Tesco mobile recenze a hodnocení


Tesco mobile je jedním z prvních virtuálních operátorů na českém trhu a v roce 2013 si získal mnoho uživatelů svou dnes již neplatnou akcí 100% kreditu zdarma. I tak ale lze přes Tesco mobile volat a smskovat za poměrně zajímavé ceny. Ovšem musíte pravidelně nabíjet kredit.

Co Tesco mobile nabízí?

základní cena volání u Tesco mobile bez výhod

Cena volání bez pravidelného dobití kreditu je poměrné vysoká, nemusíte ale platit měsíční poplatek za simkartu jako u jiných operátorů.

Výhody tohoto operátora se točí hlavně kolem pravidelného dobíjení. Pokud si každý měsíc dobijete alespoň 300 korun, získáváte zdarma 1Gb dat na internetové rádia Youradio, Evropa 2, Frekvence 1, ZET a Pigy.cza a rovněž voláte jen za 1,5 Kč a smskujete za korunu (oproti 2,5Kč za volání a 1,5Kč za sms při obvyklém tarifu). Pokud jste si navíc pořídili sim kartu před únorem 2015, zůstává vám i bonus v podobě dvojnásobku kreditu při každém dobití. Za pořízení datového balíčku navíc dostanete volání v síti zdarma.

výhody zadobití u Tesco mobilu

Bonus pro věrné zákazníky

Jako bonus pro zákazníky, kteří jsou u Tesco mobilu déle než rok nabízí operátor zvýšení kreditu o 5% nebo dokonce 10% za každé nabití simkarty starší dvou let.

 

Internet u Tesco mobile

Internet může být u tohoto operátora velmi levný, nebo naopak neuvěřitelně předražený. Pokud začneme tím negativním, tak to je cena dvou nejlevnějších balíčků, která je vyloženě  smíchu. Zejména 100 MB dat za 99Kč je úplně mimo (už i u T-mobilu za stovku dostanete 400MB dat). Stejné je to i u tarifu Midi s 500 MB dat. Tarify s 1,5GB dat a 5GB se pak řadí k naprostému průměru v cenové nabídce.

Proč jsem tedy psal, že internet zde dokáže být velmi levný? Fígl je v dokupech dat. Zatímco základní balíčky jsou nic moc, každý dokup stojí u Tesco mobilu jen 79Kč a je jedno jak velký balíček si pořídíte. Pokud si tedy pořídíte největší balíček za 549 Kč, každých dalších 5 GB dat vyjde na 79Kč, což je opravdu výborné.

Co se naopak Tesco mobilu moc nepovedlo je balíček Na dosah, který po zaplacení 49 Kč na měsíc zpřístupní superpomalý internet s rychlostí 16kb/s (ano to je ten, který stále dávají někteří operátoři zdarma po vyčerpání dat). Tato rychlost by měla údajně stačit na chatování, ale podle mých zkušeností na ní nefunguje prakticky nic.

ceník internetu Tesco mobil

 

Paušální balíčky

Heslem Tesco mobile je volání bez smlouvy a nenabízí tedy klasické paušální tarify. Objednat si však můžete paušální balíček na 30 dní za 200 korun, který obsahuje volání a sms do Tesco mobile zdarma a 200 minut volání nebo sms do jiných sítí.

Nově navíc máte možnost aktivovat neomezené volání do všech sítí za 120 Kč/7dní (cca 515Kč/měsíc). Tato nabídka však není až tak výhodná a shoduje se s konkurencí ( např. Fayn mobil jej má za 389Kč). Jediná možnost je tak využívat neomezené volání spolu s datovým balíčkem a využít slevu (viz obrázek výše).

Pozor: Balíčky se obnovují automaticky a nespotřebované minuty a sms se nepřevádí do dalšího období.

nový ceník od tesco mobilu

Kolik stojí sim karta a další poplatky?

Tesco mobile simkartu si můžete pořídit za 150 korun v jakékoli prodejně Tesco nebo objednat v internetové samoobsluze. Často se stává, že na pořízení simkarty dostanete při nákupu bonusový kupón na 100 korun kreditu. Ve výsledku vás tedy karta může stát jen 50 korun. Žádné další poplatky neplatíte.

Vyplatí přejít k Tesco mobile?

Podmínkou k získání většiny bonusových služeb je pravidelné měsíční dobíjení kreditu ve výši alespoň 300 korun. Pokud této hranice nedosáhnete, představuje Tesco mobile pouze průměrného virtuálního operátora bez větších výhod. Pravidelně platící zákazníci se ale dočkají levnějšího volání, které je do vlastní sítě dokonce zdarma a bezplatného internetového rádia přes služby Youradio, Evropa 2, Frekvence 1, ZET a Pigy.cz.

Pokud se navíc nebojíte utrácet, najdete zde poměrně levný internet, který můžete zkombinovat s neomezeným voláním.


Porovnání cen mobilních operátorů

Tesco mobile

7

Volaní

6.0/10

Sms

7.0/10

Internet

7.5/10

Dodatečné služby

7.5/10

Celkově

7.0/10

Klady

 • Výhody při pravidelném dobíjení
 • Obnovení 5 GB internetu za 79 Kč
 • Bonus pro stálé zákazníky

Zápory

 • Nevyplatí se pokud voláte málo
 • Zpoplatněný internet 16kb/s

Aktualizováno

5 komentářů
 1. Volaní

  9.80

  Sms

  10.00

  Internet

  0.30

  Dodatečné služby

  0.30

  Celkově

  0.20

  Trapny

 2. Volaní

  4.10

  Sms

  3.20

  Internet

  0.00

  Dodatečné služby

  0.00

  Celkově

  3.60

  Hnus,tenhle operátor,jen zlanaří a pak zablokuje,hlavně ze si strhne!!!!!Nikdy,přecházím jinam!!!!

 3. Volaní

  0.50

  Sms

  0.50

  Internet

  0.50

  Dodatečné služby

  0.20

  Celkově

  0.40

  Okamžitě měním mobilního operátora. 1.) Ze začátku se mi kredit dobil později
  2.) Po druhém dobití za pěkný prachy se mi doteď NEDOBIL a to už to je nějakých 11 měsíců! NEPODPORUJTE JE! MAJÍ V TOM ÚPLNEJ GULÁŠ A FURT VÁM SPAMUJOU NĚJAKÝ DEBILNÍ SMSKY OHLEDNĚ TESCA! S mobilníma datama další problém – hned vám odečtou 19Kč a to i když si je zapnete jen na minutku.

 4. […] volání jsou nejsou až tak výhodné (například Blesk mobil a Tesco mobil nabízejí 200 minut za 200 Kč), ale co je hlavní je cena internetu. Za 100 Kč dostanete hned […]

 5. Volaní

  4.90

  Sms

  5.00

  Internet

  2.00

  Dodatečné služby

  0.90

  Celkově

  2.00

  Ach… Bohužel docela neschopnost. Byl jsem u nich pět let, protože jsem nechtěl smlouvu na dobu určitou. Vesměs vše jsou jen marketingové kecy a výhody už nyní nejsou vlastně žádné. Tímto přístupem brzy zkrachují.

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů