Tesco mobile recenze a hodnocení


Tesco mobile je jedním z prvních virtuálních operátorů na českém trhu a v roce 2013 si získal mnoho uživatelů svou dnes již neplatnou akcí 100% kreditu zdarma. I tak ale lze přes Tesco mobile volat a smskovat za poměrně zajímavé ceny. Ovšem musíte pravidelně nabíjet kredit.

Co Tesco mobile nabízí?

základní cena volání u Tesco mobile bez výhod

Cena volání bez pravidelného dobití kreditu je poměrné vysoká, nemusíte ale platit měsíční poplatek za simkartu jako u jiných operátorů.

Výhody tohoto operátora se točí hlavně kolem pravidelného dobíjení. Pokud si každý měsíc dobijete alespoň 300 korun, získáváte zdarma 1Gb dat na internetové rádia Youradio, Evropa 2, Frekvence 1, ZET a Pigy.cza a rovněž voláte jen za 1,5 Kč a smskujete za korunu (oproti 2,5Kč za volání a 1,5Kč za sms při obvyklém tarifu). Pokud jste si navíc pořídili sim kartu před únorem 2015, zůstává vám i bonus v podobě dvojnásobku kreditu při každém dobití. Za pořízení datového balíčku navíc dostanete volání v síti zdarma.

výhody zadobití u Tesco mobilu

Bonus pro věrné zákazníky

Jako bonus pro zákazníky, kteří jsou u Tesco mobilu déle než rok nabízí operátor zvýšení kreditu o 5% nebo dokonce 10% za každé nabití simkarty starší dvou let.

 

Internet u Tesco mobile

Internet může být u tohoto operátora velmi levný, nebo naopak neuvěřitelně předražený. Pokud začneme tím negativním, tak to je cena dvou nejlevnějších balíčků, která je vyloženě  smíchu. Zejména 100 MB dat za 99Kč je úplně mimo (už i u T-mobilu za stovku dostanete 400MB dat). Stejné je to i u tarifu Midi s 500 MB dat. Tarify s 1,5GB dat a 5GB se pak řadí k naprostému průměru v cenové nabídce.

Proč jsem tedy psal, že internet zde dokáže být velmi levný? Fígl je v dokupech dat. Zatímco základní balíčky jsou nic moc, každý dokup stojí u Tesco mobilu jen 79Kč a je jedno jak velký balíček si pořídíte. Pokud si tedy pořídíte největší balíček za 549 Kč, každých dalších 5 GB dat vyjde na 79Kč, což je opravdu výborné.

Co se naopak Tesco mobilu moc nepovedlo je balíček Na dosah, který po zaplacení 49 Kč na měsíc zpřístupní superpomalý internet s rychlostí 16kb/s (ano to je ten, který stále dávají někteří operátoři zdarma po vyčerpání dat). Tato rychlost by měla údajně stačit na chatování, ale podle mých zkušeností na ní nefunguje prakticky nic.

ceník internetu Tesco mobil

 

Paušální balíčky

Heslem Tesco mobile je volání bez smlouvy a nenabízí tedy klasické paušální tarify. Objednat si však můžete paušální balíček na 30 dní za 200 korun, který obsahuje volání a sms do Tesco mobile zdarma a 200 minut volání nebo sms do jiných sítí.

Nově navíc máte možnost aktivovat neomezené volání do všech sítí za 120 Kč/7dní (cca 515Kč/měsíc). Tato nabídka však není až tak výhodná a shoduje se s konkurencí ( např. Fayn mobil jej má za 389Kč). Jediná možnost je tak využívat neomezené volání spolu s datovým balíčkem a využít slevu (viz obrázek výše).

Pozor: Balíčky se obnovují automaticky a nespotřebované minuty a sms se nepřevádí do dalšího období.

nový ceník od tesco mobilu

Kolik stojí sim karta a další poplatky?

Tesco mobile simkartu si můžete pořídit za 150 korun v jakékoli prodejně Tesco nebo objednat v internetové samoobsluze. Často se stává, že na pořízení simkarty dostanete při nákupu bonusový kupón na 100 korun kreditu. Ve výsledku vás tedy karta může stát jen 50 korun. Žádné další poplatky neplatíte.

Vyplatí přejít k Tesco mobile?

Podmínkou k získání většiny bonusových služeb je pravidelné měsíční dobíjení kreditu ve výši alespoň 300 korun. Pokud této hranice nedosáhnete, představuje Tesco mobile pouze průměrného virtuálního operátora bez větších výhod. Pravidelně platící zákazníci se ale dočkají levnějšího volání, které je do vlastní sítě dokonce zdarma a bezplatného internetového rádia přes služby Youradio, Evropa 2, Frekvence 1, ZET a Pigy.cz.

Pokud se navíc nebojíte utrácet, najdete zde poměrně levný internet, který můžete zkombinovat s neomezeným voláním.


Porovnání cen mobilních operátorů

Tesco mobile

7

Volaní

6.0/10

Sms

7.0/10

Internet

7.5/10

Dodatečné služby

7.5/10

Celkově

7.0/10

Klady

 • Výhody při pravidelném dobíjení
 • Obnovení 5 GB internetu za 79 Kč
 • Bonus pro stálé zákazníky

Zápory

 • Nevyplatí se pokud voláte málo
 • Zpoplatněný internet 16kb/s
18 komentářů
 1. Volaní

  9.80

  Sms

  10.00

  Internet

  0.30

  Dodatečné služby

  0.30

  Celkově

  0.20

  Trapny

 2. Volaní

  4.10

  Sms

  3.20

  Internet

  0.00

  Dodatečné služby

  0.00

  Celkově

  3.60

  Hnus,tenhle operátor,jen zlanaří a pak zablokuje,hlavně ze si strhne!!!!!Nikdy,přecházím jinam!!!!

 3. Volaní

  0.50

  Sms

  0.50

  Internet

  0.50

  Dodatečné služby

  0.20

  Celkově

  0.40

  Okamžitě měním mobilního operátora. 1.) Ze začátku se mi kredit dobil později
  2.) Po druhém dobití za pěkný prachy se mi doteď NEDOBIL a to už to je nějakých 11 měsíců! NEPODPORUJTE JE! MAJÍ V TOM ÚPLNEJ GULÁŠ A FURT VÁM SPAMUJOU NĚJAKÝ DEBILNÍ SMSKY OHLEDNĚ TESCA! S mobilníma datama další problém – hned vám odečtou 19Kč a to i když si je zapnete jen na minutku.

 4. […] volání jsou nejsou až tak výhodné (například Blesk mobil a Tesco mobil nabízejí 200 minut za 200 Kč), ale co je hlavní je cena internetu. Za 100 Kč dostanete hned […]

 5. Volaní

  4.90

  Sms

  5.00

  Internet

  2.00

  Dodatečné služby

  0.90

  Celkově

  2.00

  Ach… Bohužel docela neschopnost. Byl jsem u nich pět let, protože jsem nechtěl smlouvu na dobu určitou. Vesměs vše jsou jen marketingové kecy a výhody už nyní nejsou vlastně žádné. Tímto přístupem brzy zkrachují.

 6. Tescomobil je podvod na druhou

 7. Dva roky zkušenost, fajn volání mezi sebou zdarma při dobití 200kč. Ale pak podmínka 300, pak se i to změnilo bez řádného upozornění. Záměrně nejsou srozumitelní, pokoutně mění podmínky, takže jsme několik lidí v rodině nevěděli jako běžní uživatelé, že nám už zdarma volání neplatí. Jinému se podivně aktivoval internet, volání zdarma vázané nyní na jiné balíčky. Slavná tesco gold s dvojnásobným kreditem nepíše na svém obalu základní požadavek, že má být propojená s klubovou kartou (člověk by čekal reklamovanou výhodu automaticky aktivní). To je slušnost psát už na krabičku a ne až dovnitř do podmínek. Podle kého názoru spoléhají na to, že řada lidí udělá chybu, nebo nějakou změnu nezaregistruje. Přece každý není fanda a nesleduje stálé pakárny, balíčkárny. Mela by přijít zpráva typu, právě jsme vám deaktivovali volaní zdarma atd. Srozumitelnost a slušnost by měla být na prvním místě. Na jejich lince nula ochoty, arogantí tón, nemožnost cokoli udělat z dobré vůle, natož zavolat zpět. Jsem přítelém, srozumitelného, věcného a slušného chování, takže nula hvězdiček z pěti.

 8. Bylo mi divný,že mám brzo pryč kredit i když nikam nevolám a tak jsem si to začala hlídat.Včera jsem nikam nevolala ani SMS a pryč bylo 14,75 kč a dnes 20,-kč.HRŮZA

 9. Volaní

  8.00

  Sms

  7.50

  Internet

  10.00

  Dodatečné služby

  10.00

  Celkově

  9.40

  Celkově si nemůžu stěžovat. SIMku mám od prvních dní spuštění -> dvojnásobek kreditu. Jednou za 2 měsíce dobiji 300, hned dostanu zpátky 50 korun na nákup v Tescu, 630 korun kreditu a jako bonus kupóny na 20% slevu na mléčku, ovozel a čisticí prostředky. Zajímalo by mě jestli komentující skutečně Tesco někdy měli, protože na technické podpoře jsou neskutečně vstřícní a když jsem neměl kredit na obnovení internetu a stáhla se mi dvacka za připojení tak mi ji bez keců vrátili..

 10. Dobrý den.Neví někdo jak se zbavím internetu v mobilu od Tescomobil. Každou chvíli mi strhávají 19kč. Nikde jsem na stránkách Tescomobil nenašel návod. Jen všelijaké jejich balíčky a tarify.
  Vzpomínám si, že to byla SMS s nějakým textem.
  Petr I.

 11. Nespokojenost s tím, že při přechodu k jinému operátorovi nelze doplatit dlužnou částku 1 Kč a jsem nucen k dobití 200Kč, které nechci.

 12. Mám štěstí, že jsem jeden z prvních zákazníků Tesco-mobile. Každé dobití (ať už za 200, nebo 300 Kč) je mi zdvojnásobeno, tedy po dobití 200 Kč mě naskočí kredit 400, volání je za 2.5 Kč, a je jedno, dobíjím-li každý měsíc, nebo každý 5.měsíc. Urban.

 13. 7.května si strhli 90 kč za balíček Štědroňovi a dnes mi stále píšou , že nejsem registrována v síti , takže si nemůžu zavolat,ani do sítě Tesco mobile , může mi to někdo vysvětlit?

 14. Už nikdy víc tento operátor, strháváji z data i když člověk data nezapne většinou se to stane pro hovoru a nepravidelně.. Jednou si vymysli že je to aplikace a že si člověk má zjistit která pak zase jiné vymysli.. V zahraničí bez šance volání SMS síť vůbec nefunguje i když mám aktivní roaming..

 15. Volaní

  10.00

  Sms

  10.00

  Internet

  10.00

  Dodatečné služby

  10.00

  Celkově

  10.00

  Jsem s operátorem Tesco mobile nad míru spokojený. Pokaždé nějaká akce, ale teď internet 50%navic za stejnou cenu, SUPER.

 16. Volaní

  10.00

  Sms

  10.00

  Internet

  0.00

  Dodatečné služby

  9.50

  Celkově

  10.00

  Já jsem s Tesco mobilem velice spokojená,nikdy jsem neměla problém s dobitím kreditu,vždycky jsem dostala 100% kreditu na víc.Je jasný,že operátora měnit nemíním.

 17. Dobrý den, teď jsem mluvila se slečnou ohledně balíčku klik. Nepříjemná, ještě drzá 😏. Děláte si snad z lidí blázny? Po druhé a naposled jsem si nechala aktivovat balíček. Prosím o to, ať jsou operátoři slušní, jinak tam nemají co dělat

 18. Dobrý den mám špatné zkušenosti měl jsem bonus kredit který jsem si myslel že použiji na internet 24 hodin za 19 Kč ale bohužel stáhli mi to ze standardního kreditu nemluvím o tom že jsem nechtěl platit další den 19kč tak jsem si zrušil 24 hodin i když jsem měl prosurfovano
  jenom 10 mb tak mě to okamžitě blokli a přitom mám narok na 50mb jdu pryč, Kocián

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů