Aktuální akceČlánkyNeomezený tarifO2

Předpladenka od O2 – Předplacená simkarta s neomezeným voláním


Předpladenka je nová předplacená simkarta od O2, která by měla umožnit neomezené volání i pro ty, kteří se nechtějí vázat paušálem. Volat neomezeně tak budete moci od 20 korun na den, což na první pohled nemusí být špatné.

Jak předpladenka funguje

O2 vám funkci předpladenky aktivuje buď po zakoupení nové simkarty nebo stačí zavolat na infolinku a změnit si tarif. Po jeho aktivaci stačí zavolat, poslat sms, nebo se připojit na internet. Balíček není aktivní 24 hodin, ale jen do půlnoci toho dne.

Kolik předpladenka stojí?

Zvolit si můžete ze dvou tarifů. První za 20 Kč na den nabídne neomezené volání do všech sítí a druhá přidá za pětikorunu navíc ještě sms. K základnímu tarifu si navíc můžete aktivovat volitelný internetový balíček za 150 korun.

předpladenka od o2

Hodnocení tarifu

Předpladenka rozhodně není špatný nápad a určitě přináší jisté oživení trhu. Myšlenka kouskování neomezeného tarifu na kratší období sice není nová (první s ní přišel před nedávnem Tesco Mobile, který nabízí týdenní účtovaní), ale teprve O2 tento tarif zavedla i na denní bázi. Problémem ale je, že se balíček aktivuje i při připojení k internetu, což nedává smysl a také platnost balíčku jen do půlnoci.

Denní neomezený tarif tedy rozhodně není špatný nápad a mnoha lidem se může vyplatit. Pokud ale voláte každý den a používáte internet, tak může být cena ve finále vyšší než u samotného neomezeného tarifu. Náklady za měsíc každodenního volání pak vyjdou na 600 Kč (750Kč včetně sms) bez internetu a to je zdaleka nejdražší nabídka na trhu.

Alternativy k předpladence

O2 nabízí i další zajímavou službu – tarif Na dlouho, díky kterému zaplatíte za jeden hovor jen 5,90Kč a můžete volat neomezeně. Na běžnou komunikaci se tedy moc nevyplatí, ale pokud upřednostňujete dlouhé hovory, mohl by být zajímavou alternativou. Tarif Na dlouho si můžete aktivovat přímo u operátora, nebo si pořídit speciální simkartu s tímto operátorem.


Porovnání cen mobilních operátorů
Napište nám svůj názor

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů