Mobilní operátoři se chystají na elektronickou evidenci tržeb


Nový zákon na elektronickou evidenci tržeb, který obchodníkům přikazuje pořídit si elektronické pokladny, sice ještě úplně neprošel, ale tuzemští mobilní operátoři se na něj už teď připravují. A začínají bojovat o zákazníky, protože jim nabízejí nejrůznější vychytávky, aplikace a přístroje.

Zákon o elektronických pokladnách je hodně diskutovaný a mnohými kritizovaný, nicméně už nyní je jasné, že vejde v platnost. A všichni obchodníci, velcí podnikatelé i malí trhovci si budou muset pořídit elektronické pokladny, aby bylo jasné, že nepodvádějí a nekrátí daně a jiné odvody. Vše začne platit až příští rok, ale čeští mobilní operátoři se na změny chystají už teď. Říkáte si, co s tím mají operátoři společného? Na první pohled nic, na druhý mnoho – plánují nabídnout zákazníkům softwarové i hardwarové řešení, různé mobilní aplikace a přístroje, které jim ulehčí práci s pokladnami i život. Podívejme se proto podrobněji, co který nabízí a u kterého bude výhodnější zakotvit.

O2 vytiskne účtenky

Mobilní operátor O2 už si založil internetovou stránku nazvanou příhodně eKasa, kde podnikatelům a všem, kterých se nadcházející zákon týká, vysvětluje, o co půjde. A přichází s mnoha různými nabídkami, jak si s ním ulehčit práci. Sice ještě neprozrazuje úplné detaily, protože na vše je dost času, ale už nyní je jasné, že zájemcům nabídne vhodný software, který usnadní práci s elektronickou evidencí tržeb. Přitom ještě není jasné, o co přesně půjde, jestli o nějakou aplikaci nebo o konkrétní přístroj, který bude schopný přes sítě O2 komunikovat přímo s Finanční správou. Ten by měl také zvládat tisknout účtenky.

Samozřejmostí má být neustálé a bezproblémové připojení k internetu a nebo také technická podpora, která bude k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. O cenách ale operátor zatím mlčí.

Vodafone už prodává

Druhý z tuzemských operátorů, Vodafone, už je o několik kroků před svými konkurenty. Na své stránce ePokladna už nabízí konkrétní balíčky a aplikace, které mají umožnit komunikaci s Finanční správou, tisk účtenek nebo odesílání dat. Kromě toho už nabízí i ke koupi mobilní platební terminály a mobilní tiskárny, které také zefektivní práci obchodníků. A co víc, Vodafone na webu zveřejnil i ceny za své služby a vše si už nyní můžete stáhnou do telefonu nebo tabletu, případně koupit (a to i přesto, že zákon začne platit až za rok).

Platební terminál je si možné od Vodafone pořídit za 1 745 korun (plus DPH), případně si ho vzít na splátky za 195 korun měsíčně. Za tiskárnu operátor chce 5 377 korun bez DPH nebo 180 korun měsíčně. A přitom nabízí i tři varianty aplikací, od nejlevnější po nejdražší, přičemž nejdražší toho bude přirozeně zvládat nejvíc.

T-Mobile je pozadu

Relativně největší zpoždění za svými konkurenty má T-Mobile. Ten má rovněž speciální webovou stránku se základními informacemi k elektronické evidenci tržeb a také slibuje různá chytrá softwarová řešení, ale nic konkrétního ještě nepředstavil. Na vše je prý zatím dost času a zákazníci se vše včas dozví. Zatím operátor akorát přiznává, že schraňuje e-mailové adresy současných i

potenciálních klientů, aby je o nabídce mohl informovat. Je jasné, že půjde o téměř totéž, co nabízí konkurence. Otázkou zůstávají jen ceny.

Kdo bude muset začít pracovat s elektronickými pokladnami, jistě různá řešení od telefonních operátorů uvítá, protože bude moci dost věcí řešit ze svého chytrého telefonu nebo tabletu. Dobré pro zákazníky je, že mezi operátory se v téhle oblasti strhne tvrdý boj, takže si budou moci vybrat jak ty nejlepší podmínky, tak i nejnižší cen.


Porovnání cen mobilních operátorů
Napište nám svůj názor

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů