Koruna mobil – volání za korunu


Koruna mobil je virtuálním operátorem Mladoboleslavské společnosti Private mobile. Operátor působí na trhu od září 2015 a k provozu využívá sítě společnosti Vodafone.

Tarifní nabídka od Koruna mobil

U Koruna mobilu najdete pouze jeden tarif v ceně 25 korun měsíčně, což se rovná prakticky jen poplatku za aktivní simkartu. Za tuto cenu pak získáte volání do všech sítí za korunu + sms za 1,5 Kč a to bez omezení. Nabídka Koruna mobilu je tedy na první pohled zajímavá, ale má i svá úskalí.

Háček je hlavně v tarifikaci, která je nastavena na 60+60 což znamená, že platíte za každou započatou minutu. Pokud tedy provoláte 61 sekund zaplatíte stejně jako za dvouminutový hovor. Tento způsob účtování je pro zákazníka nevýhodný a finální účet za volání dokáže prodražit o 30 procent.

 

Internet u Koruna mobil

Druhým obrovským problémem je cena internetu, ten je u Koruna mobilu totiž neuvěřitelné drahý. Cena datových balíčku je oproti jiným virtuálům přestřelena klidně na dvojnásobek a vychází dokonce dráž než u klasických operátorů. Vůbec nejhorší je balíček 1GB dat za 500Kč, který u konkurence najdete pod 200 Kč.

koruna mobil internet

 

Další služby a poplatky

Mimo základního tarifu nenajdete v ceníku žádné další balíčky ani rozšířeni. Jediné co si tedy můžete dokoupit jsou data. Převod čísla k operátorovi je zdarma a v ceníku se ani další poplatky nevyskytují. Platit musíte jedině pokud chcete novou sim a to 200 korun za kartu přednabitou na tuto částku.

Platnost simkarty je 6 měsíců od posledního nabití. Operátor také nabízí bonus za přivedení nového zákazníka bonus 50 korun ke kreditu jak pro nového klienta tak pro vás.

 

Hodnocení Koruna mobilu

Koruna mobil rozhodně není pro každého. Levné volání zastupuje nejdražší internet na trhu a poplatek za vedení sim spolu s nevýhodnou tarifikací. Zvážit tohoto operátora můžete jestliže provoláte mezi 100 až 200 korunami měsíčně, kdy jsou průměrné náklady za provolanou minutu mezi 1,6Kč a 1.8Kč. Pokud občas potřebujete internet, doporučuji se podívat jinde (například Mobil.cz má volání za 2,2 Kč, ale internet za polovinu + zdarma za dobití).

[mks_button size=“medium“ title=“Navštívit stránky operátora“ style=“squared“ url=“http://www.korunamobil.cz/“ target=“_blank“ bg_color=“red“ txt_color=“white“ icon=““ icon_type=““]


Porovnání cen mobilních operátorů

Koruna mobil

4.3

Volaní

7.5/10

Sms

5.0/10

Internet

0.0/10

Dodatečné služby

4.0/10

Celkově

5.0/10

Klady

 • Volání jen za korunu (reálné náklady od 1,5 Kč)

Zápory

 • Poplatek 25 korun měsíčné
 • Tarifikace 60+60
 • Nejdražší internet v ČR
1 Komentář
 1. Volaní

  0.10

  Sms

  0.30

  Internet

  0.30

  Dodatečné služby

  0.20

  Celkově

  9.60

  Virtuál KORUNA mobil který vznikl ve spolupráci s Private Mobile, a.s. a D.H. Telecom, a.s. nemusel vůbec vznikat! Nepřináší totiž pro zákazníky zajímavé ceny! Vše kazí paušál 25 Kč, tarifikace 60+60 která zdražuje hovory, datové tarify jsou také drahé. Výhodněji vychází Oskarta nebo snad SAZKA mobil.

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů