Velké srovnání předplacených karet 2018


Předplacenky velkých operátorů

Obecně platí, že volání z předplacený karet trojice Vodafone, O2 a T-mobile se řadí k tomu nejdražšímu co na trhu najdete. Na rozdíl od většiny virtuálních operátorů sice nabízejí prodlouženou platnost kreditu na 12 měsíců, ale v základu to je prostě bída.

T-mobile

U T-Mobile je základní sazba volání 3,90 Kč, SMS je za 1,90 Kč. V nabídce jsou tři simkarty:

 • Ochutnávková karta kterou pošle T-mobile zdarma i s desetikorunovým kreditem a poštovným zdarma
 • Karta za 200 Kč kde jako bonus sice dostanete neomezené volání v síti a 100 MB dat, ale jen na první měsíc od aktivace
 • Třetí možností je zaplatit 399 Kč za kartu s 4GB dat na 30 dní

Kromě „bonusů“ které jsou zahrnuty v ceně karty podle běžného ceníku jsou všechny simky úplně stejné a je prakticky jedno, kterou si vyberete.

O2

Operátor nabízí tzv. GO karty se základním tarifem 4,90 Kč za minutu, což je absolutně nejdražší volání v ČR! Jedinou útěchou, kterou O2 nabízí je volání v sítí zdarma při dobití alespoň 300 Kč na měsíc. Operátor nabízí dvě varianty simkaret:

 • GO online za 150 korun s 500 MB dat na 30 dní
 • GO zdarma také za 150 korun s voláním v síti zdarma na 30 dní

Zakoupením simkarty se automaticky dostáváte do programu O2 extra výhody, který nabízí mnoho akcí a slev pro své členy. I přes tuto službu se ale pořízení simkarty nevyplatí, protože bez neustálého dobíjení voláte velmi draze.

Vodafone

U Vodafonu máte možnost volat za 1,90 Kč za minutu na vybraná čísla a 3,50 Kč na čísla ostatní. Při dobíjení karty přes Můj Vodafone máte navíc 30% kreditu jako bonus, ale je potřeba dobíjet alespoň jednou za 30 dní (platnost bonusového kreditu je také 30 dní a akce platí pouze na první rok od aktivace). Ani předplacená karta od Vodafonu sice není žádné terno, ale pokud chcete z nějakého důvodu zůstat u velké trojky, vyplatí se nejvíce. Výhodou je také možnost neomezeného volání v síti za 49 Kč měsíčně.

Varianty simkaret:

 • Předplacená karta zdarma – popsána výše
 • Předplacená karta pro studenty – karta je zdarma, extra data 1,2 GB a neomezené volání v sítí za 100 Kč/měsíc (první měsíc zdarma) nebo 100 minut do všech sítí a neomezené volání v sítí za 149 Kč. Dokup dat je 49Kč za 250 MB. Podmínkou je věk do 27 let
 • Předplacená karta na volání – nejméně výhodná, za 200 Kč dostanete 101 Kč kredit a měsíc volání v síti zdarma. Karta je bez bonusu za dobití

Předplacenky virtuálních operátorů

virutální vs mobilni oparátoři

Oficiální trojici mobilních operátorů konkurují v současnosti také operátoři virtuální. Dnes jich je na trhu několik desítek a nabízejí zajímavé tarify. Pojďme si představit ty nejdůležitější.

V následujícím textu se zaměříme primárně na službu předplacených karet s přesahem do balíčků, které mají výhodu především v absenci tradičního závazku na 24 měsíců.

 

3ton

Na první pohled je volání u 3tonu poměrně výhodné, ale problém je v měsíčním poplatku 25 respektive 50 Kč a nevýhodné tarifikaci 60+60s u tarifu home. Navíc kredit platí jen 3 měsíce, takže se tomuto operátorovi spíše vyhněte.

 

Home ONE Home 25 DATA 1,5 GB
1,00 Kč za volaní do všech mobilních sítí v ČR

1,50 Kč za volání na pevné linky v ČR

1,00 Kč za SMS v ČR

50 Kč za paušál na měsíc

1,50 Kč za volaní do všech mobilních sítí v ČR

1,50 Kč za volání na pevné linky v ČR

1,00 Kč za SMS v ČR

25,00 Kč měsíční paušál

1,5 GB dat pro internet v mobilu

za cenu 450 Kč

 

 

Blesk mobil

Cena volání s Blesk mobilem je na poměry virtuálních operátorů průměrná, ale možnost volat na 3 čísla za korunu a poměrně časté akce včetně bonusového kreditu pro odběratele Blesku můžou tuto nabídku udělat zajímavou.

Blesk mobil předplacená karta

1 Kč za min. volání na 3 čísla

1 Kč za min. volání nebo s balíčkem Výhodných 200

2,50 Kč za min. volání v ostatních sítích

1,50 Kč za SMS

1 Kč za SMS s balíčkem Výhodných 200

5 Kč za MMS

 

Coop mobil

Předplacenka od Coopu je určená hlavně pro zákazníky tohoto řetězce. Pokud nakupujete v Coopu alespoň jednou týdně, dostanete 20% slevu, za nákup některých typů zboží jsou pak volné minuty. Účtování hovorů je po vteřinách. Platnost kreditu je bohužel jen 3 měsíce.

Tarif START
Volání 2,5 Kč

Dobíjení již od 150 Kč

Dobitý kredit má platnost 3 měsíce

Při pravidelných nákupech sleva 20 % na volání a SMS

Cena SIM je karty 200 Kč s přednabitým na kreditem 200 Kč

 

ČEZ mobil

Čez sice klasickou předplacenou kartu ale paušál s nulovou povinnou útratou a možností okamžité výpovědi. Jen škoda dražšího volání pro jehož zlevnění je potřeba koupit si balíček s minutami.

Platím, jak volám
Volání do všech sítí v ČR – 2,90 Kč/min.

SMS do všech sítí v ČR – 1,50 Kč/SMS

Internet Dnes online – 50 MB na 24 hod – 20 Kč

 

GoMobil

Go mobil nabízí volání do všech sítí za 0,95 Kč díky dvojnásobnému kreditu při dobití za 300 Kč. Bohužel platnost kreditu je jen 3 měsíce.

Předplacenka od Go mobil

Volání od 0,95 Kč za minutu do všech sítí (běžná cena 1,9 Kč)

 Sms od 0,95 Kč za SMS do všech sítí (běžná cena 1,9 Kč)

Data 0,50 Kč za 1 MB

 

Kaktus mobil

Kaktus mobil se zaměřuje hlavně na mladé a láká je na zajímavé ceny internetu. K tomu si ale musíte pořídit balíčky s volnými minutami a daty. Službu je možné zřídit si i bez balíčku, pak vypadá následovně:

Předplacenka od Kaktus mobilu

Volání (cena za minutu) 2,50 Kč

SMS 1,50 Kč

Data (cena za MB) 1,00 Kč

MMS 4,00 Kč

Ceny u Kaktus mobilu jsou ale orientační, protože vyhlašuje často na Facebooku akce na zdvojnásobení kreditu.

 

Klokan mobil

Ceník Klokan mobilu bohužel kazí měsíční poplatek 35 Kč za vedení sim. Rozhodně by bylo zajímavější, kdyby bylo volání o trošku dražší ale bez poplatku. Takhle bohužel není nabídka moc zajímavá.

Ceník v rámci tarifů Klokan nebo Nabitý klokan

Měsíční poplatek v ceně 35,00 Kč

Volání a SMS do KlokanMobil za 0,50 Kč

Volání a SMS do ostatních sítí v ČR 1. – 100. minuta za 1,50 Kč

Volání a SMS do ostatních sítí v ČR 101. – 200. minuta za 1,00 Kč

Volání a SMS do ostatních sítí v ČR 201. – další minuty za 0,70 Kč

Odchozí MMS za 5,00 Kč

 

Koruna mobil

Volání za korunu zní opravdu krásně. Má to však hned dva háčky. První je měsíční poplatek 25 Kč za simkartu a druhým je účtování za každou započatou minutu. Taky zapomeňte u tohoto operátora na internet. Ten je příšerně drahý.

Předplacenka od Koruna mobilu
Měsíční poplatek za 25 Kč

Hovory do všech sítí v ČR za 1 Kč/min

SMS do všech sítí v ČR za 1,50 Kč

Tarifikace 60+60

MMS v rámci ČR za 5 Kč

 

Mobil.cz

Poměrně oblíbený operátor, který se proslavil zejména díky 200 MB dat, které dostanete zdarma za dobití a neomezeným pomalým internetem 32/16 kbit.

Předplacenka Mobil.cz
Volání za 2,20 Kč/min. (S Balíčkem Třicítka od 1,90 Kč/min)

SMS za 1,50 Kč

Mobilní internet zdarma

Po aktivaci SIM bonusových 500 MB rychlých dat

K prvnímu dobití až 500 Kč navíc

V ceně SIM kredit 200 Kč

 

Opencall (by O2)

Asi nejlepší volba pokud chcete předplacenou kartu bez háčků. Platnost kreditu je 12 měsíců jako u velkých operátorů, cena za volání je poloviční a navíc do vlastní sítě ještě výhodnější. Pro občasné volání prostě ta nejlepší volba.

OpenCall easy

Hovory do všech sítí v ČR za 1,80 Kč/min.

Hovory na čísla OpenCall za 1,00 Kč/min.

SMS za 1,50 Kč

SMS na čísla OpenCall za 1,00 Kč

25 MB dat v rámci mobilního internetu na 24 hodin za 25,00 Kč

MMS v rámci ČR za 4,90 Kč

 

Oskarta

Nebýt Open call je Oskarta dobrou volbou. Bohužel ale je o dvacetník dražší a kredit vydrží jen půl roku. Zajímavé je možná jen to, že Oskarta patří Vodafonu, takže pokud nechytáte síť O2, můžete ji využít.

Oskarta
Volání do všech sítí v ČR/min. za 2,00 KČ

SMS do všech mobilních sítí – za zprávu 1,50 Kč

MMS do všech mobilních sítí – za zprávu 4,50 Kč

SMS do pevných sítí za 5,45 Kč

 

Sazka mobil

Sazka mobil nemůže konkurovat cenou základního volání, ale zaměřuje se na bonusy za dobití. Za každých dobitých 300 Kč si tak můžete vybrat, jestli budete měsíc volat za 1,5 Kč, 1GB internetu zdarma nebo 100 Kč kreditu navíc nebo neomezené sms a volání v síti, navíc ještě dostanete los na hru Šance o 250 tisíc korun. Pokud ale často nevoláte, předplacenka se vám moc nevyplatí.

Předplacenka – základní sazby

2,50 Kč za minuta

1,50 Kč za SMS

Platnost kreditu 6 měsíců

 

Tesco mobile

Tesco mobile nabízí podobně jako Sazka mobil předplacenou kartu s výhodou za dobití. Za 300 Kč tak budete mít volání za 1,5 Kč sms za korunu a v rámci Tesco mobile zdarma.

Ceník Základního tarifu:

Volání do Tesco Mobile za 2,50 Kč za min.

Volání do ostatních sítí v ČR 2,50 Kč za min.

SMS do všech sítí v ČR za 1,50 Kč

MMS do všech sítí v ČR za 5,00 Kč

 


Porovnání cen mobilních operátorů
2 komentáře
 1. Odpovědět
  Karel Procházka 29.7.2019 at 17:18

  Dobrý den, článek se mi moc líbil. Protože používám předplacenky Vodafone a T-mobile, zvažuji doplnění o předplacenku pod sítí O2, pravděpodobně některého virtuálního operátora. Protože jde o doplněk, zajímají mne tyto údaje – platnost kreditu, minimální dobití, cena volání a SMS na konkrétní číslo. Cena může být určena udáním konkrétního čísla, nebo čísel, ale také pouhým voláním a SMSkováním v síti onoho operátora. Bohužel informace uvedené v článku mnohé pro mne podstatné údaje postrádají. U základních operátorů jsem zvyklý na platnost kreditu 12 měsíců u T-mobilu, a 10 měsíců u Vodafonu. U obou dvou se nevyčerpaný kredit po dobití přenáší do dalších období.
  V minulosti jsme s manželkou využívali u O2 nulový tarif. Když byl zrušen, byly nám nabídnuty daleko lepší podmínky s maličkou nevýhodou, každoměsíčním poplatkem téměř 100Kč. Protože naše celková útrata za 12 měsíců zdaleka 100Kč nedosahovala, zrušili jsme hned následující den obě smlouvy.
  Bohužel jsem nikde nenalezl skutečně komplexní srovnání předplacenek, ze kterého by na první pohled vyplavalo na povrch jaká je minimální výše útraty za 12 měsíců, cena minuty hovoru a jednotlivé SMS.
  Přehledy a srovnání která jsou dosažitelná jsou primárně orientována na aktivní uživatele jediného mobilního čísla, a pro účely zajištění nouzové možnosti volání na jiná než bezplatná čísla nejsou vůbec vhodná. Děkuji a zdravím!

 2. Pro České končiny vychází Nejlevněji SLOVENSKÉ, Předplacené, Simkarty .

  Tady posílám Odkazy : https://www.o2.sk/volania/o2-volnost

  https://www.4ka.sk/4ka-sim-karta https://www.juro.sk/

  Pro samotné SIM karty je ale nutno zajed na Slovensko (nutná registrace na Občanku).

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů