3ton – recenze a hodnocení


Na konci ledna 2014 se mezi českými virtuálními operátory objevil nováček jménem 3ton. Vlastníkem je 3ton s.r.o. a pokud se podíváme do výpisu z obchodního rejstříku, najdeme pár rusky a ukrajinsky znějících jmen. Z toho je zřejmé, že nejde o žádnou dceřinou společnost některého ze zavedených operátorů, nýbrž půjde patrně o menší projekt několika podnikatelů z východu.

Potvrzují to i některé další náznaky – jazykové mutace stránek jsou kromě češtiny v angličtině.. a právě v ruštině; zkušenosti některých zákazníků navíc hovoří o tom, že infolinka tohoto virtuála je víceméně určena (myšleno s nadsázkou) rusky hovořícím klientům. Tím samozřejmě neříkáme nic o rozsahu a kvalitě služeb společnosti 3ton. Zákazníci tohoto operátora využívají všech výhod infrastruktury sítě T-Mobile.

Tarify od 3ton

Tarify od 3ton jsou jak předplacené tak paušální. Celkem 3ton nabízí 6 tarifů. Předplacené tarify Home ONE a DATA 1,5 GB vypadají jako by vypadly z roku 2014. Tarif Home ONE vypadá na pohled dobře, ale má nevýhodnou tarifikaci 60+60, takže se každá započatá minuta účtuje jako celá. Navíc stejný tarif má i konkurenční Koruna mobil jen s měsíčním poplatkem 25 Kč.

Data 1,5 GB jsou pak úplně mimo mísu a za mnohem nižší cenu je seženete prakticky kdekoli jinde (včetně velké trojky). Co je také nepříjemné je platnost kreditu omezená na 3 měsíce. Po této době se sice nesmaže, ale bude vám znemožněno používání služeb. Pokud poté nezakoupíte kredit dalších 30 dnů, zablokují se i příchozí hovory.

3ton tarify předplacenka

Kromě těchto tarifů nabízí 3ton také tarif Tourist u kterého voláte sice za 4,50Kč/minuta ale zároveň za stejnou cenu voláte i do zahraničí ( s výjimkami uvedenými na webu)

Mezi paušálními tarify si zákazníci společnosti 3ton mohou vybrat z těchto variant:

3ton tarify volání

 

Účtování hovorů je (30+1) s výjimkou tarifu Home One podobně jako u předplacenky. Home Lux je pak tarif, který má sice levné volání, ale je tu nutnost utratit alespoň 200 Kč měsíčně, což pro někoho nemusí být málo. Možná je lepší zvážit jestli se nevyplatí spíše koupit balíček volání (například Tesco mobil nabízí 200 minut za 200 Kč) a využívat jej jen v momentě kdy jej opravdu potřebujete.

Internetové balíčky

Cena internetu je zde spíše průměrná. Datové balíčky ani nenadchnou ani neurazí ale pokud si vybíráte operátora hlavně kvůli internetu, bude lepší poohlédnout se dále.

internetové balíčky

Hodnocení operátora 3ton

3ton je průměrný operátor, který se sice snaží odlišit, ale ve finále mu to moc nejde. Zajímavý je akorát tarif Home Lux, který ale kazí nutnost minimální útraty.


Porovnání cen mobilních operátorů

4.9

Volaní

4.0/10

Sms

6.5/10

Internet

4.0/10

Dodatečné služby

5.0/10

Celkově

5.0/10

Klady

  • Tarif Home Lux

Zápory

  • Volné jednotky nelze převézt do dalšího zúčtovacího období
  • Pokud chcete s 3Tonem používat roaming, je nutné mít minimální kredit 500,- Kč pro Evropu
  • Celosvětový rouming pouze při kreditu 100 000.-
  • Platnost kreditu pouze 90 dní
  • Maximální útrata 1000 Kč měsíčně u paušálu
Napište nám svůj názor

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů