SAZKAmobil- recenze, hodnocení, diskuze


Sazka je tradičně známá jakožto loterijní společnost. Na český trh však v roce 2014 vstoupila také coby jeden z řady virtuálních operátorů. SAZKAmobil již za devět měsíců po svém spuštění překonal hranici 100 000 uživatelů, což ho katapultovalo na post jednoho ze čtyř největších „virtuálů“.

Svoje služby tento operátor provozuje v síti Vodafone, proto by měl disponovat pokrytím až 99 %. Co svým zákazníkům nabízí a vyplatí se k němu přejít také vám?

Kde se vzal SAZKAmobil, na koho se zaměřuje

Původním záměrem společnosti bylo stát se plnohodnotným operátorem, avšak nakonec od získání potřebné licence upustila a zůstala v roli právě operátora virtuálního.

Primárně tak poskytovatel začal cílit na ty klienty, kteří využívají volání, internet v mobilu je spíše doplňkovou službou. Proto se zaměřuje primárně na věkovou skupinu v kategorii čtyřicet let a více.

Maskot sazka mobil

Maskot Společnosti SAZKAmobil (zdroj:sazkamobil.cz)

Pokud se pro něj rozhodnete, zdarma vám operátor také umožní si přenést svoje číslo. Stačí si koupit jeho SIM, aktivovat ji hovorem a požádat svého dosavadního operátora o kód, který je nutný pro to, abyste mohli vypovědět smlouvu. Pak si v internetové samoobsluze sami přenos čísla dokončíte.

Předplacená karta

Základní sazba je na kartě 2,5 Kč/min, a to do všech sítí, za sms zprávu vydáte 1,50 Kč a tarifikace činí 60+1, to znamená, že po první provolané minutě se dále účtuje po sekundách. Toto nastavení je vlastně průměr virtuálních operátorů, ale za každé dobití získáte výhodu.

Při dobití ve výši alespoň 300 Kč můžete také získat odměnu v podobě zlevněného volání a sms, volání zdarma v síti SAZKAmobilu, 100Kč kreditu, případně 1000 MB dat. Pro ty, kteří volají sporadicky, se jedná o poměrně vysokou sumu pro pravidelné dobíjení, takže mnozí uživatelé na bonus pravděpodobně nebudou mít šanci dosáhnout. Kredit si můžete dobít online kartou, klasicky převodem z účtu, případně na terminálu Sazky. A to alespoň ve lhůtě jednou za půl roku v minimální výši 200 Kč.

Bonusy Sazka mobil

Odměny za dobití u Sazka mobilu

 

Paušální tarify

SAZKAmobil má navíc v nabídce nyní tři paušální tarify. Těm říká Šťastné tarify a odlišuje je od sebe číselným označením. Volat s nimi můžete za 0,90 za minutu, stejná částka platí pro smsky. Balíček 100 MB dat si můžete dokoupit vždy za 47 Kč. U nejlevnějšího tarifu nemáte v základu data žádná, platíte 47 Kč měsíčně. U dražších tarifů platíte 397 Kč nebo 407 Kč, ale dostáváte navíc 1 000 volných minut do všech sítí nebo 5 GB dat.  V prvním případě tak jde tak už o jakousi obdobu populárních neomezených tarifů. Zejména nejvyšší dva tarify jsou poměrně výhodné.

Tarify operátora Sazkamobil

SAZKAmobil šance

Zákazníky již od svého vzniku láká poskytovatel právě na spojení s loterií. Dobili jste si kredit nebo zaplatili vyúčtování ? Můžete být zařazeni do hry o jackpot v hodnotě 250 000 Kč. Vaše číslo pak bude automaticky vřazeno do slosování. Při něm se losují dvě pětičíslí a jestliže se alespoň jedno shoduje s vaším číslem, vyhráli jste.

Šanci vyhrát by měl mít zhruba každý pátý účastník, přičemž vám stačí uhodnout alespoň jediné číslo, abyste se mohli těšit na finanční odměnu. Chcete-li, můžete se soutěže samozřejmě zúčastnit i tehdy, pokud nejste klientem SAZKAmobilu. Stačí si běžným způsobem vsadit.

Balíčky volání, sms nebo dat

Toto řešení se hodí se spíše pro ty, kteří preferují pouze příležitostné volání nebo posílání sms. Pokud by vám tato základní nabídka nevyhovovala, lze si pak zvlášť dokupovat balíčky s daty, a to od 50 MB za 25 Kč, případně i volnými minutami nebo balíčkem sms zpráv. Ceny začínají na 50 Kč za 30 minut volání, případně si můžete pořídit i základní balíček v kombinaci volných minut a zpráv 100 + 100 za 200 Kč.

Sazka mobil balíčky volání

Ceník bonusových balíčku – volání a sms

Platí samozřejmě, že čím častěji služby operátora využíváte, tím méně se vám dokupování podobných balíčků vyplatí a má smysl sáhnout spíše po službách klasických operátorů, kteří mají dnes již poměrně pestrý výběr neomezených tarifů. Jestliže ale tyto služby využíváte sporadicky, může pro vás představovat nabídka SAZKAmobilu vhodnou alternativu.

Datové baličky Sazka mobilu

Nabídka datových balíčků

Ceny internetu se u Sazky řadí k mírnému nadprůměru, sice se dají najít i výhodnější nabídky, ale musíte se trošku snažit (o něco levnější je například Kaktus mobil s akcí Happy hour)

Volání do zahraničí

SAZKAmobil také zlevnil o 50 % roaming, a to ještě před nařízením Evropské unie. S předplacenou kartou proto za odchozí hovor zaplatíte celkem 3 Kč za minutu. Vlastníte-li paušál, pak to bude pouze 2,20 Kč za minutu. Příchozí hovor potom stojí 0,30 Kč/min.

Hodnocení SAZKAmobilu

Tento operátor se řadí k těm lepším a minimálně vystupuje z šedého průměru ostatních virtuálů. Zajímavé jsou hlavně tarify s cenou 400 Kč, které mohou sloužit jako levná náhrada neomezených tarifů. Horší je to co se týče předplacených karet, kde prakticky všechny odměny dostanete jen za dobití kreditu a trvají pouze 30 dní. Kdo nedobíjí často má prostě smůlu. Pokud tedy chcete levné volání na předplacenu zapřemýšlejte také nad konkurencí – Blesk mobil – více akcí na volání, Oskarta – volání za 2 Kč, Koruna mobil – volaní za korunu (ale s háčkem), Odorik.


Porovnání cen mobilních operátorů

SAZKAmobil

6.9

Volaní

7.5/10

Sms

7.0/10

Internet

7.0/10

Dodatečné služby

6.0/10

Celkově

7.0/10

Klady

  • Náhrada neomezených tarifů
  • Los do loterie zdarma při dobití
  • Spousta akcí

Zápory

  • Průměrná cena volání v základu
  • Nutnost dobíjet alespoň 300 Kč pro bonusy
1 Komentář
  1. Jestli můžu doporučit, sazkamobil určitě ne!!!!!! Za prvé furt vám aktivujou internet na den a to už jste to tisíckrát zrušil. Zadruhé furt mají výpadky tak když potřebujete internetrnet tak na něj čekáte třeba půl dne.a za třetí já jsem si koupil kradit v sobotu 13:45 a stále jsem ho nedostal a je pondělí 0:59 je to jedna velká zlodejna, lháři, a jsou to apsolutný amatéři

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů