Mobil – Nový hrdina v mobilních službách“, spuštěná v den zahájení provozu na zákaznických centrech RWE, tak skromná nebyla: snahu o zvýšení prodeje nových předplacených SIM karet měla podpořit spotřebitelská soutěž o 50 mobilů Nokia Asha 206DS. Navíc prvních 10 000 zákazníků, kteří se do 31.3.2014 zaregistrovali, zaplatili symbolickou jednu korunu místo nesmyslného měsíčního servisního poplatku. Ten byl zpočátku 25 Kč a byl pravidelně strháván z kreditu. V současnosti je výše tohoto poplatku rozumných 1 Kč.

Ceny tarifů RWE

Innogy má ve své nabídce pouze jednu předplacenou kartu. Cenu volání u předplacenky je 2,30 Kč s nevýhodnou tarifikací 60+30. Levnější je pak volání do vlastní sítě, které je za korunu třicet. Tarifní nabídka operátora nebyla krom bezplatného volání do vlastní sítě také nijak zajímavá a dnes ji už Innogy ani nenabízí.

Předplacenka

Předplacená karta se jmenuje RWE NABITO a obsahuje tento balíček služeb:

innogy operátor tarif

 

Je poměrně hloupé, že SIM kartu si nemůžete objednat přes internet, ale musíte osobně navštívit jedno z 29 zákaznických center. RWE patrně počítá s tím, že vám při této návštěvě vnutí i nějaký ten „bonus“ v podobě smlouvy na odběr energií z jeho portfolia. SIM karta vás vyjde na 200 Kč a kredit musíte dobít minimálně 1x za 6 měsíců. Jako u většiny jiných předplacenek ani zde se nemusíte vázat smlouvou.

Předplacenka od Innogy i po letech stále stejná a zejména cena internetu je díky tomu příšerná. 1GB dat tu kvůli absenci větších balíčku vyjde na tisícovku a i ty co dnes Innogi nabízí jsou předražené.

Hodnocení Innogi mobilu?

Co říci na závěr? Své SIMky se RWE podařilo prodat z 95% odběratelům energií; na konci roku 2014 s ním T-Mobile uzavřel šestiletou smlouvu o poskytování telekomunikačních služeb (např. email, zajišťovat call centrum, centrální dispečink či videokonference celé skupině RWE. Pro T-Mobile znamená tato smlouva příjemné cca půl miliardy korun.

A co původně čekali samotní zákazníci RWE Mobilu? Snad, že přinese trochu světla na konci tunelu. Že si s ním nenabijí (pusu). Skutečnost je však jiná: potvrzuje rčení, že pod svícnem bývá největší tma. Že světová společnost, dodávající energie miliónům lidí, nedokázala překročit vlastní stín.

PS: Innogy překoná cenou dokonce i ČEZmobil, který je o desetník levnější s tarifikací 1+1. Pokud chcete ušetřit mrkněte třeba na Oskartu s voláním za dvě koruny, nebo Blesk mobil, který je sice dražší, ale na vybraná čísla voláte za korunu.

Klady:
 • Poplatek za vedení sim jen 1Kč
 • Při změně operátora nepřijdete o své číslo a ani za tuto službu nic neplatíte
 • Podpora českého filmu, podpora českého lyžování a českého paralympijského týmu, podpora mezinárodních hudebních festivalů

Zápory:
 • Tarifikace u předplacenky 60+30
 • Velmi drahý internet
 • Nutnost vyzvednout si SIMkartu na prodejně
 • Hovor s operátorem stojí 20 Kč za spojení


Porovnání cen mobilních operátorů

3.7

Volaní

5.5/10

Sms

5.0/10

Internet

1.0/10

Dodatečné služby

3.0/10

Celkově

4.0/10

Klady

 • Sleva na volání v síti

Zápory

 • Nevýhodná tarifikace
 • Drahý internet
 • Infolinka za 20Kč/hovor
1 Komentář
 1. VARUJI PŘED SPOLČENÍM RWE !
  Není větší svinstvo než RWE MOBIL (innogy). Matka u nich stále je, i když se už asi dva měsíce snaží odejít. Už má nového operátora, ale stále z té bandy mizerů nemůže vyloudit tzv. číslo opouštěného operátora.

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů