T-mobile okrádá zákazníky – mění tarify bez upozornění


V současnosti zažíváme s přítelkyní poměrně zajímavou příhodu se společností T-mobile a protože mě jeho obchodní praktiky opravdu namíchly, rozhodl jsem před nimi varovat i na tomto webu.

Vše začalo tím, že během jednoho měsíce nabobtnal účet za volání mé přítelkyně na dvojnásobek. Místo běžné platby něco málo přes dvě stovky (přítelkyně má nastaven levný podpultový tarif pro „věrné zákazníky“ a moc toho neprovolá) požadoval T-mobile najednou přesně 409 Kč což nám absolutně nedávalo smysl. Teprve po přihlášení do administrace na můj T-mobile jsme zjistili, že původní tarif byl bez jakéhokoli upozornění zrušen a místo něj byl nasazen tarif neomezené v síti za 349 Kč měsíčně, který je pro její potřeby naprosto k ničemu.

T-mobile vám tedy může váš tarif libovolně změnit na jiný a vůbec nehraje roli, že ten nový je dražší i o několik stovek korun. Navíc se pak neobtěžuje na tuto změnu ani upozornit a dozvíte se o ni až při pravidelném vyúčtování. Podle mě je toto chování naprosto neseriózní a od mezinárodního giganta jakým je T-mobile bych takovouto podpásovku opravdu nečekal.

S T-mobile končíme

U T-mobilu jsem za setrvačnosti zůstával nehledě na to, že má z trojice hlavních operátorů (nemluvě o virtuálech) asi nejméně zajímavé nabídky. S tím je však konec, protože jsme se s přítelkyní rozhodli od něj po více než deseti letech odejít pod křídla některého z virtuálních operátorů fungujících na síti konkurence. Ve finále tak místo navýšení oproti stávajícímu stavu dohromady ještě ušetříme asi 100 korun měsíčně.

Abych to tedy shrnul. T-mobil kvůli čtyřem stovkách, které si nakradl (před zrušením paušálu je potřeba zaplatit ještě další měsíc) přišel minimálně o dva dlouholeté zákazníky a vysloužil si „pochvalný“ článek na webu, který navštěvují tisíce lidí měsíčně. Někdo jiný by nad tím jistě mávl rukou a tu dvoustovku měsíčně ve prospěch operátora by oželel, ale právě s tím T-mobile počítá a díky tomu se mu takové chování prostě vyplácí.


Porovnání cen mobilních operátorů
2 komentáře
  1. Prave jsme s pritelem zazily obdobny problem. Pritel mel u t-mobile internet s tv. Pri zruseni kvuli stehovani nam bylo receno, ze nam postou prijde doplatek 2100kc za predcasne ukonceni smlouvy. Po dvou trech mesicich prisla zprava na mobil ze dluh byl predan vymahaci firme a dluh cini 3591 kc. Bez jedine faktury do schranky. Pri ruseni pausalu, ktery podotykam byl samovolne t-mobilem zvednut ze 400kc na 900kc a ve kterem se platilo mesicne 150 korun na vic proto, ze se muze ukoncit pausal ze dne na den bez smlouvy, nam bylo dnes receno ze po 30 dnech nas propusti. S timto virtualnim operatorem koncime oba.

  2. Ano, s výše uvedeným nelze než souhlasit. T-Mobile jsou podvodníci zloději a lháři s jediným cílem, připravit člověka o peníze. Skutečně spoléhá na to, že nad stovkou spousta lidí mávne rukou, ale ten postup samotný je podraz.
    Velkou obezřetnost, než jim podepíšete nějakou tu jejich „výhodnou“ službu, protože potom se jich bez pokut nezbavíte.

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů