Klokan mobil


Klokan mobil je další z asi šedesáti virtuálních operátorů na našem trhu a kromě volání nabízí zákazníkům také tarify elektřiny a plynu.

Je to už dva roky co jsem napsal tento článek a od té doby se prakticky nic nezměnilo. Ceník a webové stránky (včetně slev v horní liště, které mimochodem připravují už 2 roky) jsou stále stejné a poslední příspěvek na sociálních sítích je z roku 2014. Vše u Klokan mobilu zdá se funguje jen ze setrvačnosti.

Co Klokan mobil nabízí?

U tohoto operátora máze na výběr jen jeden tarif, který je ale oproti konkurenci pojat trochu jinak. Základní myšlenka tarifu od Klokan mobilu je, že čím víc provoláte, tím nižší máte cenu za minutu a sms.

Základní cena tarifu je 35 korun měsíčně a za tuto částku můžete volat za 50 haléřů do sítě Klokan mobil a 1,5 koruny do ostatních sítí. Tato cena ale platí pouze pro prvních sto minut volání. Mezi stou a dvoustou minutou již voláte za korunu a od dvousté minuty za 70 haléřů.

Nebýt poplatku za sim kartu tak je tato nabídka jednou z nejvýhodnějších. Takto se ale hodí jen lidem, kteří utratí alespoň 150 korun měsíčně, protože při nižších částkách poplatek neúměrně zvyšuje cenu volání. Klokan mobil rovněž nemůže konkurovat neomezeným tarifům.

ceny tarifů klokan mobilu[mks_highlight color=“#81d742″]Provolal/a jste 300 minut za měsíc. Zaplatíte tedy 150+100+70 korun za volání a 35 korun poplatek. Celkem tedy 355 korun, což je asi 1,2 koruny za minutu volání.[/mks_highlight]

Tarif si můžete pořídit buďto formou paušálu bez závazků, nebo předplacené simkarty. Ceny služeb se nijak neliší, takže záleží jen na vás co vám bude více vyhovovat.

Internet u klokan mobilu

Klokan mobil nabízí internet zatím bez vysokorychlostního pásma LTE, které snad v budoucnu doplní. V základním tarifu internet není a proto je nutné dokoupit datové balíčky. Základní na den seženete už za 19 korun (FUP 25 MB), balíček na měsíc pak na 80 korun s limitem 150 MB. Největší balíček s 1 GB dat pak pořídíte za 350 korun. Ceny internetu jsou u Klokan mobilu podprůměrné a zejména balíček s 1GB dat je naprosto přestřelený. Měnit kvůli této nabídce operátora se rozhodně nevyplatí.

Další služby a poplatky

Poplatky jsou u Klokan mobilu omezeny prakticky jen na speciální služby jako posílání faktur poštou nebo pokuty za pozdní platbu u paušálních nabídek a pohybují se v řádu desítek korun. Ostatní služby jako přechod k jinému operátorovi jsou zdarma a pořízení simkarty je také zdarma.

Hodnocení Klokan Mobilu

Klokan mobil je další z hromady virtuálů, kteří toho moc extra nenabídnou. Nevyplatí se ale lidem, kteří moc neprovolají ani těm, co mají neomezený tarif. Maximálně se může vyplatit těm, co utratí mezi dvěma až třemi sty korunami měsíčně, ale i zde najdete lepší nabídky. Klokan mobil je sice jedinečný svou cenovou politikou, ale před jeho zvolením doporučujeme zvážit, zda se vám přece jen nevyplatí něco jiného.

Internet u Klokan mobilu je cenově průměrný a v konkurenci ostatních operátorů nemá co nabídnout, zvlášť pokud hledáte operátora kvůli datům, určitě se podívejte i na konkurenci.


Porovnání cen mobilních operátorů

Klokan Mobil

5.3

Volaní

6.0/10

Sms

6.5/10

Internet

3.5/10

Dodatečné služby

5.0/10

Celkově

5.5/10

Klady

  • Volání do vlastní sítě za 50 haléřů
  • Progresivní tarif

Zápory

  • Minimální platba 35 korun měsíčné
  • Mrtvé sociální sítě a veb
  • Drahý internet
Napište nám svůj názor

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů