Recenze: Virtuální operátoři


Jakého operátora si mám zvolit? Mám si pořídit paušál nebo raději předplacenou kartu? Kolik zaplatím za volání a SMS? A jak to bude s internetem? Zřejmě každý z nás již řešil některé z těchto otázek. Odpovědi se různí.

V České republice máme tři mobilní operátory, (O2, T-mobile a Vodafone) kteří mají vlastní potřebnou infrastrukturu, nutnou k poskytování mobilních služeb. Avšak stále více roste obliba tzv. virtuálních operátorů.

 

Virtuální operátor? A co to vlastně je?

Virtuální operátor nemá svou vlastní infrastrukturu pro poskytování mobilních služeb, ale využívá infrastruktury již existujících operátorů. Hlavní nevýhodou je, že vzhledem k velkému počtu virtuálních operátorů je téměř jisté, že jejich počty budou klesat. Není tedy jistá jejich existenční schopnost. Další problém může nastat, pokud bude mít virtuální operátor obchodní problém s poskytovatelem služeb. Virtuální operátoři jsou zkrátka závislí na síti svého poskytovatele. Některé nabídky jsou však mnohem výhodnější než u klasických operátorů.

 

Virtuální mobilní operátoři zaujímají na trhu něco kolem 7-8% aktivních mobilních čísel. Mezi nevyužívanější virtuální operátory se řadí především Blesk mobil, Tesco mobile, Mobil.cz, Sazka mobil a ČEZ mobile. Pojďme tedy poukázat na hlavní výhody těchto pěti virtuálních operátorů.

 

Blesk mobil

Blesk mobil (aktualizovaná recenze) je nejstarší virtuální operátor v ČR. Poskytovatelem je O2. Má kolem 360 tisíc zákazníků, kteří využívají jeho služeb. Minutu volání nabízí za 2,50 Kč a SMS stojí 1,50 Kč do všech sítí v ČR. V porovnání s ostatními virtuály nic moc. Výhodou je nabídka akčních balíčku, např. internetový balíček po 50 MB nebo 100 MB.

 

Tesco mobile

Tesco mobile (aktualizovaná recenze) poskytuje také O2. Počet zákazníků je přibližně 300 tisíc. Základní ceny jsou jako u Blesk mobil. Tesco mobile nabízí tzv. 4 výhody za 1 dobití. Při dobití kreditu za alespoň 300 Kč je možné volat a posílat SMS v rámci sítě Tesco mobil zdarma a to po dobu 30-ti dnů. A to není všechno. I do ostatních síti jsou ceny za volání a SMS při dobití zvýhodněny. Místo 2,50 Kč za minutu volání zaplatíte jen 1,50 Kč a SMS vás bude stát 1 Kč.

 

 

Mobil.cz

Mobil.cz (aktualizovaná recenze) je velmi oblíbený virtuální operátor hlavně kvůli tomu, že při každém dobití dostanete 200 MB dat až na 30 dní zdarma. Poskytovatelem Mobil.cz je T-mobile. Mobil.cz spadá pod skupinu Marfa (iDNES, idos, rajce.net apod.). V rámci skupiny Marfa je poskytován dodatečný internetový balíček až 500 MB zdarma.

Mobil.cz nabízí dva druhy paušálních tarifů. Tarif standard za základní cenu 349 Kč, zahrnující 100 volných minut a 100 volných SMS do všech sítí a také 200 MB dat. Tarif bez limitu stojí 699 Kč. Součástí tohoto tarifu je neomezené volání, SMS do všech sítí a 1 GB dat. Pro členy DNES+ a LN+ jsou ceny ještě výhodnější. Zákazníků, využívajících Mobil.cz je kolem 155 tisíc.

 

Sazka mobil

Sazka mobil (aktualizovaná recenze)nabízí mnoho výhod. Má tři druhy paušálních tarifů. Šťastný tarif 377 nabízí 1000 minut volání do všech sítí v ČR za 377 Kč. Kromě toho tento tarif zahrnuje i 200 MB dat. SMS je možné posílat za 0,90 Kč. Při pořízení Šťastného tarifu 127 za 127 Kč, dostanete 200 MB dat zdarma. Volání i SMS do všech sítí v ČR vás bude stát 0,90 Kč. Nejlevnější variantou je Šťastný tarif 47, kde měsíčně zaplatíte 47 Kč. Žádné volné jednotky zde nejsou, ale cena za minutu volání a SMS je také 0,90 Kč a to do všech sítí v ČR.

Sazka mobil poskytuje také výhodné služby pro předplacené karty. Při dobití alespoň 300 Kč je možné vybrat 1 ze 3 odměn. První odměna je volání do všech sítí v ČR za 1,50 Kč a SMS za 1,30 Kč. Druhá odměna je především pro milovníky internetu. Zahrnuje 500 MB dat zdarma. Poslední odměna je výhodná, pokud vaše rodina nebo přátelé také využívají služeb Sazka mobil. Odměla zahrnuje 1000 volných minut v rámci Sazka mobil. Poskytovatelem je Vodafone. Počet zákazníků se stále zvyšuje a je přibližně okolo 150 tisíc.

ČEZ mobile

ČEZ mobile (aktualizovaná recenze) využívá kolem 75 tisíc zákazníků. Poskytovatelem je O2. ČEZ mobile nabízí mnoho tarifů. Tarify zahrnující pouze volné minuty začínají na 85 Kč za 50 volných minut do všech sítí v ČR. Za 170 Kč dostanete 100 volných minut. Pokud voláte často, zaujme vás balíček zahrnující 200 volných minut do všech sítí v ČR za 240 Kč. Neomezený tarif stojí 495 Kč. Cena SMS u těchto tarifů je 1,20 Kč do všech sítí. Tarify obsahující 100, 200 a neomezené množství volných minut zahrnují navíc také volání v rámci ČEZ mobile zdarma.

Pokud chcete kombinaci volání a internetu, ČEZ mobile nabízí čtyři druhy tarifů. Nejlevnější tarif je za 170 Kč. Obsahuje 50 volných minut a 100 MB dat. U tarifu za 280 Kč můžete využívat 100 volných minut a 300 MB dat. Pokud však potřebujete více surfovat po internetu, je tu tarif za 350 Kč, který má kromě 100 volných minut také 1000 MB dat. Poslední tarif se skládá z 200 minut volání a 1000 MB dat. Cena tohoto tarifu je 450 Kč měsíčně. Stále vám nabídka nevyhovuje? Nevadí! Sestavte si svůj tarif sami! Kombinací balíčků volání, SMS a internetu si můžete nastavit ideální tarif přímo pro vás.

 

Už jste se rozhodli stát zákazníky některého virtuálního operátora?


Porovnání cen mobilních operátorů

1 Komentář
  1. Dobrý den musím bohužel konstatovat že změna služeb v Tesco mobil se rapidmě zhoršila oproti začátku nedávného začátku využívání služeb.Jedná se hlavně o zpoplatnění hovorů a sms v síti tescomobil a zpoplatněním balíčků z běžného kreditu a ne z bonusového jak to bylo.Velmi vysoké jsou také ceny za internet,které mají jedny z nejdražších.Ve Vodafonu mám nyní 2,5gb za rozumných 199kč.Volání svému operátorovi za plnou cenu je vrchol manažerské neschopnosti!!! Vedení v Tesco mobil by se mělo nad těmito problémy vážně zamyslet jelikož těmito změnami přichází o většinu zákazníků!!!
    S pozdravem Ivan J ……Již bývalý zákazník

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů