T-mobile zlevňuje internet na předplacených kartách


Že by konečně datová revoluce? T-mobile nabízí nové datové balíčky pro předplacených kartách a v masivní reklamě slibuje, že nakrmí naše mobily daty. Dnes se podíváme, jestli se opravdu něco změnilo, nebo zůstalo jen u slibů.

Kolik za data u T-mobile zaplatíte?

Pro ty, kteří se nechtějí vázat smlouvou nabízejí obvykle operátoři za „odměnu“ o něco vyšší ceny než u paušálních zákazníků. Ne jinak tomu je u datových tarifů, za které si obvykle pár desítek korun připlatíte. Avšak nově by se tento rozdíl měl alespoň částečně smazat. Místo původních tarifů 500 MB za 299 Kč a 1,5 GB za 349 Kč si můžete vybrat 400 MB za 99 Kč, 1 GB za 199 Kč a 2 GB za 299 Kč. Vše najdete v přehledné tabulce:

ceník předplacených karet

I když nejde o žádný zázrak a už vůbec ne revoluci, data u předplacených karet opravdu zlevnila až o 75% a to prakticky na úroveň paušálu a to není zase tak špatné.

Jak to funguje a kolik stojí dokup dat?

Všechny balíčky jsou měsíční s automatickou obnovou, musíte si tedy hlídat stav kreditu a čas obnovy balíčku, protože data, včetně těch dokoupených se nepřenáší do dalšího měsíce. Problematický je rovněž dokup dat, který za sto korun nabízí už jen 220 Mb a výhodnější je tedy deaktivovat a znovu aktivovat balíček 400 Mb, tomu se ale webový portál vehementně brání a podařilo se mi to až po několika minutách zběsilého klikání a to spíše náhodou. Další variantou jsou dokoupení 1 giga za 199 Kč a 1,2 giga za 229 Kč.

Dokoupení dat

Cena

60 Mb 29Kč
220 Mb 99Kč
1 Gb 199 Kč
1,2 Gb 229 Kč

Na první pohled jde tedy vidět, že tato akce je šitá horkou jehlou, protože i když se celkové internet u T-mobilu zlevnil, ceny za dokoupení dat zůstaly stejné a prakticky teď nedávají smysl.

Jak je na tom konkurence?

Nabídka virtuálních operátorů je příliš obsáhlá a proto zabrousíme pouze do dalších dvou částí velké trojky.

Předplacená data u O2

O2 dnes nabízí hned dvě předplacené karty a to NA!VÝBĚR a Předpladenku z nichž u každé je jiný datový balíček. NA!VÝBĚR nabízí týdenní balíček o 400 Mb dat za 89 Kč a 100Mb měsíčně za dobití alespoň 300 Kč, nevýhodou je pak příšerně drahé volání do ostatních sítí za 5 Kč/min. Předpladenka pak nabízí balíček 500 Mb za 150 Kč. Žádné jiné balíčky dostupné nejsou.

Předplacená data u Vodafonu

Nabídka Vodafonu je prozatím nejvýhodnější. Nabízí hned několik balíčků a pokud si data objednáte přes aplikaci můj Vodafone, dostanete ještě dalších 100Mb jako bonus.

 

Balíček

Cena

Výhoda

 100 Mb 49 Kč  –
 500 Mb 99 Kč  sms v síti zdarma
 1,2 Gb 199 Kč  sms v síti zdarma
 1,2 Gb 249 Kč  sms a volání v síti zdarma
 3 Gb 349 Kč  sms v síti zdarma
 5 Gb 899 Kč  sms a volání zdarma

Porovnání cen mobilních operátorů
Napište nám svůj názor

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů