Srovnání mobilních operátorů nabízejících levné volání


Snažíme se ušetřit na každém kroku a právě proto se velmi často snažíme ušetřit právě na účtech za mobil. Většina operátorů nabízí tarif, který je zaměřený na levné volání. Pojďme tedy porovnat jejich nabídky. Na internetu je mnoho on-line dostupných srovnávacích portálů nabídek mobilních operátorů, včetně těch virtuálních. Pokud si nastavíme kolik minut měsíčně provoláme, dále počet SMS zpráv, který měsíčně odešleme, zda a kolik dat mobilního internetu za měsíc využíváme a jakou částku v současné době platíme měsíčně. Následně jsou nám vygenerovány nabídky dalších operátorů, tedy jejich konkrétní tarify, které by nám mohly vyhovovat od nejlevnější po nejdražší nabídku.

GoMobil

Nabízí tři tarify: V síti zdarma; Na míru a Start.

Balíček V síti zdarma je zpoplatněn 220 Kč měsíčně a obsahuje neomezené volání v síti, dále 100 volných minut a 100 volných SMS do ostatních sítí.

Tarif Na míru je zpoplatněn 25 Kč měsíčně a můžete si každý měsíc přenastavovat svůj tarif na základě daných možností, aby co nejvíce vyhovoval Vašim potřebám.

Tarif Start, zde zaplatíme jen za to, co skutečně provoláme. Ve vlastní síti je cena jedné minuty 0,9 Kč a 1,9 Kč za minutu do ostatních sítí. SMS do vlastní sítě stojí 1 Kč a 1,5 Kč do ostatních sítí.

FAYN

Virtuální operátor Fayn láká své zákazníky právě na cenově výhodnou kombinaci mobilního volání a volání po internetu. K plnému využití všech výhod, které z takového spojení vyplývají je ale bezpodmínečně nutné vlastnit chytrý telefon, popřípadě být alespoň neustále poblíž počítače, i když to už není zdaleka tak pohodlné. Přímo na mobilním telefonu si tak můžete zvolit, jestli chcete volat přes internet za extrémně nízké ceny nebo využít oproti internetovému volání vyšší, ale v mobilním světě i tak stále velmi výhodně klasické GSM volání dostupné kdekoliv.

Společnost Fayn slibuje svým zákazníkům maximální pohodlí při přechodu a využívání jejich služeb. Tak například veškeré náležitosti spojené s přenosem telefonního čísla od jiného operátora vyřídí za vás. Další důležitou věcí je použití technologie CLIP, která umožňuje všem zákazníkům vystupovat pod jedním telefonním číslem ať už volají přes internet nebo pomocí klasické mobilní sítě. Stačí tedy jen vlastnit jedno telfonní číslo a každý se vám na něj dovolá ať už jste u internetu či nikoliv. A naopak, každému komu voláte se vždy zobrazí správně vaše jediné číslo ať už pro spojení využíváte jakýkoliv způsob hovoru.

Nabízí tři různé tarify, a to:

 • Basic je bez měsíčního poplatku, nenabízí tudíž žádné volné minuty ani SMS a ceny volání začínají při volání přes VOIP na 0,79 Kč/minuta a při běžném volání v rámci GSM 1,79 Kč/minutu. SMS pak za 1,49 Kč/zpráva.
 • Medium za měsíční poplatek 99,-Kč. Nabízí 50 volných minut a 25 volných SMS, ceny volání při volání přes VOIP začínají na 0,58 Kč/minuta a při volání přes GSM 1,39 Kč/minuta. SMS pak za 1,19 Kč/zpráva.
 • Top za měsíční poplatek 179,-. Nabízí 150 volných minut a 25 volných SMS, cena volání při volání přes VOIP činí 0,58 Kč/minuta a při volání přes GSM 1 Kč/minutu za volání do všech mobilních sítí, 1,39 Kč/minutu a 1,19 za smsku.

LAMA mobile

Operátora Lama se pustil do světa mobilních služeb skutečně po hlavě. V jejich nabídce najdeme rovnou 9 hlasových tarifů pro domácnosti a 1 tarif firemní, což je více, než nabízí třeba O2 nebo T-Mobile. Ceny se pohybují od 0 Kč měsíčně za nejnižší tarif „Férová lama“ až po 579 Kč, kolik stojí neomezený tarif „Upovídaná Lama“.

Sazka mobil

Sazka mobil nabízí předplacené služby, v případě dobití částky alespoň 300 Kč poskytuje možnost vybrat si ze tří zvýhodněných tarifů jako odměnu na třicet dní od dobití. Tyto zvýhodněné tarify jsou:

 • Levné volání a SMS,
 • Mobilní internet zdarma (500MB),
 • Volání do sítě SAZKAmobil zdarma (1000 volných minut v síti SAZKAmobil).

Nás zajímá tarif Levné volání a SMS, které nám nabízí následující ceny

 • Volání do všech sítí v České republice / minuta 1,5 Kč
 • SMS do všech sítí v České republice / zpráva 1,3 Kč
 • SMS do pevných sítí / zpráva 5 Kč
 • MMS do všech sítí v České republice / zpráva 5 Kč

oproti běžným sazbám v základním tarifu

 • Volání do všech sítí v České republice / minuta 2 Kč
 • SMS do všech sítí v České republice / zpráva 1,5 Kč
 • SMS do pevných sítí/ zpráva 5 Kč
 • MMS do všech sítí v České republice / zpráva 5 Kč

 

Mobil.cz

Nabízí předplacenou kartu i paušál bez závazků. V rámci těchto tarifů začíná cena za minutu volání do všech sítí v České republice 2,20 Kč / min, SMS do všech sítí v České republice za 1,50 Kč/ SMS, MMS do všech sítí v České republice 5 Kč / MMS, mobilní internet Zdarma.

 

Blesk mobil

Blesk mobil nabízí předplacenou kartu, při jejímž dobití nejméně 200 Kč je aktivována určitá výhoda na příštích třicet dní. V rámci těchto výhod začínají ceny volání od 1 Kč/min za volání na jedno číslo; 1 Kč/min za volání o víkendu a 2,50 Kč/min na volání do ostatních sítí. Volání je po první minutě účtováno po vteřinách. SMS stojí 1,50 Kč/zpráva a 5 Kč za MMS.


Porovnání cen mobilních operátorů

Napište nám svůj názor

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů