99mobile – recenze a hodnocení virtuálního operátora


Dost bylo retra!

Jak na vás působí reklamní kampaň, která jedním dechem láká na „volání za babku“, vzápětí dodává, že se chystá ta pravá revoluci, jíž můžete být součástí, aby se posléze vytasila s baťovským názvem 99mobile?

Nesourodě? Zmateně? Komplikovaně? Nepřesvědčivě? Nedůvěryhodně? Chaoticky? Tak vězte, že tato příslovce jsou opravdu příznakem spousty revolucí. A dodejme – hlavně těch, které dopadly špatně.

Virtuální operátor 99mobile spuštění svých služeb naštěstí neohlásil výstřelem z nějakého ruského křižníku (jak se na takové revoluce sluší a patří), ale na tiskové konferenci ve čtvrtek 30. května 2013 ve 14:00. Revoluce často doprovází napětí, varovné signály, Molotovovy koktejly, granáty a šrapnely rozsévající zkázu a smrt v řadách protivníků. Právě na Facebooku operátora 99mobile často k takovýmto útokům docházelo, přičemž protivníka v tomto případě představovali tzv. šedí virtuálové. No, to zrovna není soupeř, s nímž by se měli virtuální operátoři potýkat. Tím spíš, když číslice 99 má evokovat, že služby jsou vhodné pro 99% lidí. A ti všichni asi u šedých virtuálů nejsou, že? Takže komu jsou služby tohoto operátora určeny?

 

Zaměřeno na cíl!

Nabídka tohoto virtuála cílí na segment zákazníků, kteří měsíčně utratí maximálně 500 Kč, kteří neomezený tarif nepotřebují a kteří volají rovnoměrně a bez ohledu na síť, kterou zrovna využívají. 99mobile poskytuje výhradně paušální tarify, předplacené služby v jeho nabídce nefigurují.

Brněnská společnost Maxprogres Mobile, vlastník 99mobile, měla na počátku svého provozu od ČTÚ přiděleno 10 tisíc telefonních čísel v rozmezí od 799 990 000 do 799 999 999. Původní představy tohoto virtuála zněly tak, že by do 1.6.2014 mohl ve své síti provozovat až 50 000 aktivních SIM karet. Kolik jich je v současnosti, se nám, bohužel, nepodařilo zjistit, nicméně si troufáme tvrdit, že těch 10 tisíc čísel vyčerpáno doposud nebylo.

 

Kdo stojí za „revolucí“?

Maxprogres mobile, provozovatel služby 99mobile, je dceřinou společností silné firmy Maxprogress s.r.o., ryze české společnosti s vlastním zázemím a infrastrukturou, působící na telekomunikačním trhu od roku 1996. Jedná se v podstatě o  „nepřímého“ virtuála, neboť jeho hostitelem (MVNE) není nikdo z třech hlavních mobilních operátorů disponující vlastní sítí (O2, T-Mobile a Vodafone), nýbrž společnost GTS Czech. Ta funguje pouze jako zprostředkovatel a veškeré služby, včetně těch mobilních, přeprodává (jako MVNE) dalším zájemcům, z nichž byl 99mobile. Jeho zákazníci tak využívají infrastrukturu sítě T- Mobile. A aby všech těch přeprodejů nebylo málo, také samotný 99mobile už má své vlastní značkové prodejce, kteří po úpravě jeho tarifů je prodávají dál pod vlastní značkou. Je to např. Komutel, zákaznický klub Cool Club nebo operátor se všeříkajícím  názvem SeniorTel. No nekupte to!

 

Tarify u 99mobile

Každá správná revoluce musí přinést pozitivní změny. Jaké změny nabídla ta made in 99mobile?

Její nabídku tvoří čtyři základní paušální tarify, nejlevnější stojí 49 korun měsíčně a ocení třeba důchodci. Za uvedenou částku nabízí 10 volných minut do všech sítí. Jinak řečeno „Ideální tarif pro fotra, který zas tak často nevolá. Nicméně když už jednou brnkne, tak než se vykecá, uplyne celkem slušná doba.“

Ceny tarifů jsou však veskrze průměrné a při pohledu ke konkurenci se s ní podobají. Prakticky žádný z těchto tarifů tak nejde přímo doporučit a tohoto operátora lze s klidem přehlédnout.

 

Přehled všech tarifů od 99mobile

 

 

Internet u 99mobile

Ke všem výše zmíněným tarifům si může zákazník pořídit některý z datových balíčků s podporou LTE:

99mobile data

Ani internetové tarify nejsou z nejvýhodnějších. 99mobile sice nabízí i LTE ale cenové je srovnatelný nebo horší než konkurence.

Pro ty, kteří nutně potřebují, aby součástí nabízeného balíčku s voláním a SMSkami byla i data, má 99mobile nejnovější tarif Občas si brnknu a surfuju:

 

99mobile zvýhodněný tarif

 

Pozor na nášlapné miny!

Na první pohled vypadá nabídka opravdu solidně a přímo láká klienty, kteří nehodlají příliš utrácet. „No jo,“ řeknete si, „na čem chce teda Maxprogres Mobile vydělávat?

Není v tom nějaký podraz?“

Tak podraz v tom není, ale jsou v tom mnohá ALE:

– poplatek za novou SIM kartu – 129 Kč

– doručení SIM karty kurýrní službou – 199 Kč

– aktivace SIM karty –  49 Kč

– základní paušál – 49 Kč

Celkem 426 Kč. A to jste ještě ani nestihli vytáhnout mobil z kapsy.

 

Je něco, čím 99mobile potěší? Ale jistě, ne všechny revoluce jsou ve stylu „plnou Parou back“:

– současný model tarifikace 60+1 je už mnohem lepší než byl původní 60+60,

– pořízení paušálních balíčků není podmíněno žádným úvazkem, smlouva se uzavírá

na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 3 měsíce,

– žádné nevýhodné povinné vázání na rok nebo dva,

– nevyužité volné jednotky se převádějí do dalšího zúčtovacího období,
– tarif můžete změnit jedenkrát měsíčně, vždy na konci účtovacího období,

– možnost dokoupit datové balíčky.

 


Porovnání cen mobilních operátorů
5 Total Score
99 mobile - hodnocení operátora

Nabídka 99 mobile je veskrze průměrná a nenajdete zde nic, co by nějak mohlo zaujmout, jediný tarif, který stojí za zmínku je kombinace internetu a volných minut za 249 Kč. Podobný tarif se sice dá namíchat s pomocí dodatečných balíčků prakticky u jakéhokoli dalšího operátora, ale zde jej máte pohromadě.

Volání
5
Sms
5
Internet
5.5
Dodatečné služby
4
0
Add your review  |  Read reviews and comments
1 Komentář
  1. MAXPROGRES mobile by se raději měla stát partnerem GoMobil.

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Your total score

Srovnání operátorů