Virtuální operátor nebo stará klasika?


V dnešní době si náš život bez mobilního telefonu těžko dovedeme představit. Potřebujeme jej kvůli vykonávání naší práce, snadno se pomocí něj spojíme se svými blízkými a není ani překážkou, komunikovat skrze telefon na druhý konec světa. Mobilní telefon nám urychluje transakce, dohody ohledně schůzek a obchodů a výrazně nám usnadňuje mnohé činnosti v našem životě.

Všichni, co telefon hojně používají, hledají co nejlevnější a nejkvalitnější služby. Nejde pouze o levné volání, ale samozřejmě potřebujeme i levná data spojená s možností připojení k internetu. Dnešní mobilní trh poskytuje neuvěřitelné množství výběru poskytovatelů služeb, a i když jste momentálně u jakéhokoliv operátora, můžete jej i kdykoliv změnit. Záleží pouze na vás, jakou službu si vyberete a komu dáte svou důvěru.

 

Rozhodně je z čeho na trhu vybírat. Vedle známé trojice operátorů jako je Vodafone, O2 a T-Mobile, vstoupily na scénu i desítky virtuálních operátorů. Stačí si jen vybrat ten správný tarif vhodný pro vás. Pokud si nevíte rady, který z tarifů bude vyhovovat vašim potřebám, lze také využít různé srovnávače a poradce, které jsou na internetu.

Jejich provozovatelé mají velké množství znalostí, aktuální přehled i informace o současném mobilním trhu. Nabízí tak možnost porovnání jednotlivých nabídek a pomohou vám vybrat tu nejvýhodnější nabídku právě pro vás. Výběr probíhá v rámci všech operátorů, kteří na našem trhu působí. Nabízené společnosti jsou důvěryhodné a prověřené.

Mnohým z nás se nechce absolvovat změnu operátora. Zdá se nám to příliš náročné. V době internetu a řešení změny online jde ale vše rychleji a snáz. Změna mobilního operátora přináší v dlouhodobém horizontu velkou úsporu. Jakmile se rozhodnete přestat využívat nevýhodné služby, můžete se na zmíněné portály s důvěrou obrátit a využít jejích služeb i při procesu změny.

Ať už váš telefon využíváte hlavně na volání, SMS zprávy nebo celodenně potřebujete internet, současní operátoři vám dnešní době nabízí velké množství různých tarifů zahrnujících i sestavení individuálních nabídek tarifu. Dokáží respektovat přesně vaše požadavky a účelnost využívání vašeho mobilního telefonu. Z pohodlí vašeho domova můžete porovnat nabídky a zjistit, kolik za jednotlivé tarify zaplatíte.

Virtuální operátoři

Asi od roku 2013 se na českém telefonním trhu objevil doslova fenomén v podobě virtuálních operátorů. Ti sice využívají sítě již stávajících poskytovatelů, ale přesto dokáží nabídnout nižší ceny. Virtuálními mobilními operátory jsou společnosti, které nevlastní licenci od státu, ale ani vlastní síť. Všichni tedy využívají infrastrukturu operátorů jako je Telefónica O2, T-Mobile nebo Vodafone, od kterých si pronajímají část jejich kapacity.

Pak svou služby tito virtuální operátoři prodávají pod vlastní značkou a často již přitom využívají velkou základnu v podobě stávajících zákazníků z oblasti jiných služeb. Jedná se třeba o obchodní řetězec, který vedle nákupů zboží nabízí i levnější volání. Pokud jde o kvalitu signálu u virtuálních operátorů, zásadně se neliší od klasických poskytovatelů. Liší se spíše nabízenými službami.

Český telekomunikační úřad se zasloužil o snadný vstup virtuálních operátorů do již stávajících sítí zmíněné trojice telefonních operátorů. Jde zejména o posílení konkurence a snížení cen, které v době vstupování virtuálních operátorů na český trh patřily k těm nejdražším v Evropské unii. Neváhejte tedy a začněte pátrat po výhodnějším tarifu šitém pro vás přesně na míru.


Porovnání cen mobilních operátorů

Tags:

Napište nám svůj názor

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů