Relax mobil – recenze a hodnocení


Relax mobil je virtuální operátor provozováný nadnárodní skupinou BEI Multimedia Interactive, která působí v několika zemích střední Evropy a pro své služby využívá síť T-mobile.

Co Relax mobil nabízí?

Při pohledu do ceníku operátora prakticky ihned zjistíte, že jeho hlavní domenou je levné připojení k internetu a ceny volání jsou na poměry virtuálních operátoru spíše průměrné.

Relax mobil nabízí v základu hned dva tarify. Tarif Volej se zaměřením na volání a tarify Sosej a Sosej Data s výhodnějším internetem. Všechny tarify se ale od sebe v základu prakticky neliší a získáte je za cenu 25 korun měsíčně a máte možnost si k nim přikoupit další prémiové balíčky.

Tarif Volej i Sosej nabízí v základu volání za 1,9 Kč a sms za 1,5 Kč, ale za dalších 29 korun měsíčně si můžete volání zlevnit na 1,5 Kč a 1,3 Kč za sms. U tarifu Sosej a Sosej Data stojí tento baliček 29 Kč a získáte ještě vysokorychlostní internet LTE, který ale dnes už většina operátorů má zdarma. Operátor kromě neomezeného volání v síti za 99 Kč v současnosti nenabízí žádné balíčky volných minut a sms ani neomezený tarif.

Internet u Relax mobilu

Internetové balíčky jsou u Relax mobilu asi největší devizou. Pokud rádi a často brouzdáte na mobilu tak se vyplatí na ně alespoň podívat. Základní tarif Sosej nenabízí nic převratného, cena balíčku je u něj podprůměrné o něco lepší je pak tarif Sosej Data u kterého jsou ceny o poznání výhodnější, ale stále je třeba mít na paměti poplatek 25 Kč měsíčně za tarif.

Díky tomu je zajímavý pouze balík s 3 GB dat, protože v ostatních službách jsou hlavní konkurenti (Mobil.cz a Kaktus mobil ) prostě výhodnější.

Otázkou je také zda u tohoto tarifu musíte mít aktivovaný balíček pro LTE za 29 Kč (na stránce operátora jsou protichůdné informace) pak se již totiž nevyplatí ani tarif Sosej Data.

relax mobil ceník internetu

 

Pokud vám základní měsíční balíček nebude stačit, můžete si dobít dalších 100 až 600 MB za 40 až 150 Kč, což není nic závratného.

Převod čísla a dodatečné poplatky

Přechod k operátorovi je zdarma. Poplatek zaplatíte akorát za novou sim a její odeslaní poštou a to celkem 199 Kč. Pokud od operátora odcházíte naučtuje vám manipulační poplatek ve výši 250 Kč. Dalším poměrně zajímavým specifikem je volací limit, který určuje jaká může být maximální měsíční útrata.

U nových zákazníků s čerstvou simkartou je první měsíc nastaven na 200 korun. Pokud máte bezproblémovou platební morálku bude zvýšen až na 2000 korun. Více o této službě najdete v ceníku operátora.

Hodnocení operátora Relax mobil

Tento operátor se zaměřuje zejména na internet, ale lehce zaostává za konkurencí protože je potřeba k ceně internetu přičíst ještě 25 Kč měsíčně za tarif. Doba kdy měl tento operátor nejlepší poměr cena/výkon co se týče internetu už sice pominula, ale i tak se vyplatí si jeho nabídku alespoň zběžně prohlédnout.

Co lze naopak vytknout je cena volání, která je sice za 1,9 Kč nadprůměrná ale stále je potřeba uhradit každý měsíc 25 Kč za sim a tak tuto nabídku trumfne například Odorik nebo One mobil, případně Oskarta u které sice voláte o korunu dráž, ale bez dalších poplatků.

Tarif Volej navíc kromě čtyřkorunové úspory za prémiový balíček nepřináší naprosto žádné výhody a naopak je na něm neúměrně drahý internet. Jeho existence tak prakticky nedává smysl.


Porovnání cen mobilních operátorů

Relax mobil

5

Volaní

5.0/10

Sms

3.0/10

Internet

6.0/10

Dodatečné služby

5.0/10

Celkově

6.0/10

Klady

 • Poměrně levné internetové balíčky
 • Přehledná nabídka tarifů

Zápory

 • Minimální platba 25 korun měsíčné
 • Tarif Volej je prakticky nepoužitelný
 • Limit pro maximální útratu
7 komentářů
 1. Nemá nejlevnější internetové balíčky. Např. FAYN má 500 MB za 180 Kč, bez závazku, na kredit nebo na fakturu a s nižší pořizovací cenou.

 2. Volaní

  0.30

  Sms

  0.20

  Internet

  0.30

  Dodatečné služby

  0.30

  Celkově

  0.30

  Autor, který zpracoval tento popis operátora, to psal zřejmě se smyslem pro humor.
  Levné připojení k internetu? 200 kč za 500mb dat? Už loni přitroublý Vodafone nabízel 500mb/119kč a v akci dokonce za 79kč včetně DPH !
  Ceník operátora aktuální od 1.4.2016 je výsměch spotřebiteli.
  Je z něj zřejmé, že se jedná pouze o tarify, placené a to ještě před tím než si vůbec zavoláte. Vychytávky má tento operátor vychytané na potenciální zákazníky, kteří své IQ spočítají na prstech obou rukou. Stěží si dokáží spočítat svou spotřebu předem a výsledek zjistí až při prvním vyúčtování, po kterém budou dlouho relaxovat.
  Nové ceny, ačkoliv podle srovnání s tímto článkem je operátor snížil, přesto jsou jedny z nejvyšších jaké jsem kdy viděl.
  Hlášky typu: „platíš bez ohledu na spotřebu…je to přísné, ale je to tak.“ nebo dokonce drzé „u internetu „platím co stáhnu“ můžeš měsíčně využít až 500mb, pak ti bude internet zablokován pro tvé bezpečí“ ! Zde je zcela zřejmá obchodní manipulace s myšlením klienta, kdy je mu nevýhoda posouvána jako údajná vyhoda. Až se mi nabízí myšlenka, že do té doby je využívání internetu s tímto operátorem nebezpečné. Za ty ceny, nepochybně.
  Celkově je tento operátor nedůvěryhodný. Klientovi nastavuje limity, které navýší až po prověření jeho platební morálky. Webové stránky jednoduché až zavádějící. Čím méně toho zákazník ví, tím lépe. Ceník je rovněž nepřehledný. Operátor tak cílí na naprosté pitomce.
  Obchodní podmínky jsem vzhledem k výše uvedenému neměl důvod prostudovat.

  • Ano přesně Vodafone tuto akci internet nabízel loni a nikde na jeho webu jsem nenarazil, že by levný internet nabízel i nyní. Zato Relax mobil svou nabídku sice průběžně mění ale nějakou podobnou akci jako 1GB internetu za 220 korun jako v době psaní článku nabízí zatím každý měsíc. Zrovna teď mají 150MB za 45 Kč (včetně poplatku za sim).

   Co se týče kreditních limitů pro první měsíc, tak ten plně chápu. Až 15% zákazníku, kteří chtějí tarif u virtuálů jsou chorobní neplatiči, kteří by u velké trojky (která má k dispozici Solus) neměli šanci. Proto taky velká část virtuálů nabízí jen kreditní tarify a jen zlomek má nějakou dražší formu paušálu.

   Celkově mi vaše hodnocení přijde trochu jako z jiného vesmíru. Relax mobil možná není úplně nejlepším operátorem, ale minimálně se řadí mezi nadprůměr na našem trhu.

 3. Volaní

  0.00

  Sms

  0.00

  Internet

  0.00

  Dodatečné služby

  0.00

  Celkově

  0.00

  Koupil jsem mobil a dali mi sim-kartu. Pokoušel jsem se ji zaktivovat, ale pokud jim tam nezadám moje kontaktní telefonní číslo tak to nejde. Zatim jsem žádné telefonní číslo neměl, tak že tam nemám co naprat. Tak že na mě tento operátor udělal podraz a je to pro mě podfuk.
  CELKOVÉ HODNOCENÍ – PODRAZ

 4. Volaní

  1.00

  Sms

  1.00

  Internet

  8.00

  Dodatečné služby

  3.00

  Celkově

  3.00

  Cena sms 2,50 Kč je vražedná, stačí se trochu zapomenout a máte útratu jako kdyby jste si platil neomezenku.

 5. 1GB za 220 Kč není výhodné!!! Například Mobilcz má 2GB za 300 Kč!!!

  • To je sice pravda, ale v dané cenové kategorii byl v době publikování recenze daný tarif opravdu nejvýhodnější. Například za 79 Kč jste dostal 150 MB dat a se zvyšující se útratou množství dat prudce stoupá. Pro představu 5 GB dat seženete už za 440Kč a to je přece mnohem výhodnější než Mobil.cz. Každý je ochoten utratit za telefon měsíčně jinou částku a pro ty, kdo měli hranici okolo 200 Kč to byla tehdy nejlepší možnost.

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů