PREmobil – Recenze a hodnocení operátora


Pražská energetika vytvořila svého vlastního virtuálního operátora a rozhodla se nabídnout svým zákazníkům speciální nabídku volání a SMS. PREmobil, který spadá pod T-Mobile, sice může mít kdokoliv, ale zákazníci PRE jsou cenově zvýhodněni. A je tu i možnost dalších slev.

Jak už bylo naznačeno výše, pokud odebíráte od PRE elektřinu nebo plyn a přejdete i k PREmobil, získáte značnou výhodu – a to slevu 100 korun na každý ze zvolených tarifů. Ale tohoto operátora samozřejmě mohou využívat i zákazníci konkurenčních dodavatelů energií.

Další výhodou, kterou tu můžete získat, je sleva 15 % z ceny tarifu, pokud si od PREmobil pořídíte hned tři a více SIM karet. A je úplně jedno, jestli je používáte vy sami nebo je rozdáte svým příbuzným. Kromě toho virtuální operátor obvykle jednou za čas vyhlašuje nějakou věrnostní akci, takže zákazníci mohou získat další bonusy.

Ceny sms a volání

Základní mantrou veškerých tarifů je, že jsou na dobu neurčitou. Nejste tedy vázáni nějakou datovanou smlouvou. A jakmile najdete výhodnější nabídku u konkurence, můžete odejít. Ale je tu předem sjednaná výpovědní doba, a to tři měsíce, kterou je nutno dodržet, pokud nechcete být sankcionováni.

Další zajímavostí je, že ve všech tarifech se počítá s volnými jednotkami. Přitom jednotkou je jak jedna minuta volání, tak i jedna SMS. Pokud tak máte například 100 volných jednotek, můžete provolat 75 minut a napsat 25 SMS – nebo provolat 10 minut a napsat 90 SMS. Operátor to neřeší a je jen na vás, co v kterém měsíci využijete více.

Tarify od 90 korun

Celkově je tu na výběr z několika tarifů, z nichž každý si najde svůj okruh zájemců. Tarif PRE Garant stojí 90 korun měsíčně (pro zákazníky PRE) a nabízí 50 volných minut nebo SMS. Po vyčerpání platíte za SMS korunu a za minutu hovoru dvě koruny. PRE Komfort nabízí už 200 SMS nebo minut a po přesažení limitu jsou ceny stejné jako u předchozího. Poměrně zajímavý je PRE Aktiv, který je určený pro ty, kdo hodně volají nebo píšou. Za 590 korun měsíčně je tu neomezený počet SMS nebo minut a k tomu je v tarifu i 750 MB dat. U posledních dvou je součástí i volání v síti operátora zdarma.

Pražská energetická tarify

Ceny internetu u PREmobilu

Podobně jako u jiných virtuálních operátorů, ani tady nejsou data součástí většiny tarifů. Takže pokud chcete využívat internet v mobilu, musíte si datový balíček dokoupit zvlášť.

Díky využívání sítí T-Mobile je pokrytí internetem dostupné všude a je tu i možnost LTE, pokud ne pro ty, kteří si možnosti nevšimnou a pak se jim data účtují, aniž by je využívali.

Běžné měsíční datové balíčky jsou od 120 MB do 1 GB a stojí od 100 do 300 Kč měsíčně. Přitom každý měsíc si můžete aktivovat úplně jiný, případně si po vyčerpání dokoupit data (jinak se vám internet výrazně zpomalí).

Cena internetu je bohužel podprůměrná. Nabízet v době, kdy za 200 Kč seženete běžně alespoň 1 GB dat 340MB je opravdu vtip stejně je na tom základní tarif, kdy dokonce už i u T-mobilu dostanete za stovku 400 MB dat.

Ceník internetu PRE mobil

Pokrytí všude

Tím, že PREmobile spadá pod T-Mobile, nabízí pokrytí všude tam, kde je T-Mobile. Což je v současnosti 98 procent našeho území. Přitom přenesení čísla k PREmobil je zdarma, vše se dá vyřídit online z pohodlí domova a SIM kartu je možné nechat si poslat domů kurýrem.

Hodnocení operátora PREmobil

Premobil celkové není žádné terno a uvažovat se o něm dá jen v případě, že u stejné firmy máte i energie. Bez slevy totiž nabídka PRE nemůže konkurovat jiným virtuálům. Pokud se podíváme na zoubek prvním dvěma tarifům, zjistíme, že nejsou příliš výhodné, protože nabízejí poměrně málo volných minut a cena za volání po jejich vyčerpání není nejnižší.

Jediný tarif, který stojí za zvážení je neomezené volání s internetem, které by se mohlo opravdu vyplatit. Pokud navíc objednáte na jednu smlouvu 3 simkarty s neomezeným tarifem, budete platit jen 502 korun.

Klady:
 • Neomezený tarif
 • Sleva pro odběratele plynu a energií

Zápory:
 • 3 měsíční výpovědní lhůta
 • Nenabízí tarif bez paušálu
 • Nevyplatí se pokud nemáte smlouvu na energie


Porovnání cen mobilních operátorů

PRE mobil

4.7

Volaní

5.0/10

Sms

6.0/10

Internet

2.5/10

Dodatečné služby

5.0/10

Celkově

5.0/10

Klady

 • Neomezený tarif

Zápory

 • 3 měsíční výpovědní lhůta
 • Nenabízí tarif bez paušálu
 • Nevyplatí se pokud nemáte smlouvu na energie
 • Drahý internet
2 komentáře
 1. Odpovědět
  Miloslava Kutinová 21.1.2019 at 13:24

  Dobrý den.
  Využívám PREmobil od 9.8.2018.Do Vánoc 2018 jsem měla starý mobil a internet jsem neaktivovala a ani v novém mobilu jsem si neaktivovala internet.Přesto mi chodí,od 26.12.2018, upozornění,že mi byl aktivován denní datový balíček za dvacet korun za každý den.A proč musím platit,co nepoužívám.Do 26.12.2018 jsem za žádný balíček nic neplatila.Může mi někdo vysvětlit proč se tak stalo?Když jsem nic neaktivovala?Jsem v důchodu,volám jen když potřebuji a nevyužívám internet.
  Děkuji za vysvětlení.Miloslava Kutinová

 2. uvadite ze vam dluzim castku 119.40 kc ale pravda je ta ze jsem v prosinci 2018 zaplatil omylem 199 kc takze mam u vas preplatek 90 kc prosim jak tedy dorovnate. dekuji.

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů