Sevencall – recenze hodnocení operátora


Sevencall pravděpodobně skončíl. Nefungují mu už ani webové stránky a tak lze předpokládat, že jeho činnost nebude obnovena.

Sevencall je plnohodnotný mobilní virtuální operátor, fungující od října 2013. Své služby nabízí prostřednictvím platformy MVNO (Mobile Virtual Network Operator), což znamená, že jeho majitel nevlastní příslušné radiové frekvence ani bezdrátovou síťovou infrastrukturu. Přístup do ní si zajišťuje díky uzavřené obchodní smlouvě s předprodejcem (MVNE) a může tak využívat mobilní síť partnera, který tuto infrastrukturu vlastní. Převedeno do češtiny: Sevencall pro své potřeby a potřeby svých klientů využívá sítě společnosti Vodafone.

Soudě dle výpisu z obchodního rejstříku je Sevencall plně v českých rukou. Zákazník uzavírá smlouvu přímo s českou společností Vole-j.cz, s.r.o. reprezentovanou jednatelem Jiřím Kovářem a společnicí se vkladem, paní Annou Chalupovou. Firma poskytuje GSM telekomunikační služby především domácnostem a menším firmám.

Těžký úděl virtuálů

Že dominantní majitelé mobilní infrastruktury (čili velká trojka T-Mobile, Vodafone a O2) svým nájemcům (myšleno virtuálním operátorům) nevycházejí extra vstříc a naopak jim často hážou klacky pod nohy, jsme psali už mnohokrát (např. zde). Ani Sevencall není výjimkou a u svého „chlebodárce“ nemá na růžích ustláno. Minulý rok v únoru sice přišel s nižší cenou tarifu Volej NAMAX plus, ale vzhledem k tomu, že sleva dosáhla „závratné“ částky 30 Kč (ze 479 Kč na 449 Kč), lze se domnívat, že pro větší slevy mají malí virtuální operátoři jen velmi omezený manévrovací prostor.

Nabídka tarifů

Jak tedy vypadá současná nabídka společnosti Sevencall? Pojďme se na ni podívat.ceník služeb sevencall

Hned na úvod musíme zklamat všechny fanoušky předplacených karet. Ne, tuto službu opravdu Sevencall nenabízí. Zákazníci této společnosti mají možnost vybrat si ze čtyř tarifů: Volej Fér, Volej NEJ, Volej NAMAX a Volej NAMAX plus.

Paušál Volej Fér je určen těm, kteří nehodlají za volání příliš utrácet a prakticky se nevyplatí o něm uvažovat. Balíček za 49 Kč měsíčně obsahuje volání na pevnou linku a do všech sítí (včetně vlastní) v ceně 1,50 Kč za minutu. Jedna textová zpráva stojí také 1,50 Kč. Tarif nezahrnuje žádné volné jednotky.

Koupí tarifu Volej NEJ získáváte za 199 Kč/měsíčně 150 volných minut do cizích sítí a neomezené volání v síti vlastní. Po jejich vyčerpání platíte stejné ceny za minutu a SMS jako u tarifu předchozího.

O 200 Kč víc zaplatíte, když si budete chtít pořídit tarif Volej NAMAX. Za 399 Kč můžete provolat 3 000 volných minut do všech sítí. Po jejich provolání zaplatíte 1,10 Kč za minutu. SMS vyjde vždy na 1,25 Kč/kus. Tento tarif je tedy vlastně nejlevnější „neomezenou“ nabídkou na trhu.

Nejdražší měsíční paušál se jmenuje Volej NAMAX plus a stojí 499 Kč. Jeho majitel má k dispozici 3 000 volných minut do všech sítí a 399 volných SMS. Poté, co je vyčerpá, ho minuta volání bude stát 1,10 Kč a SMS 1,25.

Cena MMS je u všech tarifů vždy stejná, a to 5 Kč/ks.

Doplňkové služby

Ve webové samoobsluze si navíc můžete pořídit různé doplňkové služby, např. minutové SMSkové nebo roamingové balíčky. A samozřejmě také určitý objem dat o velikosti 150 MB až 1,2 GB.

Klady:
  • Přehledná struktura tarifů,
  • Volání bez závazků,
  • Levný „neomezený“ tarif
  • Variabilní doplňkové služby

Zápory:
  • Účtování 60 + 1,
  • Omezená prodejní síť,
  • Uvolnění čísla pro jiného operátora stojí 299 korun
  • Téměř rok neaktualizované facebookové stránky,


Porovnání cen mobilních operátorů
8 Total Score
Hodnocení operátora Sevencall

Sevencall je sice malým virtuálem, ale i tak má co nabídnout, protože jako jediný nabízí 3000 volných minut pod 400 korun měsíčně. Výhodou je navíc poměrně levný internet. Co se naopak nevyplatí je základní tarif, který rozhodně seženete výhodněji i jinde.

Volání
9
Sms
7.5
Internet
7
Dodatečné služby
5
Celkem
7.5
Add your review  |  Read reviews and comments

1 Komentář
  1. aktuálně mají prý jen technické potíže se stránkami na Chrome, jinak pod Connectikou jedou dál

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Your total score

Srovnání operátorů