ČlánkyNeomezený tarifO2OperátořiT-mobileVodafone

Srovnání neomezených tarifů mobilních operátorů


Neomezené tarify vstoupily na mobilní trh v roce 2013 a způsobily malou revoluci v mobilním trhu. Za služby, které dříve stály tisíce korun měsíčně bylo najednou možné zaplatit sotva tisícovku. Ani dnes ale není volání bez neomezení zrovna levnou záležitostí a pro mnohé je 750 korun měsíčně navíc s nutností závazku na dva roky je mnohdy zbytečné.

[mks_pullquote align=“right“ width=“300″ size=“16″ bg_color=“#81d742″ txt_color=“#ffffff“]Poznámka: Do přehledu jsou zařazeny i tarify s tisícem a více volných minut, které nabízejí téměř stejný komfort jako ty neomezené.[/mks_pullquote]

Naši tři hlavní operátoři totiž bohužel konkurenčně příliš nefungují a ceny i službeb si nastavili prakticky totožně. Naštěstí existují i alternativy od virtuálních operátorů, které umožní ceny neomezeného voláni snížit o několik set korun. Nejsou sice tak plnohodnotné jako neomezené tarify a většínou neobsahují ani data, ale i tak nemusí být k zahození.

Neomezené volání ve vlastní síti

Tuto vůbec nejlevnější variantu nabízejí dnes prakticky už všichni operátoři, ale vyplatí se jen pokud u máte na stejné síti i lidi, kterým voláte. Výhodná je ale tato nabídka například pro malé firmy, kde si zaměstnanci volají mezi sebou.

Ceny neomezeného volání ve vlastní síti se pohybují velice nízko a například u Go mobilu je za 99 Kč měsíčně. Operátoři Kaktus mobil a Sazka jej pak poskytují za pouhé dobití kreditu (Sazka mobil vám dá 1000 minut). U velkých operátorů jsou pak tyto služby o něco dražší, ale například v nabídne Vodafonu  je za 149 korun měsíčně ( O2 a T-mobile mají neomezené volání v síti v rámci tarifních balíčku od 349 korun).

Neomezené volání do všech sítí

Pokud chcete volat do všech sítí bez omezení, tak si už musíte trošku připlatit. Nejlevnější nabídku má v současnosti Sazka mobil, která nabízí tarif 377 s omezením 1000 minut měsíčně za 377 Kč a k tomu dostanete i 200 MB dat.

Z opravdu neomezených nabídek je pak nejlevnější Fayn mobil, který vám ho nabídne za 389 Kč a navíc bez závazku.

Neomezené volání a data

Data jsou pro mnoho uživatelů dnes důležitější než samotné volání a jen těžko se bez nich dnes obejdeme. Bohužel ale v nabídce operátorů nenajdete tarif, který by nabízel neomezené stahování. A proto se musíme spokojit s ústupky.

Základní cena neomezených tarifů je u O2, Vodafonu i T-mobile 749 Kč při závazku na dva roky a dostanete k nim 1,5 GB dat. Nejedná se sice o velkou porci, ale pro běžné surfování stačí. Pokud chcete dat více, je možné zvýšít balíček až na 10 GB. Nejlevnější v tomto směru je O2 u kterého zaplatíte „jen“ 1203 korun měsíčně. U tarifů bez závazku se ale připravte na výrazné zdražení zhruba o 200 korun za měsíční platbu.


Porovnání cen mobilních operátorů
Napište nám svůj názor

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů