Odorik – recenze a hodnocení operátora


Dalším z velkého množství operátorů na českém trhu, kteří lákají nové zákazníky na levné volání je Odorik. Odorik je málo známou značkou se slabým marketingem, ale působí v České republice již mnoho let. Dříve byl operátorem, který nabízel služby VOIP. Nyní již působí také v oblasti GSM, jeho mateřskou sítí je T-Mobile a provozovatelem je miniTEL s.r.o.

 

Měsíční poplatky

Tak jako každý operátor i Odorik má silné a slabé stránky, které se stávají centrem mnoha diskuzí. Jelikož je Odorik virtuální operátor působící přes rozhraní GTS musíme počítat s měsíčním poplatkem za naše číslo. V tomto případě se jedná o částku účtovanou denně, a to ve výši sedmdesát haléřů denně. To znamená zhruba jednadvacet korun za měsíc, což je rozhodně jeden z nejnižších účtovaných poplatků v porovnání s konkurencí. Navíc tento poplatek je vynulován, pokud Vaše měsíční útrata činí více jak sto korun.

Jedná se o předplacenou kartu, kde Váš kredit nikdy nepropadá a Váš kredit můžete čerpat na více SIM kartách, linkách a službách. Pro využívání těchto služeb se nemusíte upsat k žádnému závazku. Služba je zřízena a zrušena okamžitě, bez jakékoli čekací výpovědní lhůty nebo sankce.

 

Ceny služeb

Operátor se zaměřuje na levné volání, podle čehož vypadají také ceny za služby

 • do sítě Odorik
  • volání 0,59 Kč za minutu
  • SMS 0,59 Kč
 • do ostatních sítí v České republice
  • volání 1,49 Kč za minutu
  • SMS 1,25 Kč
 • do zahraničních sítí
  • volání 2,59 Kč za minutu
  • SMS 2,50 Kč
 • volání do mobilních sítí v České republice přes internet 0,59 Kč za minutu
 • volání do mobilních sítí v České republice přes zpětné volání 1,18 Kč za minutu
 • cena za MMS 3,50 Kč
 • Cena dat
  • 1 MB = 1 Kč
  • nebo 150 MB na měsíc za 69,- Kč

Operátor také nabízí hlasové balíčky

 • VPN balíček (volání v síti zdarma) 110,- Kč měsíčně

dále nabízí balíčky

 • 150/50 za 295,-
 • 100/100 za 295,-
 • 300/100 za 395,-
 • 200/200 za 395,-

ve všech balíčcích voláme a posíláme SMS do vlastní sítě zdarma a čísla v názvu balíčku nám vyjadřují: volné minuty do ostatních sítí/volné SMS do ostatních sítí.

 

Zřízení služeb mobilního operátora

Pokud chceme k Odorikovi přejít můžeme si požádat o zaslání SIM karty poštou, vyzvednout si ji osobně na kamenné prodejně v Praze a Brně, nebo si přenést své současné telefonní číslo od jiného operátora. Pořizovací cena SIM karty činí osmdesát korun, cena za zaslání poštou činí patnáct korun, dále musí být uhrazena jistina za telefonní číslo padesát korun. Pokud si chcete k Odorikovi přenést současné telefonní číslo bude Vám naúčtován poplatek dvě stě padesát korun plus padesát korun jako jistina za číslo. Pokud si přenášíte více čísel bude Vám poplatek stanoven dne následujícího vzorce, kde N je počet přenášených čísel. 150 + 100*N + 50*N.

Pokud bude telefonní číslo zrušeno bude Vám jistina vrácena, jestliže se rozhodnete s číslem přejít jistina nám propadá.

 

Zřízení služeb volání přes internet (VOIP)

V tomto případě se jedná o pevnou linku přes internet, kdy voláme z telefonu nebo IP adaptéru, můžeme volat také z počítače nebo chytrého mobilu.

I při zřizování této služby můžeme využít přenesení svého čísla, abychom zachovali své geografické číslo, za tuto službu nám bude naúčtován jednorázový poplatek dvacet korun, plus poplatek za portaci (přenesení čísla), který činí devět set (při jednoduché lince) až dva a půl tisíce korun při lince ISDN. Zachování našeho geograficky přiřazeného čísla, nám může být užitečné, voláme-li například na krizovou linku. Díky naší předvolbě budeme rovnou spojeni s oblastním operátorem.

Může Vám být také přiřazeno nomadické číslo, nebo-li internetové mobilní číslo.


Porovnání cen mobilních operátorů
7 Total Score
Odorik

V souhrnu můžeme říci, že operátor nabízí levné volání, ale jeho ceny jsou srovnatelné s mnoha dnešními poskytovanými nabídkami virtuálních operátorů. Navíc když při odchozím hovoru začne číslo jen vyzvánět je nám automaticky započato účtování hovoru, aniž by se hovor uskutečnil. Za výhodu můžeme považovat, že po vyčerpání datového balíčku není internet odpojen, ale pouze zpomalen, dokud si nepřikoupíme data nebo nám nezačne platnost dalšího balíčku.

7Editor's score
Volání
8
Sms
7
Internet
6.5
Dodatečné služby
8
7.8User's score
Volání
9.6
Sms
7.6
Internet
6.3
Dodatečné služby
8
Add your review  |  Read reviews and comments
4 komentáře
Show all Highest Rating Lowest Rating Add your review
 1. 3.85
  Volání
  90
  Sms
  70
  Internet
  50
  Dodatečné služby
  100

  To s tím, že se účtuje už během vyzvánění není pravda, asi to vzniklo jako špatně pochopení zpětného volání což je ale něco jiného a je to ještě levnější..
  Pro běžné hovory nic takového není, naopak se účtuje po vteřině hned od začátku.

 2. Odpovědět
  Martin Štěpán 21.3.2019 at 14:25
  5
  Volání
  100
  Sms
  100
  Internet
  100
  Dodatečné služby
  100

  Nechápu toto hodnocení. Hodnotitel u Operátora Odorik opomenul velmi důležitou skutečnost!! Účtování u volání Odorika je OD ZAČÁTKU PO SEKUNDÁCH!! jak správně řekl Petr a s tím účtováním během vyzvánění je to také pitomost. Tj. pokud voláte stylem: „Ahoj, dneska budu muset schůzku zrušit, domluvíme se potom na jindy. Ahoj“, což je cca 10 sekund, tak ve srovnání s ostatními operátory vyjde tento hovor na cca 0,25 h/min. A to je pak výsledná cena za volání úplně někde jinde. A také zde nebyla zmíněna pro mne třeba důležitá věc, velmi přehledné vyúčtování. Víte o každé koruně co jste provolal víte kam jste volal, kdo volal vám a kdy přesně…pro mě nejlepší operátor pro ty, kteří nepotřebují volat od rána do večera, ale jen v případech běžné potřeby (domluvit schůzku, zavolat šéfovi, sprdnout potomka, odhlásit jídlo z jídelny…). Pokud použijete Odorik bránu na internetu, můžete sms posílat za 1 Kč.

 3. Nikdy jsem si nezapínala tuto službu Odorik,ale dnes jsem zjistila že nikdo má připojení k mě kartě a volá do zahraničí.Muzete mě k tomu dát nějaké vysvětlení???

 4. 3
  Volání
  100
  Sms
  60
  Internet
  40
  Dodatečné služby
  40

  Jakub..
  Přesně jak píše Petr Nic se neučtuje za vyzvánění..Mám odorik už 4 roky a nikdy jsem za vyzvánění neplatil..jen co jsem provolal a to po vteřině..
  Tři hvězdičky jsou za internet to ostatní, ale jelikož ho používám hlavně na volání tak dávám plný počet hvězdiček..

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Your total score

Srovnání operátorů