COOP Mobil recenze a hodnocení


COOP Mobil, operátor pro ty, kteří si chtějí nakoupit a odnést si košík volných minut, jako bonus. Telekomunikační síť pro COOP Mobil poskytuje Vodafone.

COOP Mobil přichází s tarifikaci 1+1, která se počítá cenu za hovor po vteřinách, takže zaplatíte jen za to, co skutečně provoláte.
Výhodou je také bonusový program, který zákazníkům poskytuje dvacetiprocentní slevu na volání a SMS. K získání slevy stačí nakoupit v jedné z prodejen COOP v minimální výši 100 Kč a bezplatně zaregistrovat svou účtenku na pokladně nebo odesláním registrační SMS. Zákazník poté získá na příští kalendářní týden dvacetiprocentní slevu na volání a psaní SMS.

SIM kartu COOP Mobil lze zakoupit v síti prodejen COOP nebo na internetovém E-SHOPU COOP Mobil. Pořízení karty SIM by neměl být problém, jelikož prodejen COOP je v Česku velké množství.

Tarify Coop mobilu

Operátor nabízí zákazníkům celkem čtyři druhy tarifů.

START

První tarif START se váže na předplacenou SIM kartu, která se dá pořídit za 200 Kč. Karta je nabita kreditem v hodnotě oněch zaplacených dvou set korun. Bonusový program lze využít i na tuto předplacenou kartu a tarifikace 1+1 zde platí také.
Volání na mobil a pevné linky v ČR stojí 2,50 Kč/min, v případě využití slev z nákupu v prodejně COOP se cena sníží na 2 Kč/min. Za zaslání SMS do mobilních sítí ČR zaplatíte 1,50 Kč, při slevě 1,20 Kč.

Pro zájemce o tarif se smlouvou a pravidelnou měsíční fakturací COOP Mobil připravil tarif STANDARD, RODINA a tarif ZA KAČKU.

ZA KAČKU

Cena tohoto paušálu je 1 Kč a platí pro něj stejné výhody, jako pro ostatní tarify COOP Mobilu. To znamená slevy při nákupu v prodejně COOP a vteřinová tarifikace 1+1. Do vlastní sítě pak voláte a píšete, na rozdíl od tarifu START, levněji. Hlavní rozdíl oproti předplacené kartě je požadavek na minimální útratu 50 Kč za měsíc.

ZA KAČKU – Měsíční paušál
1 Kč
Účtované ceny s DPH Účtované ceny s 20% slevou
za pravidelný nákup
Volání v rámci sítě COOP Mobil 1,25 Kč 1,00 Kč
Volání na mobil a pevné linky ČR 2,20 Kč 1,76 Kč
SMS v síti COOP Mobil 1,00 Kč 0,80 Kč
SMS do mobilních sítí v ČR 1,50 Kč 1,20 Kč

 

STANDARD

Tento paušál přichází s balíčkem volných minut a všemi výhodami, které COOP Mobil nabízí.
Za 200 Kč dostanete balíček s šedesáti volnými minutami a šedesáti volnými zprávami SMS.
Ceny za volání jsou poměrně vysoké. Tento tarif tedy bude pro ty, kteří využijí volné minuty a SMS z balíčku a více už neprovolají.

Měsíční paušál
199 Kč
60 min. + 60 SMS 60 min. + 60 SMS
STANDARD
se smlouvou
Účtované ceny s DPH Účtované ceny s 20% slevou za pravidelný nákup
Volání v rámci sítě COOP Mobil 1,20 Kč 0,96 Kč
Volání na mobil a pevné linky ČR 2,50 Kč 2,00 Kč
SMS v síti COOP Mobil 1,00 Kč 0,80 Kč
SMS do mobilních sítí v ČR 1,50 Kč 1,20 Kč

RODINA

Poslední z nabízených tarifů je cílený na rodinu. Tarif nabízí balíček volných minut a až tři karty SIM na jednu smlouvu. Celkový počet volných minut lze rozdělit mezi tři členy rodiny. U tarifu RODINA dohromady sdílíte 200 volných minut a 200 zpráv. Cena paušálu je 659 Kč.

Měsíční paušál
659 Kč
200 min. + 200 SMS 200 min. + 200 SMS
RODINA
se smlouvou
Účtované ceny s DPH Účtované ceny s 20% slevou za pravidelný nákup
Volání v rámci sítě COOP Mobil 1,20 Kč 0,96 Kč
Volání na mobil a pevné linky ČR 2,50 Kč 2,00 Kč
SMS v síti COOP Mobil 1,00 Kč 0,80 Kč
SMS do mobilních sítí v ČR 1,50 Kč 1,20 Kč

Bonusové balíčky

Coop mobil nabízí také doplňkový balíček „5-Zdarma“ k paušálním tarifům. S ním můžete volat zdarma na vybraná čísla, ale tato čísla musí být pod jedním zákazníkem. To znamená, že služba lze využít pouze pokud si platíte více simkaret a tudíž spíše jen mezi rodinnými příslušníky. Cena za jednu sim je 20 Kč/měsíc v případě tarifu rodina 50 Kč až pro 5 čísel.

Bonusové akce

Coop mobil nabízí poměrně často bonusové akce, při kterých dostanete minuty volání zdarma za nákup určitých výrobků. Pokud tedy v těchto prodejnách často nakupujete, může být tento operátor pro vás mnohem výhodnější.

Hodnocení operátora Coop mobil

Tarifikace 1+1 může být pro mnoho zákazníků lákavá, ale musíme si uvědomit, že cena za minutu hovoru u COOP Mobilu není vůbec nízká. Je tedy třeba si rozmyslet, jestli se tarifikace 1+1 za takovou cenu vyplatí. Pokud nenakupujete v prodejnách COOP tento operátor pro vás pravděpodobně nebude tím pravým. Sleva 20 % se nedá opomenout ale nalezneme jiné operátory, u kterých se ceny bez slevy rovnají COOP Mobil ceně i se započítanou slevou.

Nabídka internetu je dost nevýhodná a ceny odpovídají spíš roku 2016 než dnešku, balíčky dat 300 MB na měsíc za 159 Kč a 1 GB dat za 399 Kč se hodí jen pro případy nouze. Internet lze u jiných operátorů nalézt mnohem výhodněji, stejně tak i ceny hovorů. Nejdražší tarif RODINA nenabízí mimo balíčku volných minut žádnou výhodu a. Ani ceny hovorů nejsou nijak oslnivé. Za menší příplatek si zákazník může zakoupit rodinné tarify, které jsou neomezené.

Coop mobil se hodí hlavně pro ty, kteří v prodejnách nakupují a využijí slevy a akce, které tento operátor nabízí. Pro ostatní je lepší když se poohlédnou spíše někde jinde.


Porovnání cen mobilních operátorů

Coop mobil

5.8

Volaní

6.0/10

Sms

6.5/10

Internet

4.5/10

Dodatečné služby

6.0/10

Celkově

6.0/10

Klady

  • Levnější volání pro pravidelné zákazníky
  • Tarifikace 1+1
  • Bonusy pro zakazníky Coop

Zápory

  • Nutnost minimální útraty 50 Kč měsíčně
  • Poměrně drahý internet s nulovou rychlostí po překročení fupu
  • Pokud v Coopu nenakupujete, tento operátor se nevyplatí
  • Nutnost každý týden registrovat ůčtenku pro aktivaci slevy
Napište nám svůj názor

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů