One mobil – hodnocení a recenze


One Mobil (dnes One Energy & One Mobile a.s.) je virtuální operátor a distributor plynu a elektřiny v insolvenci (dočíst se o tom můžete například zde). One energy působilo a na trhu od roku 2013. Stránky tohoto operátora sice stále fungují, ale poslední aktualizace webu je z roku 2016 a proto nelze předpokládat, že je operátor stále aktivní.

Článek o One mobilu se vzhledem k insolvenci firmy již nebude aktualizovat, aktuální ceník najdete na přímo na jejím webu

Výhody a nevýhody One mobilu

Předplacené simkarty

One mobil nabízí dvě varianty předplacených simkaret, které se od sebe liší zejména dobou platnosti kreditu a částkou nutnou pro aktivaci služeb. Podobně jako u ostatních virtuálních operátorů jste tak nuceni provolat určitý obnos měsíčně aby zůstala karta aktivní. Cena volání do všech sítí začínající na 1,4 Kč/min je však velmi zajímavá a rozhodně se vyplatí zvážit zda se vám tyto podmínky nevyplatí.

one mobil ceník

Tarify u One mobile

Na rozdíl od mnoha jiných virtuálů u One mobil nenajdete základní bezplatný tarif, ale je vyžadován poplatek ve výši 30 korun měsíčně za vedení simkarty. Pokud tedy provoláte řádově jen desítky korun měsíčně, nevyplatí se vám k tomuto operátorovi vůbec přestupovat. A co za svých 30 korun dostanete?

 

Volání v sítí One mobil za korunu, do ostatních sítí za 1,5 Kč a sms za korunu. Provoláte-li tedy více než 100 minut měsíčně vyplatí se vám tento tarif více než u největších virtuálů Tesco mobile a Blesk mobil.

Další možností je využití klasických paušálů, které jsou však bez závazku a jdou tedy kdykoli zrušit. [mks_highlight color=“#81d742″]Za 130 korun měsíčně získáte možnost volat zdarma do sítě One mobil nebo za 230 korun získáte navíc ještě 200 minut volání do všech sítí a volání do vlastní sítě jen za korunu.[/mks_highlight]

Tarifikace v síti One je 60+1 a v ostatních sítích 60+30.

Internet u One mobilu

Internet se zpoplatněn paušální částkou 1MB za korunu a cena se nemění u žádného z tarifů. Pokud chcete využívat internet častěji nabízí One mobil zvýhodněné balíčky. Sto megabytů dat tak seženete za 79 korun. Opravdu výhodné jsou však nabídky 300 a 500 MB které pořídíte jen za 169 nebo 229 korun, což je oproti většině dalších operátorů dobrá nabídka.

Platnost balíčku je 30 dní a poté nevyužitá data propadají. Po vyčerpání dat se rychlost internetu sníží na 64/32 kb/s, což by mělo stačit na základní procházení webu bez obrázků a stahování mailů.

Hodnocení One mobil

One mobil není vhodný pro ty, kteří měsíčně provolají jen malé částky, ale může se hodit již zhruba od měsíční útraty 70 korun, protože nabízí oproti jiným operátorům mírně nižší ceny. Zajímavá je zejména nabídka předplacené simkarty s možností volat už od 1,4 Kč/minuta bez paušálu. Tato nabídka je však podmíněna pouze tříměsíční platností kreditu.

Cenově zajímavý je také internet, kde na balíčcích ušetříte i desítky korun měsíčně. One mobil rozhodně není špatnou volbou pokud svou útratou nepřesáhujete hranici 300 korun. V opačném případě se doporučuji pohlédnout spíše někde jinde.


Porovnání cen mobilních operátorů

One mobil

5

Volaní

5.0/10

Sms

5.0/10

Internet

5.0/10

Dodatečné služby

5.0/10

Celkově

5.0/10

Klady

  • Volání do všech sítí od 1 Kč

Zápory

  • Doba platnosti kreditu půl roku
  • Nemůže konkurovat neomezeným tarifům
  • Minimální dobití ze 300 Kč

Napište nám svůj názor

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů