Volání.cz – 250MB dat pod stovku? (mrtvý operátor)


Je to už dva roky od napsání této recenze a nic z toho co je psáno níže se nezměnilo, předpokládám tedy, že je operátor mrtvý a další aktualizace již nebudou.

Volání.cz je další z operátorů, u kterého si při pohledu na stránky říkáte jestli je vůbec v provozu. Podobně jako u Chacharmobil je totiž jejich web přinejlepším nedodělaný a to v zákaznicích určitě důvěru nevzbudí. Abyste pochopily jak jsem se při prezentaci tohoto operátora cítil: Hned při kliknutí na stránku „Kalkulačka úspory“ na mě vyskočila stránka ve výstavě, což sice nevadí, ale proč na web dávat stránku, která zatím neexistuj?

To však nebylo vše hned další krok vede na přehled tarifů – dražší tarif za 950Kč prakticky kopíruje neomezené tarify velkých operátorů (s výjimkou 1,2Gb internetu) a nebyl by ničím zajímavý nebýt výrazného tlačítka sleva, které se objevuje hned vedle tlačítka objednat. Po kliknutí na slevu se uvidíte animaci maskota operátora roztáčející kolo štěstí, žádnou slevu ale nečekejte, po dokončení se animace opakuje znovu a znovu dokud nakonec nezjistíte, že je to pouze animovaný obrázek bez dalších funkcí.

Celému webu nakonec dodává „šmrnc“ absence podpory českých fontu, která se projevuje odlišným tvarem a tloušťkou českých znaku a značí naprostý amatérismus tvůrců webu.

Tarify operátora

Pokud pomineme, že tento operátor je amatérský projekt, který už možná ani nefunguje (poslední aktualizace copywritu a Facebooku jsou z roku 2014). Můžeme se podívat na tarify, které jsou však pouze dva. První je základní tarif s poplatkem 30 korun měsíčně za vedení simkarty voláním za 1,45Kč a sms za 1,21Kč. Druhý pak neomezený tarif o kterém jsem se již zmínil. Ani jede z tarifů není na první pohled ničím zajímavý navíc mnohé asi odradí i minimální útrata 100Kč měsíčně na každou sim kartu.

Co dělá ale tohoto operátora alespoň trošku zajímavého je poměrně levný internet (aktualizace září 2018 – toto už také neplatí).  Za 96 Kč totiž dostanete rovných 250 Mb což je oproti konkurenci poměrně výhodné. Gigabajt dat je pak za 218 Kč, což oproti nabídce konkurence okolo 300Kč není špatné.

Volání.cz – finální verdikt

Volání.cz vypadá na první pohled jako mrtvý projekt, který se nikdy nerozjel. Odpovídá tomu jak kvalita stránek, tak aktualizace sociálních sítí. Ceny volání patří k naprostému průměru a nelíbí se mi ani požadavek na minimální útratu. I přes levný internet nelze tohoto operátora moc doporučit a doporučuji raději nechat tuto „mrtvolu“ spát a vybrat jiného z nabídky virtuálu u kterých budete mít alespoň jistotu že fungují.


Porovnání cen mobilních operátorů

3.4

Volaní

4.0/10

Sms

5.0/10

Internet

6.0/10

Dodatečné služby

1.0/10

Celkově

1.0/10

Klady

  • Nic

Zápory

  • Příšerné webové stránky
  • 4 roky bez aktualizace
  • Minimální útrata 100Kč měsíčně
Napište nám svůj názor

Napište svou recenzi operátora nebo komentář

Srovnání operátorů