U:fon (Air telecom) recenze a hodnocení


Ufon (nyní již Air telecom) je vedle T-mobilu, Vodafonu a O2 jediným dalším operátorem, který má k dispozici vlastní síť a poskytuje na ní své služby.

Na rozdíl od velké trojky ale jeho služby fungují na frekvencích CMDA, které nejsou kompatibilní se standartní sítí GSM a tak je k provozu potřebný speciální telefon.

Air Telecom – Oficiální název operátora poté co byl v roce 2013 kvůli finančním problémům prodán novým majitelům

U:fon – Marketingový název dnes používaný hlavně pro služby související se sítí CMDA

Mimo to nabízí Air telecom i klasickou GSM sít jako virtuální operátor využívající infrastrukturu společnosti T-mobil.

Air telecom díky tomu nabízí poměrně pestrou nabídku služeb zahrnující bezdrátovou pevnou linku, levný bezdrátový internet na CMDA a zároveň i klasické mobilní tarify a internet přes ADSL.

Co Air telecom nabízí a jaké jsou ceny

Bezdratová pevná linka

Služby bezdrátové pevné linky se prakticky neliší od běžné telefonní linky. Domá máte telefon, za který platíte měsíční poplatek a podle jeho výše se určují služby, jaké dostanete. Ceny za linku se pohybují od 199 Kč do 599 Kč měsíčně a liší se počtem volných minut a sms. V základním tarifu za 199 korun získáte neomezené volání v sítí U:fon a 50minut a sms do ostatních síti. Pokud limit vyčerpáte, voláte pak za 1,5 Kč/minuta a sms máte za stejnou cenu. Za cenu 279 Kč pak získáte 150 minut a sms. Neomezený tarif pro volání do všech sítí a na pevné linky stojí 599 korun.

Celkově jsou služby bezdrátové pevné linky cenové sice poměrně zajímavé, ale za stejnou cenu získáte u konkurence srovnatelné nebo lepší podmínky pro klasický telefon (například Fayn mobil nabízí prakticky totožné tarify). Bezdrátová pevná linka  je tedy vhodná spíše jako alternativa ke konkurenční službě od O2 a pro uživatele, kteří jsou na tuto službu zvyklí.

Mobilní tarify

Air telecom nabízí i klasické mobilní tarify pro běžné telefony prostřednictvím sítě T-mobile. V nabídce operátora je několik tarifů, které začínají na 149 korunách měsíčně. Na rozdíl od většiny ostatních operátorů zde nenajdete žádný bezplatný tarif. Z tarifů Air mobilu je asi nejzajímavější tarif Student za 399 Kč měsíčně, který rozhodně není jen pro studenty a nabízí 1,5GB dat a 100 volných minut.

Naopak velice nevýhodný je neomezený tarif, který Air telecom nabízí za stejnou cenu jako velká trojka ale bez sms a pouze s 1 GB dat (obvyklých je 1,5 GB).

Nicméně žádný z tarifů není nijak extra výhodný a lze o nich uvažovat pouze pokud se operátorovi zavážete alespoň dva roky. Pro ty co se nechtějí vázat jsou totiž ceny ještě o stokorunu vyšší.

Cena tarifů U:fon při závazku na dva roky

Air telecom tarify

Internet od U:fone

Pokud chcete od Air telecomu internet, máte hned několik možností. Pro internet v mobilu musíte vybrat správný tarif, nebo si dokoupit datový balíček. Cena balíčku je nicméně průměrná oproti jiným operátorům a pokud upřednostňujete internet v mobilu a zároveň nechcete zbytečně utrácet, doporučuji se podívat i ke konkurenci.

Internet od U:fon
Data v mobilu +50 MB +49 Kč
Data v mobilu +150 MB +99 Kč
Data v mobilu +250 MB +169 Kč
Data v mobilu +550 MB +229 Kč

Trošku jiná situace nastává pokud chcete internet v tabletu nebo laptopu. Oproti mobilnímu internetu totiž pro tyto služby využívá U:fone svou vlastní síť CMDA a tak může nabídnout ceny, které u konkurence nenajdete. Pro tuto službu budete ale potřebovat kopit usb router jehož cena se pohybuje podle výše závazku od 899 do 1999 korun. Vice informací o zařízeních se dozvíte na eshopu operátora.

Hodnocení Air telecomu

U:fon je spíše cenově podprůměrný operátor, který by bez vlastní sítě ničím nevynikal. Vedle poměrně nevýhodných tarifů o kterých lze uvažovat pouze pokud se chcete zavázat smlouvou na dva roky nabízí poměrně zajímavou možnost mobilního internetu na cesty s rychlostí až 3,1 Mbit za výrazně nižší ceny než nabízí konkurence. Navíc muže posloužit jako konkurence klasické pevné lince od O2.

I když tedy Air telecom svými službami nemusí zaujmout každého, své zákazníky si jistě najde a přináší svěží konkurenci na náš lehce zatuchlý mobilní trh.


Porovnání cen mobilních operátorů

Air telecom

Air telecom
6.2

Volaní

6/10

  Sms

  6/10

   Internet

   6/10

    Dodatečné služby

    8/10

     Celkově

     6/10

      Klady

      • Bedrátová pevná linka
      • Při závazku na roky některé tarify poměrně výhodné

      Zápory

      • Nevýhodný neomezený tarif
      • Nevyplatí se lidem s nízkou měsíční útratou

      Powered by WP Product Review

      3 komentáře
      1. Reply
       Ladislav Zatloukal 2.5.2017 at 7:58

       Nordic Telecom ?

      2. Reply
       Hana Erlichová 5.9.2017 at 18:30

       Zvažuji žalobu na tuto společnost ČOI. Moje matka po mozkové mrtvici na nějaký telefonický dotaz řekla Ano a automaticky jí byla prodloužena smlouva, jejíž platnost končila až o několik měsíců později, a kterou jsme chtěli ukončit. Druhým rokem pouze platí a neprovolá ani vteřinu.

      3. Reply
       A.V. 27.10.2017 at 16:06

       Spolecnost prevzal Nordic a vypovedeli stavajici smlouvy bez ohledu na jejich platnost. Podle me zlodejina…nabidli o polovinu min dat za vyssi cenu…Ber nebo jsi do 30 dnu bez internetu! Nechapu, ze neprevzali spolecnost i se stavajicimi zavazky !

      Napsat odpověď