Tarify od T-mobile – vyplatí se je pořídit?


T-mobile je jeden ze tří velkých operátorů, kteří mají u nás postavenou vlastní mobilní síť a nezávisí tedy na cizí infrastruktuře jako virtuálové. Jak si ale budete moci přečíst dále, ne vždy se vyplatí zůstávat u běžných operátorů, protože mnohdy jsou ti virtuální levnější než jejich chlebodárci.

Tarifní nabídka od T-mobile

Za poslední roky se nabídka velkých operátorů značně omezila a zjednodušila. Pryč jsou doby kdy vám operátor nabídl klidně deset paušálních tarifů plus několik dalších speciálních balíčku a ani T-mobile není výjimkou. V současnosti v jeho nabídce totiž najdete jen pět paušálních tarifů a předplacené karty.

Neomezené paušální tarify

Základním paušálním tarifem u T-mobile je neomezené volání do všech sítí a 1,5 GB dat za 749 korun. Tato nabídka ale není žádné terno, protože O2 a Vodafone mají za stejnou cenu prakticky totožné tarify. Pokud vám nebudou stačit data můžete si pořídit rozšířenou verzi tarifu s 3 GB dat za 999 korun měsíčně. Pro náročné pak nabízí T-mobile 5 GB dat a 300 minut, sms a 300 Mb dat do zahraničí za 1499 korun.

Limitované tarify

Když neomezené volání nevyužijete, máte ještě možnost vybrat mezi dvěma levnějšími tarify. Tarif S námi v síti nabídne neomezené volání do sítě T-mobile, neomezené sms do všech sítí a 50 MB dat za 349 korun měsíčné. Nevýhodou je však drahé volání do ostatních sítí za 3,5 Kč. Tento problém však řeší tarif S námi v sítí plus, který za 549 korun přidá ještě 120 volných minut do ostatních sítí a rozšíří internetový balíček na 200 MB.

Paušál na dva roky nebo bez závazků

Pozor: Pokud se nechcete vázat, nabízí T-mobile možnost využít tarify bez závazku, které jsou však o 150 korun dražší.

Předplacené (předražené) tarify T-mobile

Pokud se nechcete vázat nabízí T-mobile předplacenky, které jsou však cenově lehce mimo mísu. Základní cena volání je totiž 3,5 Kč za minutu, což je téměř dvojnásobek oproti většině virtálum ( například Fayn mobil nabízí volání za 1,79 Kč bez paušálu). Sms vás pak vyjde na korunu padesát.

Internet u T-mobile

Základní internetový balíček na jeden den vyjde na 25 korun (25 MB FUP), což je jedna z nejvyšších cen na trhu. Navíc pokud vyčerpáte limit obvykle nedostanete ani FUP. Druhý balíček 150 MB dat za 150 korun je rovněž nesmyslně drahý a za zmínku stojí až vyšší datové limity za 249 korun totiž dostanete 400 MB dat a za 349 Kč 1,5 GB. Tyto limity sice rovněž nejsou zázračné, ale alespoň se vyrovnají konkurenci. Nejvýhodnější je pak nabídka 10 GB mobilních dat za 699 korun měsíčně.

Pozor: Až na denní balíček se všechny každý měsíc automaticky obnovují.

Celkově je ale T-mobile co se týče internetu spíše podprůměrný a cenově se nemůže rovnat dokonce ani s virtuály, které provozují své služby na jeho síti. Pokud tedy chcete ušetřit a nepotřebujete zrovna 10 GB dat, doporučuji se poohlédnout někde jinde.

Hodnocení operátora T-mobile

T-mobile jako jeden z hlavních operátorů zklamal. Jeho tarifní nabídka obsahuje prakticky jen neomezené tarify, které jsou navíc bez smlouvy neúměrně drahé. Pokud navíc máte předplacenou kartu, voláte za 3,5 Kč za minutu, což je někdy i dvakrát více než virtuálních operátorů.

Co se týče internetu, jeho ceny jsou vyšší než u konkurence a hlavně menší balíčky dat jsou jedny z nejdražších a nevyplatí se je tedy moc pořizovat.

T-mobile se tedy hodí spíše lidem, kteří chtějí neomezený tarif nebo mají velkou spotřebu mobilních dat. Pro všechny ostatní je tento operátor méně vhodnou volbou a doporučuji tedy zvážit i jiné nabídky, protože určitě najdete i lepší.


Porovnání cen mobilních operátorů

T-mobile

4

Volaní

1.0/10

Sms

5.0/10

Internet

3.0/10

Dodatečné služby

8.0/10

Celkově

3.0/10

Klady

  • Tradiční prověřený operátor
  • Neomezený tarif

Zápory

  • Volání za 3,5 Kč
  • Menší datové balíčky jsou neúměrně drahé
  • Příplatek 150 Kč za tarif bez paušálu
Napište nám svůj názor

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů