Velký přehled českých mobilních a virtuálních operátorů


Mobilních operátorů je dnes zhruba 60 a kromě velké trojky na českém trhu najdete desítky menších a větších virtuálů, kteří se svými službami víceméně podobají, ale najdeme zde i zajímavé výjimky, které jsou mnohem výhodnější než velká trojka klasických operátorů. Pojďme si tedy představit ty nejzajímavější operátory a vybrat jejich hlavní klady a zápory.

1. Go mobil (recenze zde)

Go mobil je unikátním operátorem, který možňuje měnit tarif podle potřeb prakticky každý měsíc. Výhodou Go mobilu je, že nabízí za příplatek LTE a neomezený Facebook. Nevýhodou jsou naopak průměrné ceny volání. Go mobil se hodí hlavně pro ty, kteří chtějí být flexibilní a rádi využívají internet v mobilu.

2. Lama mobil (recenze zde)

Lama mobil je univerzálním operátorem prakticky pro všechny, kteří provolají alespoň sto korun měsíčně. Ceny tarifů začínají na 50 korunách a asi nejzajímavější je neomezené volání do všech sítí za 499 korun.

3. Fayn mobil (recenze zde)

Fayn mobil fungoval původně jen jako poskytovatel Voip, ale dnes je z něj už plnohodnotný virtuál. Výhodou Fayn mobilu je volání za 1,79 Kč a sms za 1,50 Kč bez paušálu a dále pak neomezené volání do všech sítí za 479 kč. Navíc pokud budete v dosahu internetu, můžete volat přes internet už od 0,58 Kč za minutu.

4. Relax mobil (recenze zde)

Relax mobil cílí především na mladé a uživatele internetu. Za 150 korun měsíčně tak nabídne 300 MB dat a za dvě stovky půl giga. Navíc právě probíhá akce. Za 215 korun tak pořídíte rovný gigabajt dat a to je momentálně nejvýhodnější nabídka na internet mezi všemi operátory.

5. Blesk mobil (recenze zde)

Blesk mobil je nejstarším a největším českým virtuálem, který ale bohužel nemá v dnešní době co nabidnout. Volání za 2,5 Kč nepředstavuje dnes žádné terno. Výhodou operátora je, že nabízí i několik výhodných balíčků, ale i tak se doporučujeme podívat spíše ke konkurenci.

6. Klokan mobil (recenze zde)

Klokan mobil nabízí jediný tarif s progresí. Čím více zde provoláte, tím nižší bude cena služeb. Na první pohled je tato nabídka sice výhodná ale při srovnání s konkurencí to je průměrný operátor, který zase až tak nenadchne.

7. One mobil (recenze zde)

One mobil sází na levné volání, které může dosáhnout až 1,4 Kč/ minuta. Bohužel operátora trochu sráží poplatek za vedení simkarty, který je 30 korum měsíčně a podivná tarifikace 60+30 při volání mimo síť.

8. Mobil.cz (recenze zde)

Oblíbený operátor jehož cena volání je sice průměrná, ale při každém dobití kredit dostanete 200 MB dat pro serfování. Navíc máte zdarma dalších 500 MB pro portály Mafry (Idnes, Idos apod.) takže pokud se bez mobilního internetu neobejdete, je tento operátor dobrou volbou.

9. Oskarta (recenze zde)

Jak již název napovídá, Oskarta cílí na nostalgickou vlnu a oprašuje polozapomenutého předchůdce Vodafonu. Výhodou jsou poměrně levné internetové baličky, které jsou v akci až do 30.6. 2016 a také bezplatná simkarta. Vše ostatní je ale průměrné a Oskarta tak vlastně nenabízí nic co byste nenašli někde jinde.

10. Koruna mobil (recenze zde)

Koruna mobil je zajímavý projekt, který nabízí volání za korunu. Nevýhodou je ale tarifikace 60+60, která dokáže zvýšit cenu hovoru i o desítky procent. Koruna mobil se rovněž nehodí pro serfování po internetu. Datové balíčky, které poskytuje se totiž řadí k nejdražším na trhu.

11. Tesco mobil (recenze zde)

Tesco mobil zaujal při svém vzniku zejména nabídkou zdvojnásobení kreditu při dobití, která ale v dnešní době již nefunguje. Místo toho nabízí tento operátor jiné odměny za dobití alespoň tříset korun. Tyto výhody však trvají jen 30 dní

12. Air telecom (U:fon) (recenze zde)

Dřívější U:fon se dnes změnil již změnil na Air telecom a jako jediný z virtuálů nabízí také svou vlastní síť. Síť CMDA se však příliš neuplatnila a ceny v ní jsou podobné jako u konkrence a jediné co tak stojí za uvážení je mobilní internet, který je poměrně levný, ale oproti LTE pomalý.

13. COOP mobil (recenze zde)

Virtuální operátor Coop mobil se zaměřuje zejména na zákazníky, kteří navštěvují jeho supermarkety. Pokud zde totiž alespoň jednou týdně nakupujete, vysloužíte si slevu na volání. Coop mobil ale není cenově příliš zajímavý ani pro stále zákazníky a pokud v Coopu nenakupujete pravidelně, tak se mu rovnou vyhněte.

14. 3ton (recenze zde)

3ton je operátor nabízející 10 rozdílných tarifů, které však nejsou nijak vyjímečné a až na mírně levnější tarifní balíčky na data.

15. PREmobil (recenze zde)

PRE mobil je operátor Pražské energetické – poskytovatele plynu a elektřiny. Z toho tedy vyplývá, že je určen zejména pro současné zákazníky firmy a ostatní si připlatí. Pokud tedy Pražskou energetickou používáte jako dodavatele, můžete prozkoumat jejich nabídku a třeba si vyberete. V opačném případě doporučuji porozhlédnutí někde jinde.

16. Kaktus mobil (recenze zde)

Kaktus mobil je virtuál pro mladé. Vyšší cenu volání u něj kompenzuje sekundová tarifikace a Facebook zdarma po každém dobití telefonu (to ale neplatí pro odkazy vedoucí Facebooku mimo něj). Navíc si můžete po každém dobití volat v síti zdarma.

17. Corasta (recenze zde)

Corasta je virtuálním operátorem stejnojmenného dodavatele energií. V její nabídce najdete hned několik zajímavých tarifů včetně neomezeného volání do všech sítí za 436 korun. Na rozdíl od PREmobilu nepodmiňuje Corasta ceny svých služeb odběrem energií.

18. Šlágr mobil

Šlágr mobil je operátor populární televize pro seniory a tomu přizpůsobil i své služby. Za 25 korun měsíčně tak mimo jiné nabízí volání za 1,4 Kč/minuta. V současnosti má Šlágr v nabídce také startovací baliček spolu se senior mobilem za 1077 korun.

19. Sazka mobil

Sazka mobil nabízí hned několik zajímavých služeb. Předně je to balíček výhod při každém dobití (jedná se o pravděpodobně ale jen o krátkodobou marketingovou akci) u kterého získáte 300 MB dat, volání za 1,5 Kč nebo 1000 volných minut do sítě sazka mobil. Navíc si můžete dokoupit los a hrát tak o 250 tisic každý měsíc. Z tarifů Sazka mobilu je pak zajímavý zejména „neomezený tarif“ s tisícovkou volných minut měsíčně a 200 MB za 377 Kč.

20. Žlutá simka

Žlutá simka je operátor patřící do skupiny Quadruple s cenou tarifů začínající na 99 korunách měsíčně, za které dostanete 50 volných minut. Celkově není nabídka Žluté simky spadá spíše do cenového průměru a tak nejspíš mnoho uživatelů nezaujme.

21. ČEZ mobil

Virtuální operátor od ČEZu nabízí několik tarifů. Základní tarif poskytne za 170 korun 100 minut a neomezené volání v síti ČEZ, což ale není až tak zajímavé pokud u operátora nemáte i lidi, kterým můžete volat. V ceníku naleznete také neomezený tarif, který je jen za 699 korun ale oproti nabídce velkých operátorů mu chybí 500 dat.

22. Connectica

Connectica nabízí jako jediný virtuální operátor rovnou dva síťové poskytovatele a to T-mobile a Vodafone. To je ale asi jediná výhoda tohoto operátora. Jak ceny ceny tarifů, tak zpracování webových stránek naznačuje, že tento operátor nepatří k největším ani nejvýhodnějším.

23. 99mobile

Operátor 99mobile nabízí celkem 4 tarify ze kterých je ale opravdu výhodný jen jeden. Pokud tedy máte zájem o tarif se 100 minutami a 300 MB dat za 249 korun měsíčně určitě jej lze doporučit.

24. Ha-loo

Ha-loo mobil od společnosti Ha-vel je poskytovatel VOIP i klasických mobilních tarifů. Jedinou jeho výhodou je však nabídka tarifikace 1+1, která při ceně 2 koruny za minutu až tak výhodná není.

 


Porovnání cen mobilních operátorů
Srovnání operátorů