U:fon (Air telecom) recenze a hodnocení


Ufon ( Air telecom) byl vedle T-mobilu, Vodafonu a O2 jediným dalším operátorem, který měl k dispozici vlastní síť a poskytoval na ní své služby.

Na rozdíl od velké trojky ale jeho služby fungovaly na frekvencích CMDA, které nejsou kompatibilní se standartní sítí GSM a tak byl k provozu potřebný speciální telefon.

Operátor U:fon již neposkytuje žádné služby. Nový majitel Nordic telecom ukončil provoz jeho webu

[mks_pullquote align=“left“ width=“300″ size=“18″ bg_color=“#81d742″ txt_color=“#000000″]Air Telecom – Oficiální název operátora poté co byl v roce 2013 kvůli finančním problémům prodán novým majitelům

U:fon – Marketingový název dnes používaný hlavně pro služby související se sítí CMDA

[/mks_pullquote]

Mimo to nabízí Air telecom i klasickou GSM sít jako virtuální operátor využívající infrastrukturu společnosti T-mobil.

Air telecom díky tomu nabízí poměrně pestrou nabídku služeb zahrnující bezdrátovou pevnou linku, levný bezdrátový internet na CMDA a zároveň i klasické mobilní tarify a internet přes ADSL.

Co Air telecom nabízí a jaké jsou ceny

Bezdratová pevná linka

Služby bezdrátové pevné linky se prakticky neliší od běžné telefonní linky. Domá máte telefon, za který platíte měsíční poplatek a podle jeho výše se určují služby, jaké dostanete. Ceny za linku se pohybují od 199 Kč do 599 Kč měsíčně a liší se počtem volných minut a sms. V základním tarifu za 199 korun získáte neomezené volání v sítí U:fon a 50minut a sms do ostatních síti. Pokud limit vyčerpáte, voláte pak za 1,5 Kč/minuta a sms máte za stejnou cenu. Za cenu 279 Kč pak získáte 150 minut a sms. Neomezený tarif pro volání do všech sítí a na pevné linky stojí 599 korun.

Celkově jsou služby bezdrátové pevné linky cenové sice poměrně zajímavé, ale za stejnou cenu získáte u konkurence srovnatelné nebo lepší podmínky pro klasický telefon (například Fayn mobil nabízí prakticky totožné tarify). Bezdrátová pevná linka  je tedy vhodná spíše jako alternativa ke konkurenční službě od O2 a pro uživatele, kteří jsou na tuto službu zvyklí.

Mobilní tarify

Air telecom nabízí i klasické mobilní tarify pro běžné telefony prostřednictvím sítě T-mobile. V nabídce operátora je několik tarifů, které začínají na 149 korunách měsíčně. Na rozdíl od většiny ostatních operátorů zde nenajdete žádný bezplatný tarif. Z tarifů Air mobilu je asi nejzajímavější tarif Student za 399 Kč měsíčně, který rozhodně není jen pro studenty a nabízí 1,5GB dat a 100 volných minut.

Naopak velice nevýhodný je neomezený tarif, který Air telecom nabízí za stejnou cenu jako velká trojka ale bez sms a pouze s 1 GB dat (obvyklých je 1,5 GB).

[mks_highlight color=“#81d742″]Nicméně žádný z tarifů není nijak extra výhodný a lze o nich uvažovat pouze pokud se operátorovi zavážete alespoň dva roky. Pro ty co se nechtějí vázat jsou totiž ceny ještě o stokorunu vyšší. [/mks_highlight]

Cena tarifů U:fon při závazku na dva roky

Air telecom tarify

Internet od U:fone

Pokud chcete od Air telecomu internet, máte hned několik možností. Pro internet v mobilu musíte vybrat správný tarif, nebo si dokoupit datový balíček. Cena balíčku je nicméně průměrná oproti jiným operátorům a pokud upřednostňujete internet v mobilu a zároveň nechcete zbytečně utrácet, doporučuji se podívat i ke konkurenci.

[mks_pullquote align=“left“ width=“330″ size=“22″ bg_color=“#81d742″ txt_color=“#000000″]Internet od U:fon
Data v mobilu +50 MB +49 Kč
Data v mobilu +150 MB +99 Kč
Data v mobilu +250 MB +169 Kč
Data v mobilu +550 MB +229 Kč

[/mks_pullquote]

Trošku jiná situace nastává pokud chcete internet v tabletu nebo laptopu. Oproti mobilnímu internetu totiž pro tyto služby využívá U:fone svou vlastní síť CMDA a tak může nabídnout ceny, které u konkurence nenajdete. Pro tuto službu budete ale potřebovat kopit usb router jehož cena se pohybuje podle výše závazku od 899 do 1999 korun. Vice informací o zařízeních se dozvíte na eshopu operátora.

Hodnocení Air telecomu

U:fon je spíše cenově podprůměrný operátor, který by bez vlastní sítě ničím nevynikal. Vedle poměrně nevýhodných tarifů o kterých lze uvažovat pouze pokud se chcete zavázat smlouvou na dva roky nabízí poměrně zajímavou možnost mobilního internetu na cesty s rychlostí až 3,1 Mbit za výrazně nižší ceny než nabízí konkurence. Navíc muže posloužit jako konkurence klasické pevné lince od O2.

I když tedy Air telecom svými službami nemusí zaujmout každého, své zákazníky si jistě najde a přináší svěží konkurenci na náš lehce zatuchlý mobilní trh.


Porovnání cen mobilních operátorů

Air telecom

6.2

Volaní

5.5/10

Sms

5.5/10

Internet

6.0/10

Dodatečné služby

8.0/10

Celkově

6.0/10

Klady

 • Bedrátová pevná linka
 • Při závazku na roky některé tarify poměrně výhodné

Zápory

 • Nevýhodný neomezený tarif
 • Nevyplatí se lidem s nízkou měsíční útratou
6 komentářů
 1. Odpovědět
  Ladislav Zatloukal 2.5.2017 at 7:58

  Nordic Telecom ?

  • Volaní

   1.30

   Sms

   4.10

   Internet

   0.00

   Dodatečné služby

   3.70

   Celkově

   3.60

   Ano v současné době Nordic Telecom, ale co v OC Letňany v Praze zrušili opět svou prodejnu a jsou na Balabence nevím pro koho Po-Pá: 10-15 to vidím tak, že prostě zákazníky chtěj a nejradši by vše nabízeli draze.
   Sám mě o top přesvědčil tarif za 749 Kč bez volných SMS a slabý 1 GB dat a kdepak neomezený počet minut operátor jich měl jen 3000! Takhle prolhaný byl Air Telecom!

 2. Odpovědět
  Hana Erlichová 5.9.2017 at 18:30

  Zvažuji žalobu na tuto společnost ČOI. Moje matka po mozkové mrtvici na nějaký telefonický dotaz řekla Ano a automaticky jí byla prodloužena smlouva, jejíž platnost končila až o několik měsíců později, a kterou jsme chtěli ukončit. Druhým rokem pouze platí a neprovolá ani vteřinu.

 3. Spolecnost prevzal Nordic a vypovedeli stavajici smlouvy bez ohledu na jejich platnost. Podle me zlodejina…nabidli o polovinu min dat za vyssi cenu…Ber nebo jsi do 30 dnu bez internetu! Nechapu, ze neprevzali spolecnost i se stavajicimi zavazky !

 4. Volaní

  0.00

  Sms

  0.00

  Internet

  0.00

  Dodatečné služby

  0.00

  Celkově

  0.00

  Zdravím vespolek!

  Chtěl jsem vyzkoušet signál mobilního LTE připojení od tohoto operátora, nabídka byla velmi lákavá. Nyní už třetím týdnem čekám na svou SIM, tak jsem zavolal na zahlcenou infolinku, která je placená. Volal jsem dvakrát, pokaždé jsem čekal hodinu, než na mě přišla řada – provolal jsem 170 Kč a dovolal jsem se jen jedinkrát. Ztráta času a peněz a výsledek žádný. Samoobsluha nefunguje – není možné se přihlásit, chyba není v použitém prohlížeči. Nedovedu si představit horší službu, jen pro masochisty a jiné silné povahy. Před osobní návštěvou pobočky, kde se mi snad v konečném čase podaří vyřídit odstoupení od smlouvy, se tedy budu muset chvíli věnovat meditaci.

 5. Dobrý den, přesně a výstižně napsala pí Hana Erlichová, mamka přestala chodit , leží v LDN, její adresa trvalého bydliště je zrušena k 31.7. a je skoro neslyšící, tyto důvody neumožňují ukončit smlouvu na zrušení telefonního čísla je až do 10/2019, je možné předčasně smlouvu zrušit s pokutou,trochu drsné
  podmínky nemyslíte? Nordic telecom ? Společnost velmi výhodná, lepší si nemůžete přát….. NEDOPORUČUJI !!!!!

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů