ČlánkyNeomezený tarifO2T-mobileVodafone

Srovnání: neomezené tarify velkých operátorů 


Určitě jste si všimli, že v tomto roce proběhla u všech tří operátorů velká změna v mobilních tarifech. Cílem změny bylo poskytnout zákazníkovi více dat, ale také větší možnosti využití bezplatného roamingu. Operátoři se tedy zaměřili hlavně na změnu neomezených tarifů.

O2, Vodafone i T-Mobile změnili své tarify tak, že nic nezůstalo na svém místě. Například původní neomezený tarif s 1,5 GB za 749 Kč seženete už jen u O2. Vodafone a T-Mobile změnili jeho objem dat a v důsledku toho zvýšili cenu. Nyní se podíváme na to, jaké neomezené tarify nám operátoři nabízejí.

O2

Jak bylo výše uvedeno, O2 je jediný operátor z “velké trojky”, který nabízí klasický neomezený tarif s 1,5 GB dat za 749 Kč. Mimo něj nabízí také nejlevnější neomezený tarif na trhu, kde je sice méně dat, ale stojí jen 499 Kč. Tento tarif je skvělou volbou pro ty, co často volají a píší SMS, ale data skoro nevyužívají. O2 si uvědomuje, že i takoví lidé dnes jsou a proto je Free 200 MB v současné době nejprodávanější tarif.

Pro náročné zákazníky nabízí další dva tarify s velkým objemem dat,  Free 6 GB za 849 Kč a Free 20 GB za 1 699 Kč. Ten větší z nich, Free 20 GB, obsahuje také volné minuty do zahraničí, takže je vhodný především pro podnikatele.

Mimo klasických tarifů pro jednotlivce O2 nabízí také rodinný tarif O2 Spolu, který je reakcí na rodinný tarif Vodafone. Za 1 999 Kč získáte tři neomezené tarify, každý s objemem dat 3 GB, což je pro běžného uživatele dostačující. Oproti rodinnému tarifu u Vodafone, má O2 přísnější podmínky. Musíte být tři a musíte k němu mít jejich O2 TV M za 1 Kč, která obsahuje 81 kanálů. Že to není problém za takovou symbolickou cenu? To určitě ne, ale počítejte s tím, že si musíte pořídit i jejich set-top-box, který není zrovna nejlevnější.

Vodafone

Vodafone v současné době nabízí tři tarify pro jednotlivce. O jiných, speciálních, neomezených tarifech si řekneme později. Nejnižší neomezený tarif, který Vodafone nabízí je Red Naplno 5 GB, který stojí 777 Kč a obsahuje 5 GB dat. Když ho porovnáme s Free 1, 5 GB, tak je určitě výhodný. Připlatíte si jen 28 Kč a získáte 3, 5 GB navíc, což není vůbec špatné. Pokud jste náročnější uživatel dat, tak pro Vás má Vodafone Red Naplno 10 GB za 1 077,- a Red Naplno 20 GB za 1 777 Kč. Oba mají 1 000 volných minut do zahraničí a Red Naplno 20 GB má k nim ještě roaming na 7 dní zdarma. To znamená, že pokud pojedete kamkoliv mimo EU, tak 7 dní neplatíte za volání, SMS ani data. Výhodou tarifů je, že pokud budete používat aplikaci Můj Vodafone ve svém telefonu, získáte každý měsíc 2 GB navíc.

Pokud jste student, tak můžete využít neomezený tarif #jetovtobě bez závazku, který obsahuje neomezené volání a SMS a 10 GB dat za pouhých 499 Kč. Podmínkou je, aby Vám bylo do 26 let a vlastnili jste studentský průkaz ISIC nebo ISIC Scholar.

Vodafone přišel jako první s rodinným tarifem. Nejprve nabízel jednu jeho variantu, u které zjistil, že zákazníci kritizují především málo dat a tak přidal další dvě varianty, aby uspokojil i ty nejnáročnější zákazníky.

První variantou rodinného tarifu je Red +, který stojí 1 499 Kč a získáte čtyři neomezené tarify a 2 GB dat. Druhou variantou je Red+ 10 GB, který stojí 1 999 Kč a obsahuje 12 GB dat. Poslední variantou je Red+ 40 GB, kde za cenu 2 499 Kč máte 42 GB dat. V čem se nejvíce liší od O2? Rozdílů je hned několik:

  • Nemusíte být čtyři, ale vyplatí se to nejvíce. Pokud jste jen 2 nebo 3, můžete si tarif založit také a kdykoliv přidat další členy.
  • Když má tarif například 12 GB dat a jste čtyři, tak to neznamená, že každý může mít jen 3 GB. Data si můžete přerozdělit jak chcete, což ocení především rodiny s dětmi.

T – Mobile

T-Mobile nabízí nejlevnější tarif za 799 Kč, kde máte 4 GB dat. Když ho porovnáme s tarifem Red Naplno 5 GB, tak není úplně nejvýhodnější. Objem dat, které T-Mobile nabízí v dalších tarifech, není v tarifech Vodafone ani O2. Za 999 Kč můžete mít 8 GB, což se oproti Free 6 GB od O2 vyplatí, ale je méně výhodný než Red Naplno 10 GB. Pro ty nejnáročnější zákazníky nabízí T-Mobile tarif se 16 GB za 1 499 Kč a se 60 GB za 2 499 Kč.

Který z neomezených tarifů je nejvýhodnější?

Nedá se obecně říct, že je jeden z tarifů nejvýhodnější. Nejvíce samozřejmě záleží na Vašich potřebách a to především v oblasti čerpání dat. S jistotou můžeme říct, že každý z operátorů má zákazníkovi co nabídnout a záleží jen na něm, jaké má na tarif požadavky.

Za jeden z těch výhodnějších tarifů se dá označit ten rodinný od O2 nebo od Vodafone. Musíte být ale opravdu tři nebo čtyři, aby se Vám tarif vyplatil. Pokud jste mladý člověk bez rodiny, tak může být těžké sehnat další tři lidi, které by měli číslo na Vás a Vy byste nesli veškerou zodpovědnost za faktury.

Pokud uvažujete o jakémkoliv neomezeném tarifu, nekývněte hned na první nabídku. Projděte si v klidu všechny nabídky operátorů a přečtěte si recenze, pak teprve sjednávejte. Proč? Každý operátor má jiné podmínky pro pozdější snížení tarifu:

  • U O2 si můžete hýbat s tarifem jak chcete, ale jen jednou za 30 dní. Pokud si tedy nejste jisti, kolik dat potřebujete, můžete zkusit nějaký vyšší tarif a za měsíc si ho snížit zpět.
  • U Vodafone máte ve smlouvě určitý měsíční závazek. To znamená, pokud sepíšete smlouvu na tarif za 1 000 Kč, tak Vaše min. měsíční plnění bude například 900 Kč. Pokud budete chtít tarif levnější než 900 Kč, musíte vypovědět smlouvu, zaplatit pokutu za předčasné ukončení smlouvy a sepsat novou smlouvu na nižší tarif. Pokud chcete tarif za více než 900 Kč, zůstane Vám stávající smlouva, jen se zvýší měsíční plnění.
  • U T-Mobile můžete měnit tarif dle Vašich potřeb jak chcete bez jakýchkoliv pokut a kolikrát chcete.

Porovnání cen mobilních operátorů
Napište nám svůj názor

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů